Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Uogos

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomis būdai

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomi

Vyšnių kirmėlėtumo priežastis yra juodoji musė, dar vadinama vaisine drozofila, arba jos palikuonys.

Vyšnios yra labai skanios, sultingos ir sveikos uogos. Tačiau dažnai gali atsitikti taip, kad savo kieme nuskintos vyšnios pasirodys besančios kirmėlaitės. Yra keletas paprastų būdų, kaip su tuo kovoti.

Ką daryti, kad vyšnios būtų be kirmėlių, skaitykite toliau.

Kaip apsaugoti

Vyšnių kirmėlių priežastis yra juodoji musė, dar žinoma kaip vaisinė musė Drosophila, tiksliau - jos palikuonys.

Svarbu atminti, kad šį vabzdį reikia išnaikinti jau rudenį. Pasibaigus sezonui, šaknų zonoje iškaskite dirvą 40 cm gylyje.

Pavasarį, vos tik atsivėrus pumpurams, sodinukus apdorokite vario chloroksidu - 40 g 10 l vandens. Arba naudokite vario sulfatą - šiuo atveju tam pačiam vandens kiekiui reikia 80 g preparato.

Gauta kompozicija reikėtų apdoroti ir vainiką, ir žemę aplink medį.

Pridursime, kad renkantis priemonę pirmenybę reikėtų teikti universaliems preparatams nuo bet kokių skraidančių vabzdžių. Be to, reikėtų laikytis gydymo laiko. Paskutinį kartą purkšti reikėtų likus ne mažiau kaip 14 dienų iki derliaus nuėmimo.

Kaip atsikratyti kirmėlių vyšniose

Atsikratyti paukštinių kirmėlių vyšniose paprasta: tereikia uogas kuriam laikui pamirkyti lengvai pasūdytame vandenyje ir tada nuplauti po tekančiu vandeniu.

Šiam metodui reikės 500 g vyšnių, 1 litro vandens, 1 šaukštelio druskos, durklo ir dubens. Visų pirma vyšnias reikia surūšiuoti, pašalinti sugedusias ir sutrūkinėjusias uogas, lapus ir kotelius. Jas nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Tada įmaišykite kambario temperatūros vandenį ir druską, kol ištirps. Po to vyšnias panardinkite į pasūdytą vandenį. Vanduo turi visiškai apsemti vyšnias. Palikite 30 minučių, kirmėlės išlįs pačios.

Pabaigoje vyšnias nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Gamtos Terapija tavo namuose:


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
17.11.2022 laikas 08:17 Kukurūzų Lietuvoje užauginama daugiau, bet paklausa menka
Šiemet planuojamas beveik 140 tūkst. tonų kukurūzų grūdų derlius – didžiausias per kelerius pastaruosius metus, nes šia kultūra daugiau nei bet kada apsėta laukų.

Skaityti daugiau

19.03.2019 laikas 13:00 Inca Inchi (Sacha Inchi) aliejus
Mokslas teigia, jog riebalų rūgštys Omega-3 ir Omega-6 vadinamos nepakeičiamomis, nes žmogaus organizmas jų negamina, todėl jų būtina gauti su maistu. Iš nesočiųjų riebalų rūgščių mūsų organizme sintetinama daug biologiškai aktyvių junginių....

Skaityti daugiau

29.10.2024 laikas 17:55 Kaip išsaugoti kopūstus iki pavasario: efektyvūs metodai
Kopūstai – tai ne tik skanus daržas, bet ir puikus pasirinkimas, norint išlaikyti vitaminus ir maistingumą žiemą. Kiekvienas, turintis šių nuostabių daržovių, neretai ieško būdų, kaip išsaugoti juos iki pavasario. Šiame straipsnyje aptarsime efektyviausius metodus, padedančius išlaikyti kopūstus švi...

Skaityti daugiau

17.12.2020 laikas 15:49 Kvapieji bazilikai (Ocinum basillicum) liaudies medicinoje
Žiemą lauke vaistinių augalų nerasite, tačiau kai kuriuos jų galima auginti ant palangių. Vaistiniams augalams nereikia daug vietos: jie puikiai auga vazonuose, įvairių dydžių ir formų dėžutėse. Svarbiausia, kad talpose pakaktų vietos vystytis vaistinių ir prieskoninių augalų šaknims. Ocinum basilli...

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:08 A.Svitojus: „Jeigu šeimos ūkių neliks, žemės ūkis išgyvens turbulenciją“

Su kokiais iššūkiais susiduria šeimos ūkiai šiandieną ir kokios priemonės būtinos jiems stiprinti, kalbame su naujai išrinktu Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) pirmininku Arūnu Svitojumi.

Skaityti daugiau