Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2024 » Vasario » 14

Jolanta Blažytė: Padėti kitiems ir sunaikinti save

Jolanta Blažytė: Padėti kitiems ir sunaikinti save

Sunaikinti ES šalių fermerius ir maisto gamintojus – taip eurobiurokratai supranta pagalbą Ukrainai.

Į ES rinką šiuo metu plūsta pigi, nekontroliuojamos kokybės ir be jokių „žalios darbotvarkės“ reikalavimų pagamina ukrainietiška produkcija.

O Lietuva, pasirodo, dar ir mielai tarpininkauja, kad minėta ukrainietiška produkcija nusėstų Europoje. Kaip teigia Lenkijos ŽŪ ministro pavaduotojas, „ prekės iš Ukrainos keliauja į Lietuvą, o paskui atgal grįžta į Lenkiją“ .

Lenkijos žemės ūkio ekonomikos instituto vadovė M. Pševorska teigia:

„Ukrainos oligarchui prisibelsti iki ES pareigūnų yra gerokai lengviau, nei ES ūkininkui.

Ukrainos gamintojai neatitinka jokių ES reikalavimų, tačiau jie gauna visas ES privilegijas.

Pastaruoju metu situacija ypač pablogėjo, kadangi ES įvedė taisykles, mažinančias ES žemės ūkio konkurencingumą ir tuo pačiu plačiai atvėrė duris Ukrainos žemės ūkio produkcijai (kuriai pagaminti nereikia jokių taisyklių)“. Esant tokioms sąlygoms, Europos ūkininko produkcija tampa nekonkurencinga ir jis nieko nebegali uždirbti. Būtent todėl ūkininkai išėjo į gatves, kad parodytų, jog tokia situacija tęstis nebegali. Vietoje to, kad ukrainietiška produkcija keliautų į Afrikos rinkas, ji pasilieka Europoje ir iš jos rinkos išstumia europietišką.

Nėra abejonių, kad Europos komisija siekia apgauti savo fermerius“

https://dorzeczy.pl/opinie/547110/protest-rolnikow-monika-przeworska-rolnicy-doszli-do-sciany.html

Prancūzijos transliuotojas FranceTV praneša:

„ Europos rinką užplūdo pigi ir nesaugi paukštiena iš Ukrainos. Ji dvigubai pigesnė, nei Prancūzijoje pagaminta“.

Reportaže paaiškinamos ir pigumo priežastys: Ukrainos oligarcho, kuris kontroliuoja Ukrainos paukštienos rinką, fabrikuose žmonės dirba už 400 eur/mėnesį. Darbo grafikas – 24val kas trečią parą. Nėra kokių reikalavimų aplinkosaugai – šalia gamyklos gyvenantys žmonės sako, kad nėra kuo kvėpuoti, mat šalia gamyklos veikia krematoriumas, kuriame deginamos atliekos, o visi teršalai eina į orą.

https://www.francetvinfo.fr/economie/concurrence-pourquoi-le-poulet-ukrainien-connait-il-un-gros-succes_6349645.html

Tuo tarpu Lenkijos vyriausybė palaiko savo ūkininkų protestus ir sako, kad ūkininkų reikalavimai yra teisingi: fermeriai protestuoja prieš ES primestą „žaliąjį kursą“, iš Ukrainos plūstančius ir nekontroliuojamus ŽŪ produkcijos srautus ir reikalauja finansinės paramos.

Lenkijos ŽŪ ministro pavaduotojas sako, kad Lenkija įveda konkrečius pakeitimus:

„ Pirmą kartą per 13 metų sanitarinė inspekcija tikrina cukrų, o transporto inspekcija uždaro sieną su Lietuva. Apie tai jau buvo kalbėta keletą mėnesių: prekės iš Ukrainos keliauja į Lietuvą, o paskui atgal grįžtą į Lenkiją.“.

https://www.rp.pl/polityka/art39810801-ministerstwo-rolnictwa-popiera-protest-rolnikow-protest-w-slusznej-sprawie

Lenkijos premjeras D. Tuskas – taip pat savo šalies žemdirbių pusėje:

„ Mūsų palaikymas Ukrainai nesikeičia, tačiau Lenkijos fermerių interesai yra svarbūs. Tai kad keli šimtai ar tūkstančiai Ukrainos žmonių nori uždirbti didelius pinigus – ne mūsų problema‘, - sako D. Tuskas.

Tuo tarpu kova tarp ES žemdirbių bei Ukrainos vyriausybės įgauna naujus apsisukimus.

Prancūzijos fermeriai apipylė Ukrainos ambasadą mėšlu. Į Ukrainos pareigūnų pretenzijas ir gėdinimus, Prancūzijos fermeriai atsakė: „dvejus metus gyvenate už mūsų pinigus ir ne jums čia nurodinėti, ką mums daryti“. (Video- mano Telegram).

O Lenkijos -Ukrainos pasienyje verda tikros aistros: Lenkijos ūkininkai stabdo iš Ukrainos atvykstančius ir ŽŪ produkciją vežančius sunkvežimius bei imasi dar aršesnių priemonių: štai buvo „pradurti“ keli ukrainiečių sunkvežimiai, kuriais tranzitu į Lietuvą keliavo ukrainietiški grūdai.

Lvovo meras tokius Lenkijos ūkininkų veiksmus pavadino prorusiška provokacija.

O ką apie tas ES ir Lietuvos ūkininkų problemas galvoja mūsų valdžia? Ai, jie kaip ir visada negalvoja. Nieko. Nes galva skirta ne tam, kad galvoti, o tam, kad į kūną neprilytų.

O kol mūsų valdžia galvos pagalba saugo savo kūnus nuo lietaus, man kyla keli konkretūs klausimai:

1. Nesaugodama savo rinkos nuo ukrainietiškos ŽŪ produkcijos, Lietuva, kaip pagalbą Ukrainai, ruošiasi paaukoti tam tikrą savo ekonomikos dalį. Įdomu būtų žinoti kokią konkrečiai?

2. Ar Ukrainos oligarchai bus mums dėkingi už sužlugdytus Lietuvos ŽŪ verslus ir panaikintas darbo vietas? Jei taip, tai kas tada gaus ordinus ir padėkos raštus?

3. Ar Lietuvos piliečių skrandžiai yra pasiruošę virškinti nekontroliuojamos kokybės ir ES reikalavimų neatitinkančią ukrainietišką žemės ūkio produkciją?

Tiesa, nežinau, kas į tuos klausimus galėtų atsakyti? Gal būsimieji ŽŪ ministrai, kurie šiuo metu TV eteryje spėlioja, kiek karvė turi tešmenų ir kiek spenių?

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://77.lt/jolanta.blazyte

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2024 laikas 20:02 Receptai – Patiekalai Bananų sausainių pyragas: skanus ir greitas desertas be kepimo receptas
Jei mėgstate saldumynus, bet neturite pakankamai laiko gaminti, rekomenduojame labai greito ir lengvo deserto receptą. Jums nereikės vargti su tešla ir įjungti orkaitės. Pakanka po ranka turėti krekerių, bananų, šiek tiek cukraus ...

Skaityti daugiau

08.04.2024 laikas 15:22 Receptai – Patiekalai Vištienos krūtinėlė su malonia citrinos rūgštele. Skanus užkandis iš to, ką turite šaldytuve

Greitai, lengvai ir nebrangiai! Puikus skonis ir aromatas, kurį mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Būtinai išbandykite - rekomenduoju.

Skaityti daugiau

03.04.2024 laikas 20:23 Receptai – Patiekalai Blyneliai (sklindžiai) su obuoliais (receptas)
Mano vyras turi labai aiškią nuomonę kai kuriais klausimais. Ir jis kartais savo tiesa būna taip įsitikinęs, kad neįmanoma jį perkalbėti. Tačiau, kartais aš jį pergudrauju. Kad ir su šiais sklindžiais. Jis visada sako, kad keptų o...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau