Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai | Patiekalai » 2021 » Vasario » 1

Sausuoju būdu sūdyta kiaulienos šoninė arba lašiniai

Sausuoju būdu sūdyta kiaulienos šoninė arba lašiniai
 • 01.02.2021
 • 0.0 Reitingas
 • 1075 Peržiūrų
 • Aptarti

Taip lašinius nuo labai senų, tikriausiai nuo pat Smetonos laikų, ruošdavo daugybė virtuvės šeimininkių Lietuvoje. Jų dieviškas skonis buvo itin vertinamas. Tą patį galime pasigaminti ir šiomis dienomis.

Sūdoma - tai reiškia sausu būdu, tai yra ne rasale (druskos tirpale) mirkoma, o ištrinama druska bei prieskoniais.

Ingredientai

 • lašiniai: 1 kilogramo (skaniausi/tvirčiausi - nuo nugaros; arba kiaulienos šoninė)
 • druska: 40 gramų (pvz. 5 kilogramams lašinių reiks 200 gramų druskos)
 • česnakas: 1 skiltelės
 • sutrinti lauro lapeliai: 1
 • grūstas muskato riešutas: 0,5 arbatinio šaukštelio (jeigu turite arba mėgstate - kalendra)
 • grūstas juodųjų ir kvapiųjų pipirų mišinys: gausiai
 • cukrus ketvirtadalio arbatinio šaukštelio (5 kilogramams mėsos - ~1 arbatinio šaukštelio).

Recepto paruošimas

1. Iš pradžių lašinius ištrinkite cukrumi (dėl spalvos, kad parausvėtų).

2. Po to ištrinkite (išmasažuokite) prieskoniais. Tik paskui - druska.

3. Laikykite vėsioje vietoje - šaldytuve, balkone ar panašiai. Išsiskiriančiose sultyse vartykite / mirkykite mažiausiai 2 savaites.

4. Labai svarbu: Lašinių prieš sūdant jokiais būdais negalima plauti.

5. Dar negalima po visko vynioti į celofaną, nes "uždus" - geriausia laikyti šaldytuve arbapakabinti apvyniotus drobe vėsioje vietoje - kamaroje, įstiklintame balkone ar panašiai.

6. Bet nereiktų pamiršti, kad didesnis kiekis lašinių po ilgo laiko tokiu būdu gali ir pagelsti. Todėl "perteklių" šiais laikais be jokių problemų galite saugoti ir… šaldymo kameroje.

7. Kaip galvojate, kodėl pirktinių lašinių skūra įprastai būna dažnai itin kieta ir tąsosi tarp dantų? Pasirodo, viskas yra dėl to, kad šeriai vis dažniau yra nuimami, beplikinant karštu vandeniu! Jei skūra svilinta - šitaip nenutinka.

8. Kadangi aš sūdžiau laikydamasi kiek įmanoma tiksliau visų "instrukcijų", lašiniai pagal tokį receptą gavosi išties itin skanūs bei kvapnūs, tarp dantų nesitąsė - nei jie patys, nei skūra. :) Pasilepinam!

Rekomendacija: Daugiau lašinių receptų rasite: Lašinių receptai.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:42 Kaip keičiasi vyro reikalavimai moteriai, kai jis iš tiesų myli
Ar pastebėjote šiuos vyrų reikalavimus? Nuolat diskutuoja apie kažkokią tobulą porą. Įdomiausia tai, kad ji ne visada net egzistuoja. Ypač jei jie aptarinėja ne tik išvaizdą, bet ir charakterį. Moterys, būkime atviri, taip pat yra nuodėmingos....

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:23 Po kokių žmogaus frazių suprantu, kad jis yra tingus ir silpnas
Mūsų frazės visada buvo ir bus atspindys to, kas vyksta mūsų viduje. Jei žmogus yra stiprus ir drąsus, jo kalba skirsis nuo, pavyzdžiui, tinginio ir silpno žmogaus. Labai svarbu išmokti atskirti šiuos dalykus žmonių kalboje. Juk taip iš karto suprasi...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:06 Kaip suprasti iš vyro, ar jūs jam esate mėgstamiausia moteris, ar jis tiesiog prie jūsų pripratęs?
Vyras gali gyventi su moterimi dėl įvairių priežasčių. Iš pradžių taip, meilė ir trauka dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau bėga metai. Ir nebėra taip, kad vyras gyvena su moterimi tik todėl, kad ją nuoširdžiai myli. Galbūt jis tiesiog prie jos pr...

Skaityti daugiau