Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Uogos

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomis būdai

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomi

Vyšnių kirmėlėtumo priežastis yra juodoji musė, dar vadinama vaisine drozofila, arba jos palikuonys.

Vyšnios yra labai skanios, sultingos ir sveikos uogos. Tačiau dažnai gali atsitikti taip, kad savo kieme nuskintos vyšnios pasirodys besančios kirmėlaitės. Yra keletas paprastų būdų, kaip su tuo kovoti.

Ką daryti, kad vyšnios būtų be kirmėlių, skaitykite toliau.

Kaip apsaugoti

Vyšnių kirmėlių priežastis yra juodoji musė, dar žinoma kaip vaisinė musė Drosophila, tiksliau - jos palikuonys.

Svarbu atminti, kad šį vabzdį reikia išnaikinti jau rudenį. Pasibaigus sezonui, šaknų zonoje iškaskite dirvą 40 cm gylyje.

Pavasarį, vos tik atsivėrus pumpurams, sodinukus apdorokite vario chloroksidu - 40 g 10 l vandens. Arba naudokite vario sulfatą - šiuo atveju tam pačiam vandens kiekiui reikia 80 g preparato.

Gauta kompozicija reikėtų apdoroti ir vainiką, ir žemę aplink medį.

Pridursime, kad renkantis priemonę pirmenybę reikėtų teikti universaliems preparatams nuo bet kokių skraidančių vabzdžių. Be to, reikėtų laikytis gydymo laiko. Paskutinį kartą purkšti reikėtų likus ne mažiau kaip 14 dienų iki derliaus nuėmimo.

Kaip atsikratyti kirmėlių vyšniose

Atsikratyti paukštinių kirmėlių vyšniose paprasta: tereikia uogas kuriam laikui pamirkyti lengvai pasūdytame vandenyje ir tada nuplauti po tekančiu vandeniu.

Šiam metodui reikės 500 g vyšnių, 1 litro vandens, 1 šaukštelio druskos, durklo ir dubens. Visų pirma vyšnias reikia surūšiuoti, pašalinti sugedusias ir sutrūkinėjusias uogas, lapus ir kotelius. Jas nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Tada įmaišykite kambario temperatūros vandenį ir druską, kol ištirps. Po to vyšnias panardinkite į pasūdytą vandenį. Vanduo turi visiškai apsemti vyšnias. Palikite 30 minučių, kirmėlės išlįs pačios.

Pabaigoje vyšnias nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Gamtos Terapija tavo namuose:


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-07-31 laikas 08:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

2020-06-29 laikas 20:43 Didžioji ugniažolė liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Medicinai, ypač liaudies, ugniažolės žinomos nuo senų laikų. Praėjusiame amžiuje kai kurie gydytojai propagavo jas kaip efektyvią priemonę nuo vėžio. Tačiau, kadangi tai nebuvo įrodyta moksliškai, priešvėžinės šių augalų savybės buvo primirštos. Šiais laikais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ugnia...

Skaityti daugiau

2021-11-29 laikas 14:36 Dirvinė čiužutė (Tthalaspi arvense)

Vienmetis žolinis kryžmažiedžių šeimos augalas, stiebas tiesus, vagotas, užauga 15-45 cm aukščio. Apatiniai lapai pailgi arba ovaliniai, lapkotiniai; stiebiniai - strėliniai, prigludę, šonuose rantyti.

Skaityti daugiau

2022-08-25 laikas 08:10 Valgomieji sausmedžiai – viena perspektyviausių kultūrų
Jeigu kas paklaustų, kokia uoginė kultūra šį sezoną labiausiai nustebino ir nudžiugino, nedvejodamas pasakyčiau – tai valgomasis, tiksliau, melsvauogis sausmedis. Jau daugeliui sodininkų tai senokai pažįstamas uogakrūmis. Bet pradžiai, vis dėlto, truputis žinių apie sausmedžius....

Skaityti daugiau

2022-08-12 laikas 12:07 Rugiagėlės žydi ne vien mėlynai

Daugumai daugiamečių augalų būdingas gana trumpas žydėjimo laikotarpis, kuris trunka tik kelias savaites. Žinoma, kai kurios augalų rūšys ir veislės šios taisyklės nesilaiko, jų žydėjimo periodas gali būti ilgesnis.

...

Skaityti daugiau