Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Aliejai

Agurklių sėklų aliejus

Lengvos tekstūros, greit susigeriantis agurklių aliejus ypač gausus Omega-6 polinesočiųjų riebalų rūgščių, kurių dėka tinkamas sausos, jautrios, senstančios, probleminės, vystančios brandžios odos priežiūrai. Turi stangrinantį poveikį, skatina ląstelių atsinaujinimo procesus, lygina smulkias raukšleles, teigiamai veikia aknės ir dermatito kamuojamą odą.

Vaistinės agurklės, Agurklių sėklų aliejus, Agurklių aliejus, aliejus

Vaistinės agurklės – agurklinių šeimos vienmečiai arba dvimečiai žoliniai augalai. Nuo tada, kai arabai atvežė jas į Ispaniją, agurklės išplito visuose Viduržemio jūros kraštuose, o iš ten atkeliavo į Europą, kur nuo senų senovės žinomos kaip vaistinis ir prieskoninis augalas. Žiedai, stiebai ir lapai liaudies medicinoje naudojami vaistams, o iš sėklų spaudžiamas labai vertingas aliejus.

Dar senovėje moterys pastebėjo, kad agurklių aliejus mažina daugelį nemalonių, su moters prigimtimi susijusių negalavimų, gražina odą ir išsaugo jaunystę. Dėl šių savybių agurklių aliejus nuo seno vadinamas grožio aliejumi.

Agurklių sėklų aliejus yra vienas geriausių polinesočiosios riebalų rūgšties Omega-6 šaltinis. Ši riebalų rūgštis turi savybių, mažinančių odos paraudimus, reguliuojančių skysčių apykaitą, mažinančių uždegiminius procesus, gerinančių kraujo apykaitą. Omega-6 riebalų rūgštis, dar kitaip vadinama, gama linoleno riebalų rūgštimi, sulaiko drėgmę giliuosiuose odos sluoksniuose ir taip padeda palaikyti odos elastingumą, apsaugoti odą nuo išsausėjimo, pleiskanojimo, niežtėjimo.

Vaistinės agurklės, Agurklių sėklų aliejus, Agurklių aliejus, aliejus

Agurklių aliejų rekomenduojame:

Sausai, jautriai, gyvybingumą praradusiai, vystančiai odai; dermatito, uždegimų ar smulkių įtrūkimų ir žaizdelių pažeistos, saulėje ar šaltyje sudirgusios odos priežiūrai; slenkančių plaukų ir lūžinėjančių, besisluoksniuojančių nagų stiprinimui, kad išvengti ankstyvųjų raukšlelių. Aliejus stangrina, giliai drėkina, maitina, labai tinka senėjančiai odai.

Agurklių aliejus – daugelio maisto papildų sudėtinė dalis, dažnai maišoma su nakvišų aliejumi ir vitaminais.

Įdomu

Liaudies medicina teigia, kad bent vienu šaukšteliu agurklių aliejaus kasdien papildant moterų mitybą.

Agurklių lapai turi švelnų agurkų kvapą, todėl nuo seno lietuvių šeimininkių naudojami salotoms, padažams, o ypač šaltibarščiams gardinti.

Agurkles labai lengva auginti. Vieną kartą pasėjus, vėliau jos pasisėja pačios ir kasmet subujoja.

Agurklių preparatų nerekomenduojama vartoti besilaukiančioms bei maitinančioms moterims.

Vaistinės agurklės, Agurklių sėklų aliejus, Agurklių aliejus, aliejus

Mūsų patarimai

Losjonas strijų profilaktikai, sausai odai

Vandens garų vonelėje, pamažu šildant, išmaišykite vieną arbatinį šaukštelį abrikosų kauliukų aliejaus, tiek pat agurklių aliejaus, ¼ puodelio (puodelis – 240 ml) kakavos sviesto bei 2 arbatinius šaukštelius tarkuoto bičių vaško. Kai vaškas ir kakavos sviestas ištirps, mišinį nukelkite nuo kaitros, gerai išplakite, leiskite atvėsti ir supilkite į indelį. Naudokite įsitempusioms odos vietoms, drėkinkite sausą odą, minkštinkite randus.

Balzamas rankoms

30 g sviestmedžių aliejaus išsukite su 20 ml agurklių aliejaus, 10 ml sezamų aliejaus ir 10 lašų levandų eterinio aliejaus. Mišiniu maitinkite suvytusią, sausą, suskirdusią, nušalusią, įtrūkinėjusią odą, gerai įmasažuokite į nagų odeles.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - informacinio pobūdžio. Mūsų siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2021-08-30 laikas 21:24 Kuo naudingas ricinos aliejus?
Gamta kupina gausybės turtų. Dalimi jų galime naudotis ir mes. Tiek puoselėdami grožį, tiek stiprindami sveikatą. Kuo gali būti naudingas ricinos aliejus?

Skaityti daugiau

2024-08-08 laikas 14:05 Ką reikia žinoti apie serbentų auginimą?

Juodieji serbentai turi tiek vitaminų, kad jais tiesiog privaloma mėgautis vasarą. O ką reikia žinoti apie jų auginimą?

Skaityti daugiau

2020-07-01 laikas 18:21 Liaudies Gydytojas: Kuo Naudinga Vaistažolė Skėstalapė Grindelija?

Grindelija žydi nuo liepos iki spalio mėnesio. Auga pakelėse, pagrioviuose. Gydymo tikslais naudojami stiebai, lapai, žiedai ir šaknys. Antžeminės augalo dalys renkamos žydėjimo periodu, šaknys -pavasarį arba rudenį. Augalas pasižymi antibakteriniu aktyvumu.

...

Skaityti daugiau

2023-09-24 laikas 09:53 Pagrindinės uoginių kultūrų sodinimo taisyklės ir sąlygos
Ruduo - tai augalų ruošimo žiemai, vaisinių, uoginių, dekoratyvinių daugiamečių augalų sodinimo metas. Būtent teisingas ir savalaikis augalų pasodinimas leis jiems išgyventi žiemą ir laiku įžengti į vaismedžių derėjimo laikotarpį. Šiandien pakalbėsime apie svarbiausias taisykles, kurių negalima nepa...

Skaityti daugiau

2024-06-16 laikas 21:28 Persodinau braškes, derlius padidėjo
Persodindami braškes turite atsižvelgti į svarbius dalykus, kad derlius būtų gausus. Kaip tinkamai paruošti daigus persodinimui į atvirą gruntą.

Skaityti daugiau