Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Uogos

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomis būdai

  • 16.05.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 230 Peržiūrų
  • Aptarti

Ką daryti, kad vyšnios netaptų kirmėlaitėmis: veiksmingi kovos su jomi

Vyšnių kirmėlėtumo priežastis yra juodoji musė, dar vadinama vaisine drozofila, arba jos palikuonys.

Vyšnios yra labai skanios, sultingos ir sveikos uogos. Tačiau dažnai gali atsitikti taip, kad savo kieme nuskintos vyšnios pasirodys besančios kirmėlaitės. Yra keletas paprastų būdų, kaip su tuo kovoti.

Ką daryti, kad vyšnios būtų be kirmėlių, skaitykite toliau.

Kaip apsaugoti

Vyšnių kirmėlių priežastis yra juodoji musė, dar žinoma kaip vaisinė musė Drosophila, tiksliau - jos palikuonys.

Svarbu atminti, kad šį vabzdį reikia išnaikinti jau rudenį. Pasibaigus sezonui, šaknų zonoje iškaskite dirvą 40 cm gylyje.

Pavasarį, vos tik atsivėrus pumpurams, sodinukus apdorokite vario chloroksidu - 40 g 10 l vandens. Arba naudokite vario sulfatą - šiuo atveju tam pačiam vandens kiekiui reikia 80 g preparato.

Gauta kompozicija reikėtų apdoroti ir vainiką, ir žemę aplink medį.

Pridursime, kad renkantis priemonę pirmenybę reikėtų teikti universaliems preparatams nuo bet kokių skraidančių vabzdžių. Be to, reikėtų laikytis gydymo laiko. Paskutinį kartą purkšti reikėtų likus ne mažiau kaip 14 dienų iki derliaus nuėmimo.

Kaip atsikratyti kirmėlių vyšniose

Atsikratyti paukštinių kirmėlių vyšniose paprasta: tereikia uogas kuriam laikui pamirkyti lengvai pasūdytame vandenyje ir tada nuplauti po tekančiu vandeniu.

Šiam metodui reikės 500 g vyšnių, 1 litro vandens, 1 šaukštelio druskos, durklo ir dubens. Visų pirma vyšnias reikia surūšiuoti, pašalinti sugedusias ir sutrūkinėjusias uogas, lapus ir kotelius. Jas nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Tada įmaišykite kambario temperatūros vandenį ir druską, kol ištirps. Po to vyšnias panardinkite į pasūdytą vandenį. Vanduo turi visiškai apsemti vyšnias. Palikite 30 minučių, kirmėlės išlįs pačios.

Pabaigoje vyšnias nuplaukite po tekančiu vandeniu.

Gamtos Terapija tavo namuose:


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
09.08.2022 laikas 09:44 Ką daryti su tulpėmis po žydėjimo, kad jos neperaugtų?
Tulpės pavasarį pražysta vienos pirmųjų. Taip malonu išeiti į lauką, pajusti saulės šilumą ir mėgautis ryškiu tulpių grožiu. Po ilgų tamsos ir pilkumos mėnesių visiems to reikia. Tačiau ne visi žino, ką daryti su nužydėjusiomis tulpėmis. Kartais galite nieko nedaryti, o kartais tai gali netgi sugadi...

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 20:58 Apie pankolines kinmėtes
Noriu priminti, kad kalba eina ne apie gamtinius anyžinius lofantus (Lamiaceae), o apie pankolines kinmėtes, kurias patobulino mokslininkai selekcininkai.

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 17:05 Kokius vaistinius augalus rinkti birželio mėnesį?
Birželis - puikus laikas visiems žolininkams, nes augalai jau būna sustiprėję, nemažai jų baigę žydėti, tačiau ir toliau auga ir brandina vaisius. Rinkti ir ruošti vaistinius augalus reikia mokėti ir žinoti, nes netinkamai paruošus nebus naudos....

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 12:24 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) Ir Liaudies Receptai
Lotyniškas jo pavadinimas reiškia vynuoges nuo Ido kalno. Bruknės paplitusios visoje Šiaurės pusrutulio vidutinio klimato juostoje, taip pat tundroje. Jų uogos nuo seno vartojamos maistui, jos ir lapai pasižymi stipriomis vaistinėmis savybėmis....

Skaityti daugiau

05.03.2019 laikas 16:23 Baobabų aliejus
Baobabų aliejus pasižymi giliai drėkinančiomis, maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis. Itin vertinamas dėl ypatingai švelninančių ir minkštinančių savybių. Nuostabiai puoselėja sausą odą!

Skaityti daugiau