Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadinti jūsų gėlyną.

Tiesą sakant, jei turite labiausiai paplitusių paprastųjų raudonų tulpių, su jomis nereikia nieko daryti. Tai ištverminga veislė, kuri gali išgyventi net sudėtingiausiomis sąlygomis ir jos nereikia prižiūrėti. Tačiau jei turite brangią veislę, ją greičiausiai reikės kasmet iškasti. Priešingu atveju visos gėlės peraugs ir nebebus tokios gražios.

Paprastąsias tulpes gali tekti iškasti, bet rečiau. Faktas tame, kad kiekvienais metais svogūnėliai bus vis giliau panirę į žemę. Tai reiškia, kad kiekvieną pavasarį stiebai sunkiau dygs iš žemės. Dėl to augalas gali nesudygti, o gal net žūti. Todėl paprastas tulpes taip pat reikia iškasti, bet tik kartą per 3-4 metus.

Kai kurie sodininkai nusprendžia išpjauti visus stiebus, kai nukrenta žiedlapiai. Tačiau kiti rekomenduoja to nedaryti. Dėl esamų lapų medžiagų apykaitos svogūnėlis geriau užauga ir sustiprėja. Kita vertus, turėtumėte pašalinti žiedų stiebus, kitaip visos naudingos medžiagos pateks ne į šaknis, o į sėklų dėžutę.

Po kelių savaičių galite dirvą patręšti mineralinėmis trąšomis, kad svogūnėliai geriau augtų. Tereikia tai padaryti vieną kartą naudojant paprastas kompleksines trąšas.

sodas, tulpės, patarimai

Kai lapai pagelsta, nupjaukite juos kartu su stiebais. Tada svogūnėlius galima iškasti. Išdžiovinus juos saulėje, galime gerokai sumažinti grybelio įsiveisimo riziką. Norėdami tai padaryti, iškaskite svogūnėlius saulėtu metu. Iškart juos perrinkite, kad pašalintumėte jau pažeistus.

sodas, tulpės, patarimai

Taip pat rekomenduojame juos perplauti kalio permanganato tirpale, kuris dezinfekuoja ir apsaugo nuo grybelio. Vėliau svogūnėlius gerai išdžiovinkite saulėje ir laikykite tamsioje, sausoje, vėsioje vietoje. Įdėkite juos į tinklelį, kad patektų oro.

Rudenį, kai temperatūra nukris iki +7 laipsnių, tulpes galėsite pasodinti atgal į žemę. Nepamirškite laistyti, taip pat galite uždengti dirvą mulčiu, kad svogūnėliai lengviau ištvertų šaltį.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2025-06-23 laikas 18:50 Kaip Apsaugoti Obelis nuo Kenkėjų Birželį: Išsamus Vadovas Sodininkams
Išsamus vadovas, kaip birželį apsaugoti obelis nuo kenkėjų, naudojant efektyvius preparatus ir tręšimo metodus. Sužinokite apie liaudies medicinos receptus ir naujausius mokslinius tyrimus.

Skaityti daugiau

2022-09-11 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau

2021-05-27 laikas 09:39 Kelionė prasideda renkantis sėklas

Jau dvidešimt metų panevėžietė Andželina Gromyškovienė augina paprikas šiltnamyje ir lauke. Visi tie metai buvo dosnūs derliaus spalvų ir įvairovės, o tai pareikalavo ne tik atkaklumo ir žinių, nesibaigiančių naujovių paieškų, bet ir atlaidumo šio įnoringo augalo kaprizams…

...

Skaityti daugiau

2021-02-01 laikas 09:53 Morkos: Morkų nauda sveikatai ir grožiui
Kultūriniu augalu morkos tapo tik viduramžiais ir tuo metu buvo laikomos ypatingu delikatesu. Nors šiais laikais morkos tapo įprasta kasdiene daržove, jų vertingosios savybės nė kiek nesumenko. Morkos gydo, tonizuoja, stiprina, jaunina organizmą....

Skaityti daugiau

2020-07-13 laikas 09:28 Petražolės – ne tik naudingos prieskoninės daržovės
Petražolių tėvyne laikomos Viduržemio jūros pakrančių šalys, o apie jų gydomąsias savybes žinojo jau senovės graikai ir romėnai. Dabar petražolės auginamos visame pasaulyje kaip populiarus prieskonis ir naudingi vaistiniai augalai....

Skaityti daugiau