Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadinti jūsų gėlyną.

Tiesą sakant, jei turite labiausiai paplitusių paprastųjų raudonų tulpių, su jomis nereikia nieko daryti. Tai ištverminga veislė, kuri gali išgyventi net sudėtingiausiomis sąlygomis ir jos nereikia prižiūrėti. Tačiau jei turite brangią veislę, ją greičiausiai reikės kasmet iškasti. Priešingu atveju visos gėlės peraugs ir nebebus tokios gražios.

Paprastąsias tulpes gali tekti iškasti, bet rečiau. Faktas tame, kad kiekvienais metais svogūnėliai bus vis giliau panirę į žemę. Tai reiškia, kad kiekvieną pavasarį stiebai sunkiau dygs iš žemės. Dėl to augalas gali nesudygti, o gal net žūti. Todėl paprastas tulpes taip pat reikia iškasti, bet tik kartą per 3-4 metus.

Kai kurie sodininkai nusprendžia išpjauti visus stiebus, kai nukrenta žiedlapiai. Tačiau kiti rekomenduoja to nedaryti. Dėl esamų lapų medžiagų apykaitos svogūnėlis geriau užauga ir sustiprėja. Kita vertus, turėtumėte pašalinti žiedų stiebus, kitaip visos naudingos medžiagos pateks ne į šaknis, o į sėklų dėžutę.

Po kelių savaičių galite dirvą patręšti mineralinėmis trąšomis, kad svogūnėliai geriau augtų. Tereikia tai padaryti vieną kartą naudojant paprastas kompleksines trąšas.

sodas, tulpės, patarimai

Kai lapai pagelsta, nupjaukite juos kartu su stiebais. Tada svogūnėlius galima iškasti. Išdžiovinus juos saulėje, galime gerokai sumažinti grybelio įsiveisimo riziką. Norėdami tai padaryti, iškaskite svogūnėlius saulėtu metu. Iškart juos perrinkite, kad pašalintumėte jau pažeistus.

sodas, tulpės, patarimai

Taip pat rekomenduojame juos perplauti kalio permanganato tirpale, kuris dezinfekuoja ir apsaugo nuo grybelio. Vėliau svogūnėlius gerai išdžiovinkite saulėje ir laikykite tamsioje, sausoje, vėsioje vietoje. Įdėkite juos į tinklelį, kad patektų oro.

Rudenį, kai temperatūra nukris iki +7 laipsnių, tulpes galėsite pasodinti atgal į žemę. Nepamirškite laistyti, taip pat galite uždengti dirvą mulčiu, kad svogūnėliai lengviau ištvertų šaltį.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.08.2022 laikas 12:04 Cukinijos. Kodėl jas verta įtraukti į valgiaraštį?

Tarp visų rugpjūčio sodo gėrybių kone daugiausiai aplodismentų susižerti galėtų cukinija.Nors daugelis augintojų kartais nebežino, kokiame kulinariniame amplua cukinijas išmėginti šį sezoną, gastronomai ir mitybos ekspertai primena – tai nepamainoma daržovė, kuri į meniu turėtų būti įtraukt...

Skaityti daugiau

23.06.2023 laikas 06:49 Galvos bus didelės kaip delnas: kaip laistyti svogūnus, kad geriau augtų
Liepa - tai metas, kai svogūnai žydi. Šiuo metu šį lysvės padarą maitinti tinkamomis maistinėmis medžiagomis yra kaip niekada svarbu.

Skaityti daugiau

07.09.2021 laikas 21:09 Liaudies medicina: saulėgrąža ir gydymo būdai
Esu didelė gamtos mylėtoja, renku vaistažoles, namie auginu kambarinius vaistinius augalus, pati gaminu tinktūras, tepalas, nuovirus. Šiomis priemonėmis gydausi pati. Jei paprašo, duodu giminaičiams ir pažįstamiems. Ačiū Dievui, gamta man padeda visada....

Skaityti daugiau

02.07.2020 laikas 19:04 Valgomasis česnakas (Allium sativum) Česnako nauda
Valgomasis česnakas (lot. Allium sativum) - tai daugiametis žolinis augalas, užaugantis iki 60 cm aukščio. Stiebas tiesus, status. Lapai plokšti, linijiški. Žiedai susikaupę skėčio pavidalo žiedyne, smulkūs. Valgomasis česnakas, česnako nauda, česnako pašalinis poveikis, česnako gerosios savybės, k...

Skaityti daugiau

19.09.2021 laikas 19:29 Dygliuotasis šaltalankis: šaltalankio uogos liaudies medicinoje

Šaltalankio uogos - sultingos, rūgštoko skonio, su oranžinės ar raudonos spalvos kauliukais, turi labai trumpus stiebelius. Atrodo, kad uogos tiesiog apkibusios šakas. Vaisių aromatas primena citrusinius vaisius.

...

Skaityti daugiau