Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Birželio » 5

Prof. Libertas Klimka: Tėvo dienai - „vaivorykštinių“ fiesta

Prof. Libertas Klimka: Tėvo dienai - „vaivorykštinių“ fiesta

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su etnologu Prof. Libertu Klimka

- Tėvo diena. Kiek ji mums svarbi nuo seno? Ar tiesiog pasiskolinta?

- Ši diena išties pasiskolinta. Nes mūsų tradicijose šeima buvo patriarchalinio pobūdžio - tėvo autoritetas šeimoje buvo absoliutus. Tėvo žodis visada įtaigus, visi jo klausydavosi, nes ir jo išmintis kalba, ir patirtis, ir pagaliau - visas ūkis ant tėvo pečių laikydavosi. Mama tvarkydavosi namuose, o tėvas buvo pagrindinis šeimos maitintojas. Pagarba tėvui ir jo autoritetas buvo visada, todėl nereikėjo kažkokios specialios dienos, kuri tą pagarbą diegtų.

Tėvo diena atsirado nusižiūrėjus į kitas šalis tada, kai mūsų tradicinis kaimas ėmė byrėti. Tai buvo prieškario metai, kada vaikai iš kaimo išsikėlė į miestus mokytis, paskui ir dirbti. Ir šeima, ta patriarchalinė, tradicinė šeima, kai kartu gyveno vaikai, tėvai ir seneliai, kai kasdien pagarbiai buvo kreipiamasi tiek į senelius, tiek į tėvelius, faktiškai subyrėjo. Tada ir prireikė Tėvo dienos, kad būtų galima priminti, kad tėvas gyvybę dovanojo, kad išaugino.

- Sekmadienį švęsime Tėvo dieną. Ar tai, jog LGBT savo eitynes „Baltic Pride" organizuoja būtent Tėvo dienos savaitgalį, nepanašu į tyčinį, provokacinį veiksmą?

- Tai yra pasityčiojimas iš mūsų tradicijų, iš mūsų moralės ir dorovės normų. Mano nuomonė dėl to labai kategoriška, nors šiaip esu gana tolerantiškas žmogus, ir tie gėjai, jei jie gyvena savo gyvenimą ir nelenda kitiems akis, man netrukdo. Bet kai jie įžūliai braunasi į mokyklą, kai paneigiamos mūsų dorovės ir moralės normos, man darosi liūdna ir nesmagu. Nes mūsų mažai tautai, kuri yra mirštanti tauta, visokie neoliberalų išsidirbinėjimai su tariama tolerancija ir panašiai yra pražūtingi.

Visų jų paradų tikslas labai aiškus - patraukti jaunimą į savo pusę. Antra, gauti iš užsienio LGBT organizacijų finansinę paramą barams atidaryti, leidiniams leisti, tai yra po truputį žudyti lietuvių tautą, ardant jos krikščioniškas vertybes. Mūsų tautai tragedija - tai dar labiau sumažins gimstamumą ir normalias šeimas. Nes asmenybė normaliai auga tik tėvo ir mamos šeimoje. Neigti tai ir bandyti pakeisti - labai amoralus elgesys ir bjauri politika.

- Ar negąsdina tai, kad visuomenėje klostosi situacija, kai arba privalai sutikti su viskuo, ką sako „liberaliosios" minties šalininkai, arba iš karto tampi homofobu, rasistu?

- Be abejo, tai yra baltais siūlais siūta politika. Apkaltinti, apjuodinti kitus, kad nedrįstų reikšti savo nuomonės.

- Ar pastebite, kad etikečių klijavimas prasideda jau Seime?

- Apie Seimą nesinori kalbėti. Kaip apie mirusį - arba gerai, arba nieko. Nes tai, kas jame vyksta, yra žemiau kritikos. Tarytum mes neturėtume kitų problemų. Pažiūrėkite, kiek yra ekonominių, švietimo, kiek sveikatos apsaugos problemų. Lyginant su kitais kraštais, mes pagal daugelį parametrų esame Europos Sąjungos dugne. Va, tuo reikėtų susirūpinti ir daryti išvadas. Bet ne, svarbiausia - LGBT teisės, kurių niekas iš jų neatiminėja. Visuomenė kiršinama dėl tokių dalykų. Tai yra absoliutus išsidirbinėjimas. Ir pikta valia, turbūt. Visa tai mūsų tautai labai skausminga ir pražūtinga.

Irena BABKAUSKIENĖ

P komentaras: O, tuo tarpu... Jaučiate, vertybes? kultūrą? paveldo saugojimą.

Už pateiką lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/prof-libertas-klimka-tevo-dienai---vaivorykstiniu-fiesta/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 17:27 MTG ragina J6 komitetą ištirti elitinį pedofilų tinklą, kuriame dalyvauja Clintonai

Atstovė Marjorie Taylor Greene paragino J6 komitetą ištirti elitinį pedofilų žiedą, veikiantį Vašingtone ir susijusį su Clintonų šeima.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 17:14 Bideno patarėjas CNN tiesioginiame eteryje prisipažino, kad didelės dujų kainos yra "liberalios pasaulio tvarkos" dalis

Pasak Baltųjų rūmų atstovo spaudai Briano Deizo (Brian Deese), kuris amerikiečiams pasakė, kad tai kaina, kurią jie turi mokėti "už liberalios pasaulio tvarkos ateitį, ir mes turime tvirtai laikytis".

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 16:43 Dr. Zelenko, kuris perspėjo, kad yra įtrauktas į "Big Pharmas Assassination List", rastas negyvas

Amerikiečių šeimos gydytojas daktaras Vladimiras "Zev" Zelenko, kuris išgarsėjo ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, pasisakydamas prieš Didžiąją farmaciją ir skatindamas alternatyvius gydymo būdus, ketvirtadienį rastas negyvas savo namuose. Jam buvo 49 metai.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau