Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Medical Health » 2020 » Spalio » 17

Pinpointing the 'silent' mutations that gave the coronavirus an evolutionary edge

Pinpointing the 'silent' mutations that gave the coronavirus an evolut

We know that the coronavirus behind the COVID-19 crisis lived harmlessly in bats and other wildlife before it jumped the species barrier and spilled over to humans.

Now, researchers at Duke University have identified a number of "silent" mutations in the roughly 30,000 letters of the virus's genetic code that helped it thrive once it made the leap—and possibly helped set the stage for the global pandemic. The subtle changes involved how the virus folded its RNA molecules within human cells.

For the study, published Oct. 16 in the journal PeerJ, the researchers used statistical methods they developed to identify adaptive changes that arose in the SARS-CoV-2 genome in humans, but not in closely related coronaviruses found in bats and pangolins.

"We're trying to figure out what made this virus so unique," said lead author Alejandro Berrio, a postdoctoral associate in biologist Greg Wray's lab at Duke.

Previous research detected fingerprints of positive selection within a gene that encodes the "spike" proteins studding the coronavirus's surface, which play a key role in its ability to infect new cells.

The new study likewise flagged mutations that altered the spike proteins, suggesting that viral strains carrying these mutations were more likely to thrive. But with their approach, study authors Berrio, Wray and Duke Ph.D. student Valerie Gartner also identified additional culprits that previous studies failed to detect.

The researchers report that so-called silent mutations in two other regions of the SARS-CoV-2 genome, dubbed Nsp4 and Nsp16, appear to have given the virus a biological edge over previous strains without altering the proteins they encode.

Instead of affecting proteins, Berrio said, the changes likely affected how the virus's genetic material—which is made of RNA—folds up into 3-D shapes and functions inside human cells.

What these changes in RNA structure might have done to set the SARS-CoV-2 virus in humans apart from other coronaviruses is still unknown, Berrio said. But they may have contributed to the virus's ability to spread before people even know they have it—a crucial difference that made the current situation so much more difficult to control than the SARS coronavirus outbreak of 2003.

The research could lead to new molecular targets for treating or preventing COVID-19, Berrio said.

"Nsp4 and Nsp16 are among the first RNA molecules that are produced when the virus infects a new person," Berrio said. "The spike protein doesn't get expressed until later. So they could make a better therapeutic target because they appear earlier in the viral life cycle."

More generally, by pinpointing the genetic changes that enabled the new coronavirus to thrive in human hosts, scientists hope to better predict future zoonotic disease outbreaks before they happen.

"Viruses are constantly mutating and evolving," Berrio said. "So it's possible that a new strain of coronavirus capable of infecting other animals may come along that also has the potential to spread to people, like SARS-CoV-2 did. We'll need to be able to recognize it and make efforts to contain it early."

  • by Robin A. Smith, Duke University School of Nursing
  • SARS-CoV-2, the coronavirus that causes COVID-19, appears to have evolved silent changes to its RNA code that gave it a biological edge over previous strains. Credit: Felipe Esquivel Reed
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
17.12.2024 laikas 17:45 Receptai Mieliniai blynai: lengvas ir skanus receptas jūsų pusryčiams
Mieliniai blynai – tai ne tik gardus patiekalas, bet ir puikus būdas prasidėti dienai. Šis receptas yra paprastas, greitas ir reikalauja ingredientų, kuriuos tikriausiai jau turite savo virtuvėje. Pasigaminkite šiuos blynus ir mėg...

Skaityti daugiau

16.12.2024 laikas 12:58 Receptai Purūs varškės blynai: greitas ir skanus receptas

Varškės blynai – tai ne tik skanus, bet ir maistingas pasirinkimas pusryčiams ar užkandžiams. Jų purumas ir lengvas paruošimas daro juos puikiu pasirinkimu visiems, ieškantiems greito ir skanaus sprendimo. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

16.12.2024 laikas 10:05 Receptai Skanūs virtinukai su bulvėmis ir šonine – paprastas receptas
Virtinukai su bulvėmis ir šonine – tai tradicinis patiekalas, mėgstamas ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Šis receptas suteikia galimybę sukurti skanų ir sotų patiekalą, kurį lengva paruošti tiek kasdieniam, tiek šventiniam ...

Skaityti daugiau

18.12.2024 laikas 09:52 Rauginti kopūstai: nauda, vartojimo rekomendacijos ir atsargumo priemonės
Rauginti kopūstai – tai ne tik tradicinis patiekalas, bet ir vertingas maisto produktas, siejamas su daugybe sveikatos privalumų. Juose gausu probiotikų, vitaminų ir mineralų, kurie padeda stiprinti imunitetą ir gerina virškinimą. Tačiau, kaip ir bet...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 17:54 Peilių tikrinimo sezonas? Vokietijos policija kalėdinėje mugėje iš pagyvenusios moters konfiskavo kišeninį peiliuką

Vokietijoje kalėdinės mugės, kadaise laikytos saugiomis šventinėmis vietomis, dabar susiduria su vis didesniu saugumo iššūkiu. Dėl didėjančio nusikalstamumo, dažnai siejamo su masine imigracija, policija yra priversta imtis griežtų priemonių, įska...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 16:08 Atpalaiduojantis Jūros Bangų Garsas Miegui, Meditacijai, Poilsiui
Atpalaiduojantis Jūros Bangų Garsas Miegui, Meditacijai, Poilsiui. Nuostabus Debesų Grožis. Girdimas Paplūdimio Akmenukų Garsai, Kai Bangos Paliečia Juos! Gražūs Akmenuoto paplūdimio Vaizdai.

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 12:26 Balinis ajeras: turtinga istorija ir gydomosios savybės
Balinis ajeras, dar žinomas kaip Acorus calamus, yra ne tik gražus augalas, bet ir turtingas sveikatos naudingų savybių šaltinis. Jo istorija siekia šimtmečius, o įvairūs kultūriniai kontekstai atskleidžia, kaip šis augalas buvo vertinamas tiek medic...

Skaityti daugiau

17.12.2024 laikas 10:41 Sūnus nori būsto: kaip teisingai reaguoti tėvams?
Šeimos santykiai gali tapti sudėtingi, kai vaikai pasiekia suaugusiųjų amžių. Auginant Karolį, stengėmės suteikti jam viską, ko tik galėjome, tačiau kai jis pareiškė norą gyventi atskirai, pasirodė, kad tai reiškia ne tik savarankiškumą, bet ir didel...

Skaityti daugiau