Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Uogos

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomis būdai

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomi

Vyšnių kirmėlėtumo priežastis yra juodoji musė, dar vadinama vaisine drozofila, arba jos palikuonys.

Vyšnios yra labai skanios, sultingos ir sveikos uogos. Tačiau dažnai gali atsitikti taip, kad savo kieme nuskintos vyšnios pasirodys besančios kirmėlaitės. Yra keletas paprastų būdų, kaip su tuo kovoti.

Ką daryti, kad vyšnios būtų be kirmėlių, skaitykite toliau.

Kaip apsaugoti

Vyšnių kirmėlių priežastis yra juodoji musė, dar žinoma kaip vaisinė musė Drosophila, tiksliau - jos palikuonys.

Svarbu atminti, kad šį vabzdį reikia išnaikinti jau rudenį. Pasibaigus sezonui, šaknų zonoje iškaskite dirvą 40 cm gylyje.

Pavasarį, vos tik atsivėrus pumpurams, sodinukus apdorokite vario chloroksidu - 40 g 10 l vandens. Arba naudokite vario sulfatą - šiuo atveju tam pačiam vandens kiekiui reikia 80 g preparato.

Gauta kompozicija reikėtų apdoroti ir vainiką, ir žemę aplink medį.

Pridursime, kad renkantis priemonę pirmenybę reikėtų teikti universaliems preparatams nuo bet kokių skraidančių vabzdžių. Be to, reikėtų laikytis gydymo laiko. Paskutinį kartą purkšti reikėtų likus ne mažiau kaip 14 dienų iki derliaus nuėmimo.

Kaip atsikratyti kirmėlių vyšniose

Atsikratyti paukštinių kirmėlių vyšniose paprasta: tereikia uogas kuriam laikui pamirkyti lengvai pasūdytame vandenyje ir tada nuplauti po tekančiu vandeniu.

Šiam metodui reikės 500 g vyšnių, 1 litro vandens, 1 šaukštelio druskos, durklo ir dubens. Visų pirma vyšnias reikia surūšiuoti, pašalinti sugedusias ir sutrūkinėjusias uogas, lapus ir kotelius. Jas nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Tada įmaišykite kambario temperatūros vandenį ir druską, kol ištirps. Po to vyšnias panardinkite į pasūdytą vandenį. Vanduo turi visiškai apsemti vyšnias. Palikite 30 minučių, kirmėlės išlįs pačios.

Pabaigoje vyšnias nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Gamtos Terapija tavo namuose:


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-05-05 laikas 13:11 Kodėl sodindami bulves turėtumėte naudoti pelenus

Daugelis sodininkų jau pradėjo pavasario darbus, o kai kurie jų jau pradėjo sėti ar sodinti. Trąšų kainos parduotuvėse vis labiau kyla, todėl sodininkai ieško galimybių naudoti natūralias trąšas, kurias galima pasigaminti namų sąlygomis.

...

Skaityti daugiau

2020-05-16 laikas 19:09 Kvapioji Kalizija (Callisia fragrans)

Kvapioji kalizija priklauso komelininių (lot. Commelinaceae) augalų šeimai, kuri skirstoma j du pošeimius. Šiuos sudaro 40 genčių ir apie 650 rūšių, tarp jų - nemažai dekoratyvinių ir vaistinių augalų.

Skaityti daugiau

2025-02-22 laikas 17:59 Kada sėti pomidorus 2025 m., kad derlius būtų gausus?
Pomidorai – vienos mėgstamiausių daržovių lietuvių daržuose, tačiau gausus jų derlius prasideda nuo tinkamo sėjos laiko ir rūpestingos priežiūros. 2025 m. vasaris yra puikus metas pradėti auginti stiprius daigus, kurie vasarą džiugins sultingais vaisiais. Nesvarbu, ar svajojate apie ankstyvą derlių ...

Skaityti daugiau

2024-07-24 laikas 12:39 Ką daryti, kad agurkai augtu iki pat šalnų?
Vyrauja nuomonė, kad agurkai negali duoti vaisių iki pirmųjų šalnų, tačiau patyrę daržininkai žino, kad galima padaryti taip, kad vaisių sulauktumėte labai ilgai.

Skaityti daugiau

2020-09-06 laikas 09:27 Eteriniai aliejai: kaip atskirti klastotes?
Šiais laikais eteriniais aliejais prekiauja daugybė firmų, bet, deja, gana dažnai jų tvirtinimai, kad produkcija yra 100 % natūrali, švelniai tariant, neatitinka tikrovės.

Skaityti daugiau