Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Žolelių Paslaptys » Sodininkas

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?

Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadinti jūsų gėlyną.

Tiesą sakant, jei turite labiausiai paplitusių paprastųjų raudonų tulpių, su jomis nereikia nieko daryti. Tai ištverminga veislė, kuri gali išgyventi net sudėtingiausiomis sąlygomis ir jos nereikia prižiūrėti. Tačiau jei turite brangią veislę, ją greičiausiai reikės kasmet iškasti. Priešingu atveju visos gėlės peraugs ir nebebus tokios gražios.

Paprastąsias tulpes gali tekti iškasti, bet rečiau. Faktas tame, kad kiekvienais metais svogūnėliai bus vis giliau panirę į žemę. Tai reiškia, kad kiekvieną pavasarį stiebai sunkiau dygs iš žemės. Dėl to augalas gali nesudygti, o gal net žūti. Todėl paprastas tulpes taip pat reikia iškasti, bet tik kartą per 3-4 metus.

Kai kurie sodininkai nusprendžia išpjauti visus stiebus, kai nukrenta žiedlapiai. Tačiau kiti rekomenduoja to nedaryti. Dėl esamų lapų medžiagų apykaitos svogūnėlis geriau užauga ir sustiprėja. Kita vertus, turėtumėte pašalinti žiedų stiebus, kitaip visos naudingos medžiagos pateks ne į šaknis, o į sėklų dėžutę.

Po kelių savaičių galite dirvą patręšti mineralinėmis trąšomis, kad svogūnėliai geriau augtų. Tereikia tai padaryti vieną kartą naudojant paprastas kompleksines trąšas.

sodas, tulpės, patarimai

Kai lapai pagelsta, nupjaukite juos kartu su stiebais. Tada svogūnėlius galima iškasti. Išdžiovinus juos saulėje, galime gerokai sumažinti grybelio įsiveisimo riziką. Norėdami tai padaryti, iškaskite svogūnėlius saulėtu metu. Iškart juos perrinkite, kad pašalintumėte jau pažeistus.

sodas, tulpės, patarimai

Taip pat rekomenduojame juos perplauti kalio permanganato tirpale, kuris dezinfekuoja ir apsaugo nuo grybelio. Vėliau svogūnėlius gerai išdžiovinkite saulėje ir laikykite tamsioje, sausoje, vėsioje vietoje. Įdėkite juos į tinklelį, kad patektų oro.

Rudenį, kai temperatūra nukris iki +7 laipsnių, tulpes galėsite pasodinti atgal į žemę. Nepamirškite laistyti, taip pat galite uždengti dirvą mulčiu, kad svogūnėliai lengviau ištvertų šaltį.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.06.2020 laikas 20:56 Paprastoji garšva (Aegopodium podagraria) Ir Liaudies receptai
Garšva (Aegopodium) - salierinių (Apiaceae) šeimos augalų gentis. Gentį sudaro 4 rūšys. Tai daugiametės žolės su 2 ar 3 kartus plunksniškai skaldytais lapais. Lietuvoje auga viena šios šeimos augalų rūšis -paprastoji garšva (Aegopodium podagraria), kuri paplitusi visoje šalyje ir laikoma labai įkyri...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 09:19 Vyšnios ir trešnės: nuo sodinuko iki derliaus
Turbūt nėra geresnio jausmo kaip vaikštinėti po savo sodelį ir tiesiai nuo medžio raškyti dideles, prisirpusias raudonas uogas.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 14:33 Krienų sodinimas ir auginimas

Krienai priklauso bastutinių šeimai. Jie vartojami mėsos, žuvies, kiaušinių patiekalams paskaninti, dedami į rauginamus agurkus bei pomidorus.

Skaityti daugiau

20.05.2020 laikas 08:10 Dirvinis Asiūklis (Equisetum arvense) Ir Asiūklių nauda

Dirvinis asiūklis, Equisetum arvense, asiūklių nauda, asiūklių pašalinis poveikis, asiūklių gerosios savybės, koks asiūklių poveikis organizmui, kokių medžiagų yra asiūkliuose, ko yra avietėse, kaip vartoti asiūklius, kam negalima vartoti asiūklių, kada skinti asiūklius

...

Skaityti daugiau

05.04.2019 laikas 16:17 Kukurūzų aliejus
Kukurūzų aliejus laikomas dietiniu, lengvai įsisavinamu produktu. Aliejus ypač gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiausiai polinesočiųjų Omega-3 ir Omega-6), didinančių odos stangrumą, reguliuojančių odos riebalų apykaitą, taip pat vitamino E, natūralaus antioksidanto....

Skaityti daugiau