Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Receptai | Patiekalai » 2022 » Birželio » 25

Gruziniškas avienos šašlykas

Gruziniškas avienos šašlykas

Iš pradžių šiek tiek apie avieną. Prieš kelis metus pats nebū­čiau pati­kė­jęs, kad savo portale rašy­siu apie šią mėsa. Iki tol patir­ties su šia mėsa turėjau labai mažai. Ji man aso­ci­ja­vosi su pakan­ka­mai kieta bei kažkiek savo specifinį kvapą mėsa. Pirmą savo ska­nią avieną para­ga­vau, pas tokį vieną ūki­ninką iš Estijos, kuris gyvena pel­kėje ir pats tas avis augina. Jo troš­kin­tas avi­nas buvo nerealiai ska­nus. O dabar, visai nese­niai, drau­gas parekomendavo pamėginti avie­nos, kuri išau­ginta jo tėvo ūkyje, netoli Klai­pė­dos. Žinoma suti­kau, ne dėl to, kad pasiūlė drau­gas, o dėl to, kad aviena iš Lietuvos. Ir ką? Mėsa buvo tobula, minkšta, liesa, o svar­biau­sia, visiš­kai be jokio specifinio kvapo.

O dabar šiek tiek apie patį šašlyko receptą. Kai vasara, vis mažiau laiko norisi pra­leisti savo namuose ir kuo dau­giau gam­toje. O kaip gi būnant gam­toje neiš­ke­pus ant laužo mėsos keps­nio arba šaš­lykų. Šaš­ly­kai yra kilę iš Arti­mųjų Rytų. Ten pri­klau­so­mai nuo vie­ti­nių papro­čių bei reli­gi­jos popu­lia­rūs yra avie­nos, kiau­lie­nos arba jau­tie­nos šaš­ly­kai. Žinoma, musul­mo­niš­kuose kraš­tuose egzistuoja tik avie­nos šaš­ly­kai, tuo tarpu krikš­čio­niš­kuose be avie­nos gana popu­lia­rūs yra ir kiau­lie­nos šaš­ly­kai. Lie­tu­voje avie­nos šaš­ly­kas tikrai nėra toks popu­lia­rus kaip kiau­lie­nos, bet vis plin­tant kiau­lie­nos neval­gymo madai, jis darosi daug popu­lia­res­nis. Todėl jeigu iš kažkur gau­site kokybiškos avie­nos, nepa­tin­gė­kite pasi­kepti šių šaš­lykų - tikrai nesigailėsite, aš pažadu.

Ingredientai

  • avienos kumpis: ~1 kilogramo (arba avienos mentė)
  • svogūnai: 4-5
  • petražolės: 3-5 šakelių
  • mėta: 1 šakelės
  • balzamiko actas: 2 valgomųjų šaukštų
  • alyvuogių aliejus: 2 valgomųjų šaukštų
  • druska
  • grūsti pipirai
  • mairūnas
  • čiobrelis.

mėsa, aviena, marinatas, avienos šašlykas, mėsos patiekalai

Recepto paruošimas

1. Iš pradžių supjaus­tome avieną gaba­liu­kais, tin­ka­mais verti ant iešmo (būti­nai išpjaus­tome visas saus­gy­sles ir plė­ves).

2. Sudedame į dubenį mėsą, suberiame prie­sko­nius, supil­ame aliejų ir actą, išmaišome.

3. Ten pat sudedame žie­dais arba pus­žie­džiais pjaus­ty­tus svo­gū­nus, ranka suplė­šy­tus pet­ra­žo­lių ir mėtų lapus. Viską gerai išmai­šome ran­ko­mis, spaus­dami bei min­ky­dami, taip tarsi min­ky­tu­mėte tešlą. Nepa­gai­lė­kite savo jėgos!

4. Lai­kome šal­dy­tuve mažiausiai per visą naktį, o galima ir dar ilgiau.

5. Kep­ame ant žarijų, vis pavartydami, kol mėsa pilnai iškepa.

6. Patiekiame su mėgstamu garnyru ir skanaujame!

7. Patarimas: Prie avie­nos šaš­lyko itin tinka lava­šas ir Old Port Ale alus.

8. Rekomendacija: Daugiau šašlykų receptų rasite: Šašlykų receptai.

Recepto Autorius Ką suvalgyti?

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, sriubos....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 18:15 Žolelės “iššluos” smėlį ir akmenis

Akmenis iš tulžies pūslės ir inkstų galima pašalinti ir be operacijos. Vaistažolės malšina tulžies latakų uždegimą, gerina skrandžio ir virškinimo trakto veiklą, įveikia fibromiomas, mastopatiją, cistas; praeina disbakteriozė, chlamidiozė; sprendžiamos problemos su širdimi, oda ir kt.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:13 Liaudiški patarimai (receptai) padeda įveikti ligas!
Tai išvis miško karalius! Šie stebuklingi vaisiai padeda pratęsti gyvenimą daugybei žmonių (onkologinių ligonių). Tai nepakeičiama priemonė tiems, kurie serga mastopatija, mioma, endometrioze, artritu, prostatos adenoma, podagra, reumatizmu, osteochondroze, inkstų ligomis....

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:46 Auksinis ūsas normalizuoja medžiagų apykaitą ir stiprina kraujagyslių sistemą
Visi žino, kad auksinis ūsas turi gydomųjų savybių: uždegimą slopinančių, antiseptinių, žaizdas gydančių, antisklerotinių, regeneruojančių, skausmą malšinančių, imunitetą stiprinančių.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:36 Kuo pavojinga pūslelinė

Šią ligą sukelia virusas, ląstelių viduje esantis parazitas. Įsitaisęs šį virusą, žmogus praktiškai niekada gyvenime nebeatsikratys jo.

Skaityti daugiau

11.08.2022 laikas 22:27 Nervus gydome homeopatiškai
Nervinis šokas (nervų sutrikimas) vis dažniau pasitaiko įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų žmonėms. Priežasčių gali būti įvairiausių: nuo nedidelės problemos darbe iki artimųjų netekties. Nervai sutrinka ir moterims, ir vyrams, tačiau dėl per didelio emocionalumo silpnoji lytis gerokai dažniau pa...

Skaityti daugiau