Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Medical Health » 2020 » Spalio » 17

Pinpointing the 'silent' mutations that gave the coronavirus an evolutionary edge

Pinpointing the 'silent' mutations that gave the coronavirus an evolut

We know that the coronavirus behind the COVID-19 crisis lived harmlessly in bats and other wildlife before it jumped the species barrier and spilled over to humans.

Now, researchers at Duke University have identified a number of "silent" mutations in the roughly 30,000 letters of the virus's genetic code that helped it thrive once it made the leap—and possibly helped set the stage for the global pandemic. The subtle changes involved how the virus folded its RNA molecules within human cells.

For the study, published Oct. 16 in the journal PeerJ, the researchers used statistical methods they developed to identify adaptive changes that arose in the SARS-CoV-2 genome in humans, but not in closely related coronaviruses found in bats and pangolins.

"We're trying to figure out what made this virus so unique," said lead author Alejandro Berrio, a postdoctoral associate in biologist Greg Wray's lab at Duke.

Previous research detected fingerprints of positive selection within a gene that encodes the "spike" proteins studding the coronavirus's surface, which play a key role in its ability to infect new cells.

The new study likewise flagged mutations that altered the spike proteins, suggesting that viral strains carrying these mutations were more likely to thrive. But with their approach, study authors Berrio, Wray and Duke Ph.D. student Valerie Gartner also identified additional culprits that previous studies failed to detect.

The researchers report that so-called silent mutations in two other regions of the SARS-CoV-2 genome, dubbed Nsp4 and Nsp16, appear to have given the virus a biological edge over previous strains without altering the proteins they encode.

Instead of affecting proteins, Berrio said, the changes likely affected how the virus's genetic material—which is made of RNA—folds up into 3-D shapes and functions inside human cells.

What these changes in RNA structure might have done to set the SARS-CoV-2 virus in humans apart from other coronaviruses is still unknown, Berrio said. But they may have contributed to the virus's ability to spread before people even know they have it—a crucial difference that made the current situation so much more difficult to control than the SARS coronavirus outbreak of 2003.

The research could lead to new molecular targets for treating or preventing COVID-19, Berrio said.

"Nsp4 and Nsp16 are among the first RNA molecules that are produced when the virus infects a new person," Berrio said. "The spike protein doesn't get expressed until later. So they could make a better therapeutic target because they appear earlier in the viral life cycle."

More generally, by pinpointing the genetic changes that enabled the new coronavirus to thrive in human hosts, scientists hope to better predict future zoonotic disease outbreaks before they happen.

"Viruses are constantly mutating and evolving," Berrio said. "So it's possible that a new strain of coronavirus capable of infecting other animals may come along that also has the potential to spread to people, like SARS-CoV-2 did. We'll need to be able to recognize it and make efforts to contain it early."

  • by Robin A. Smith, Duke University School of Nursing
  • SARS-CoV-2, the coronavirus that causes COVID-19, appears to have evolved silent changes to its RNA code that gave it a biological edge over previous strains. Credit: Felipe Esquivel Reed
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
17.01.2025 laikas 20:06 Receptai Skanių cepelinų su varške receptas: tradicija ant stalo
Cepelinai – tai ne tik nacionalinis Lietuvos patiekalas, bet ir vienas iš mylimiausių komforto maisto pasirinkimų, kuris sušildo kasdienybę. Su šiuo paprastu ir skaniu receptu išmoksite, kaip pasigaminti purius cepelinus su varške...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 19:41 Receptai Paprasti blynai su kefyru – skanus ir greitas receptas
Ar ieškote greito ir skanaus recepto pusryčiams ar užkandžiams? Paprasti blynai su kefyru yra puikus pasirinkimas! Šis receptas leidžia greitai paruošti purius blynus, kurie tiks visai šeimai. Sužinokite, kaip juos pasigaminti nam...

Skaityti daugiau

16.01.2025 laikas 20:55 Receptai Skanūs kiaulienos šonkauliukai su česnaku ir daržovėmis
Ar ieškote paprasto ir skanaus recepto, kuris sužavėtų jūsų šeimą ir draugus? Kiaulienos šonkauliukai su česnaku ir daržovėmis yra puikus pasirinkimas! Šis receptas ne tik lengvai paruošiamas, bet ir suteikia nuostabų skonį, kuris...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 22:09 Draugystė ir meilė: Ar verta dirbti dėl santykių?
Draugystė ir meilė – tai dviejų skirtingų, tačiau labai artimų santykių formų junginys. Dažnai susiduriame su klausimu: ar verta pastangų, kai santykiai atrodo nebe tokie, kokie turėtų būti? Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip elgesys, abipusis palai...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 21:47 10 ženklų, kad vyras nori rimtų santykių su jumis
Santykiai gali būti sudėtingi ir kupini niuansų, tačiau yra tam tikri ženklai, kurie gali padėti jums suprasti, ar vyras rimtai žiūri į jus. Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, kurie rodo, kad jis nori ne tik praleisti laiką kartu, bet ir plėtoti...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 08:24 Senųjų civilizacijų paslaptis: ar protingos rūšys galėjo egzistuoti anksčiau nei žmonės?
Klausimas, ar Žemėje egzistavo aukštai išsivysčiusios civilizacijos dar prieš žmonių atsiradimą, jau seniai intriguoja mokslininkus ir mokslo mėgėjus. Šiame straipsnyje analizuojame Kembridžo universiteto tyrėjų keliamą hipotezę apie „silūriečius“ — ...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:49 Šaltalankio uogos: natūralus vitaminų šaltinis sveikatai
Šaltalankio uogos, savo ryškia oranžine spalva ir sultingu rūgštoku skoniu, ne tik džiugina akis, bet ir yra puikus sveikatos palydovas. Šios uogos, gausios vitaminų ir antioksidantų, turi ilgą istoriją kaip natūrali gydomoji priemonė. Šiame straipsn...

Skaityti daugiau

17.01.2025 laikas 07:34 Kaip ilgiau išlaikyti gėlių šviežumą: patarimai ir triukai
Gėlės namuose ne tik suteikia džiaugsmo, bet ir puošia interjerą. Norint, kad šios grožybės ilgiau išliktų šviežios ir žavios, reikia žinoti kelis paprastus priežiūros triukus. Šiame straipsnyje dalinamės svarbiausiais patarimais, kurie padės jūsų gė...

Skaityti daugiau