Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Daržovės

Apie pomidorų naudą

Apie Pomidorų Naudą

Kuo ryškesnis pomidoras, tuo daugiau jame likopino, kuris aktyviai kovoja su navikinėmis ligomis. Todėl šių. daržovių vartojimas mažina riziką susirgti gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžiu, kitomis navikų ligomis.

Pomidorai - tikras vitaminų ir mikroelementų sandėlis. Juose yra askorbo rūgšties, karotinoidų, vitamino K, vitamino PP, B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio, sieros, fosforo, vario, jodo, chromo, kobalto, cinko, t.y. beveik visko, kas būtina visų žmogaus organizmo sistemų veiklai.

• Sergant gastritu su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu, podagra, radikulitu, reumatizmu, neuralgija, angina, pneumonija, diabetu, regėjimo pablogėjimu, mažakraujyste, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis: prieš valgį suvalgykite salotų iš 3-4 pomidorų su augaliniu aliejumi.

• Nuo akmenų kepenyse: sumaišykite 0,5 stiklinės šviežiai spaustų pomidorų sulčių su 0,5 stiklinės baltagūžių kopūstų sulčių. Mišinį vartokite po 1/3 stiklinės tris kartus per dieną po valgio.

• Nuo prostatos adenomos, taip pat jos profilaktikai: vartokite po 0,5 stiklinės susmulkintų pomidorų ir pomidorų sulčių du ar tris kartus per dieną prieš valgį.

• Nuo nutukimo, taip pat navikinių susirgimų profilaktikai: kartą per savaitę darykite iškrovos dieną su pomidorais - per tą dieną išgerkite 1,5-2 l šviežiau spaustų pomidorų sulčių iš sunokusių, nepažeistų pomidorų.

• Nuo glaukomos: du kartus per dieną prieš valgį išgerkite po 2/3 stiklinės pomidorų sulčių su desertiniu šaukštu medaus.

• Nuo varikozinio venų išsiplėtimo: gerai sunokusius pomidorus supjaustykite plonomis skiltelėmis ar griežinėliais, dėkite juos ant išsiplėtusių venų, pridenkite celofanu. Kompresą laikykite 30 minučių. Tokias procedūras darykite savaitę kiekvieną dieną, paskui reikalinga 2-3 dienų pertrauka, ir kursą galima kartoti.

• Nuo niežų: su augaliniu aliejumi apkepkite 1-2 vidutinio dydžio pomidorus; aliejų, kuriame kepė daržovės, supilkite į kokį nors indelį, šiuo aliejumi periodiškai tepkite niežų pažeistą odą) du ar tris kartus per dieną). Aliejų laikykite šaldytuve.

• Nuo pūlingų žaizdų, fistulių, sunkiai gyjančių opų, tarp jų ir trofinių: per marlę išspauskite sultis iš švariai nuplautų, verdančiu vandeniu nuplikytų pomidorų.

Sultimis perplaukite pažeistas vietas ir dėkite ant jų pavilgus du-tris kartus per dieną.

• Nuo nudegimų, egzemos, rožinio uždegimo, furunkulų ir pragulų: ant pažeistų odos vietų dėkite šviežiai sutrintą pomidorų minkštimą, laikykite 1-2 valandas.

• Nuo vystančios veido odos: pomidorus perpilkite verdančiu vandeniu, pertrinkite per sietelį, išmaišykite. Paruoštą masę tepkite ant veido odos, laikykite 15-20 minučių, paskui nuvalykite popierine servetėle, veidą nuplaukite šiltu vandeniu.

Dėmesio: šviežių pomidorų ir pomidorų sulčių negalima vartoti sergantiems gastritu su padidėjusiu rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, tulžies pūslės akmenlige, esant akmenims šlapimo pūslėje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2021 laikas 09:19 Ridikėlių Naudojimų Būdai Esant Atitinkamiems Negalavimams

Ankstesniame skyriuje buvo išvardytos ridikėlių gydomosios savybės. Šiame skyriuje išskirsime pagrindinius praktikuojamus ridikėlių gydomuosius būdus sergant tam tikromis ligomis bei esant atitinkamiems negalavimams.

...

Skaityti daugiau

30.03.2022 laikas 11:21 Pavasarinis tręšimas: ką rinktis?
Jei augalai skursta, gero derliaus nelaukite. Norint gauti – reikia ir duoti. Po žiemos atsigaunantys ir vegetuoti pradedantys augalai bus stipresni ir gyvybingesni, jeigu papildysite reikalingomis maisto medžiagomis. Svarbu nesuklysti ir nepersistengti. Užauginsite sveiką derlių, jei išlaikysite pu...

Skaityti daugiau

22.11.2022 laikas 07:54 EK patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros strateginį planą
Šiandien Europos Komisija (EK) patvirtino Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginį planą. Pagal šį strateginį  dokumentą penkeriems metams Lietuvos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai bus skirta  beveik 4,3 mlrd. eurų (įskaitant nacionalinį finansavimą)....

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 08:19 Vyšnios ir trešnės: nuo sodinuko iki derliaus
Turbūt nėra geresnio jausmo kaip vaikštinėti po savo sodelį ir tiesiai nuo medžio raškyti dideles, prisirpusias raudonas uogas.

Skaityti daugiau

06.01.2023 laikas 08:05 Naujos prevencinės galimybės: kaip išvengti vilkų daromos žalos?
Lietuvoje augant vilkų populiacijai iškyla vis didesnė rizika patirti jų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Geriausia priemonė išvengti plėšrūnų žalos – prevencinės priemonės. Jų įrengimas remiamas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP). Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m...

Skaityti daugiau