Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai | Patiekalai » 2021 » Balandžio » 10

Naminis raugas duonai su kefyru

Naminis raugas duonai su kefyru
  • 10.04.2021
  • 0.0 Reitingas
  • 1019 Peržiūrų
  • Aptarti

Šis kefyrinis raugas yra visiška naujiena mano virtuvėje, visai netyčia pakliuvusi į mano rankas, kurį viena miela kulinarė man patarė gaminti iš… kefyro. Tiesiog genialu! Aš jau buvau girdėjusi, kad mūsų turguose žmonės dažnai perka raugintų kopūstų sultis ir į jas nardina į virtus burokėlius, juk tai visada garantuotas rezultatas. O kefyras jau irgi rūgęs surūgęs, ir todėl viskas jame labai turi greitai pasiduoti fermentacijos procesui.

Aš pati gaminau jau šešis raugus, su keturiais skirtingais miltais, ir visi 6 kartai jau kitą dieną po paruošimo būdavo pasiruošę kelti duoną. Nei greičiau, nei rūgščiau mano asmeninėje patirtyje nėra buvę.

Paruošti itin lengva, nes viskas skaičiuojasi vienu puodeliu arba stikline. Kokios talpos ji bebūtų, jeigu laikysitės vieno nesudėtingo skaičiavimo, visada gausite nuostabų rezultatą.

Įprastai su šiuo raugu kepu juodą naminę duoną be mielių.

Ingredientai

  • riebesnis kefyras: 1 puodelio
  • rupaus malimo ruginiai miltai: 1 puodelio.

Recepto paruošimas

1. Pirmiausia viską mediniu šaukštu išsukame gilesniam dubenyje ir jį statome ant darbastalio virš radiatoriaus.

2. Praėjus daugmaž vienai parai, raugas pradės tarsi pukšėti ir gaminti gražius sproginėjančius burbulus. Vis pamaišome, o kitą dieną jau planuojame juodos duonos duonos kepimą.

3. Pastebėjimas: Kepdama duoną aš dabar raugą įpratau pasigaminti kas kartą vis naują, nes man tai tetrunka vos kelias dienas, bet kaip ir su kitu įprastiniu raugu, galima palikti jo ir kitam kartui.

Rekomendacija: Daugiau duonos receptų rasite: Duonos receptai.

Recepto Autorius Kūmutės virtuvė

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

26.09.2023 laikas 20:01 Klausas Schwabas pripažįsta, kad Darbotvarkė iki 2030 m. žlunga, nes milijonai žmonių sukilo prieš naująją pasaulio tvarką
Prieš dvejus metus Klausas Schwabas (Klausas Švabas) atvirai pareiškė, kad 2030 m. Pasaulio ekonomikos forumas visiškai kontroliuos žmoniją.

Skaityti daugiau

26.09.2023 laikas 08:49 Skiepijimas "nesuteikia jokios reikšmingos apsaugos" nuo ilgo COVID: tyrimas

Naujo tyrimo išvados paneigia vyraujančią nuomonę, kad skiepai nuo COVID-19 apsaugo nuo ilgojo COVID. Tyrimo metu nustatyta, kad nors ankstesni užsikrėtimo atvejai 86 proc. sumažina ilgosios COVID riziką, skiepijimo būklė prieš užsikrėčiant COVID ...

Skaityti daugiau

25.09.2023 laikas 21:36 Dirbtinė laimė – XXI amžiaus priklausomybė
Kai turi brangią mašiną, gražių daiktų, prabangų namą ir kitų statuso simbolių, pradedi jaustis, tarsi turi didesnę vertę ir pakyli vienu lygiu aukščiau už tuos, kurie viso to neturi.

Skaityti daugiau