Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai | Patiekalai » 2021 » Balandžio » 22

Raugas naminei juodai duonai

Raugas Naminei Juodai Duonai
  • 22.04.2021
  • 3.0 Reitingas
  • 626 Peržiūrų
  • Aptarti

Žinau labai daug virtuvės šeimininkių kurios labai mėgsta kepti duoną, bet mažai iš jų kuri pati gaminasi raugą. Šiandien visiems noriu paneigti mitą, kad raugo gamyba yra itin didelio triūso reikalaujantis darbas. Visiškai ne. Reikia tik laiko, o raugas įrūgs pats.

Į gilų vidutinio dydžio indą dozuoju nurodytus kiekius. Pamėginkite ir Jūs.

Ingredientai

  • ruginiai miltai: 4 šaukštų
  • šiltas vanduo: 0,5 stiklinės.

Recepto paruošimas

1. Ruginius miltus užpilame šiltu vandeniu. Sumaišome šaukštu, nepilnai dengiame dangteliu arba lėkštute, svarbiausia, kad liktų oro tarpas. Po 2 dienų į tą pačią masę įmaišome dar 4 šaukštus ruginių miltų ir 0,5 stiklinės šilto vandens.

2. Po dar 2 dienų pauostome masę, jeigu jau jaučiasi rūgštus kvapas - raugas dar paruoštas.

3. Jeigu dar ne - privalu tikrinti kas dieną, kol atsiranda burbuliukai ir rūgštus aromatas. Jeigu iškart nekepu duonos, tada raugą sandėliuoju šaldytuve sandariai uždarytame inde. Šaldytuve jis gali "gyventi" iki mėnesio, bet geriausia tiek nelaukti, o naudoti savo raugą kuo dažniau.

4. Ištraukus iš šaldytuvo raugą paliekame kambario temperatūroje ir po kelių valandų įmaišome kelis šaukštus šilto vandens. Jeigu raugas yra gyvas, jis iškart pakvips malonia rūgštele. Gerų kepinių!

5. Patarimas: Raugo negalima laikyti plastikiniame inde, naudojame tik keramiką arba stiklą.

Rekomendacija: Daugiau duonos receptų rasite: Duonos receptai.

Recepto Autorius Kūmutės virtuvė

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

27.09.2023 laikas 10:32 „Jeigu jūs pačios sau nereikalingos – jūs nereikalingos niekam“: 15 žiaurių tiesų moterims

Jeigu jūs pačios sau nereikalingos – jūs nereikalingos niekam. Tik tas, kas gali priimti save tokį, koks jis yra, moka gyventi pilnavertiškai, nepaisant gyvenimo negandų.

Skaityti daugiau

27.09.2023 laikas 09:08 Kaip taupo turtuoliai: turto išsaugojimo ir padidinimo taisyklės

Kad ir kaip būtų keista, gyventi gerai galima ir neuždirbant milijonų. Be abejo, paprasti piliečiai negali sau leisti prabangių kurortų, dizainerių rūbų, brangių automobilių ir erdvių apartamentų, tačiau laimei to visai nereikia.

...

Skaityti daugiau

26.09.2023 laikas 20:01 Klausas Schwabas pripažįsta, kad Darbotvarkė iki 2030 m. žlunga, nes milijonai žmonių sukilo prieš naująją pasaulio tvarką
Prieš dvejus metus Klausas Schwabas (Klausas Švabas) atvirai pareiškė, kad 2030 m. Pasaulio ekonomikos forumas visiškai kontroliuos žmoniją.

Skaityti daugiau