Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Daržovės

Apie pomidorų naudą

Apie Pomidorų Naudą

Kuo ryškesnis pomidoras, tuo daugiau jame likopino, kuris aktyviai kovoja su navikinėmis ligomis. Todėl šių. daržovių vartojimas mažina riziką susirgti gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžiu, kitomis navikų ligomis.

Pomidorai - tikras vitaminų ir mikroelementų sandėlis. Juose yra askorbo rūgšties, karotinoidų, vitamino K, vitamino PP, B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio, sieros, fosforo, vario, jodo, chromo, kobalto, cinko, t.y. beveik visko, kas būtina visų žmogaus organizmo sistemų veiklai.

• Sergant gastritu su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu, podagra, radikulitu, reumatizmu, neuralgija, angina, pneumonija, diabetu, regėjimo pablogėjimu, mažakraujyste, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis: prieš valgį suvalgykite salotų iš 3-4 pomidorų su augaliniu aliejumi.

• Nuo akmenų kepenyse: sumaišykite 0,5 stiklinės šviežiai spaustų pomidorų sulčių su 0,5 stiklinės baltagūžių kopūstų sulčių. Mišinį vartokite po 1/3 stiklinės tris kartus per dieną po valgio.

• Nuo prostatos adenomos, taip pat jos profilaktikai: vartokite po 0,5 stiklinės susmulkintų pomidorų ir pomidorų sulčių du ar tris kartus per dieną prieš valgį.

• Nuo nutukimo, taip pat navikinių susirgimų profilaktikai: kartą per savaitę darykite iškrovos dieną su pomidorais - per tą dieną išgerkite 1,5-2 l šviežiau spaustų pomidorų sulčių iš sunokusių, nepažeistų pomidorų.

• Nuo glaukomos: du kartus per dieną prieš valgį išgerkite po 2/3 stiklinės pomidorų sulčių su desertiniu šaukštu medaus.

• Nuo varikozinio venų išsiplėtimo: gerai sunokusius pomidorus supjaustykite plonomis skiltelėmis ar griežinėliais, dėkite juos ant išsiplėtusių venų, pridenkite celofanu. Kompresą laikykite 30 minučių. Tokias procedūras darykite savaitę kiekvieną dieną, paskui reikalinga 2-3 dienų pertrauka, ir kursą galima kartoti.

• Nuo niežų: su augaliniu aliejumi apkepkite 1-2 vidutinio dydžio pomidorus; aliejų, kuriame kepė daržovės, supilkite į kokį nors indelį, šiuo aliejumi periodiškai tepkite niežų pažeistą odą) du ar tris kartus per dieną). Aliejų laikykite šaldytuve.

• Nuo pūlingų žaizdų, fistulių, sunkiai gyjančių opų, tarp jų ir trofinių: per marlę išspauskite sultis iš švariai nuplautų, verdančiu vandeniu nuplikytų pomidorų.

Sultimis perplaukite pažeistas vietas ir dėkite ant jų pavilgus du-tris kartus per dieną.

• Nuo nudegimų, egzemos, rožinio uždegimo, furunkulų ir pragulų: ant pažeistų odos vietų dėkite šviežiai sutrintą pomidorų minkštimą, laikykite 1-2 valandas.

• Nuo vystančios veido odos: pomidorus perpilkite verdančiu vandeniu, pertrinkite per sietelį, išmaišykite. Paruoštą masę tepkite ant veido odos, laikykite 15-20 minučių, paskui nuvalykite popierine servetėle, veidą nuplaukite šiltu vandeniu.

Dėmesio: šviežių pomidorų ir pomidorų sulčių negalima vartoti sergantiems gastritu su padidėjusiu rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, tulžies pūslės akmenlige, esant akmenims šlapimo pūslėje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-05-28 laikas 18:46 Kaip vasarą pasirūpinti orchidėjomis?

Gaivinančia žaluma ir spalvingais žiedais džiuginančios kambarinės gėlės padeda sukurti jaukumą namuose ir biuruose. Jei norite, kad augalai būtų sveiki, ilgai žaliuotų ir žydėtų, reikia žinoti kaip tinkamai juos prižiūrėti.

...

Skaityti daugiau

2023-01-06 laikas 08:15 Avių ir ožkų augintojai vis dar nenoriai registruoja kergimus
Galvijų, kiaulių, avių, ožkų ir arklinių gyvūnų veisimas ekonominiu ir socialiniu požiūriu užima strateginę vietą Sąjungos žemės ūkyje ir juo prisidedama prie Europos Sąjungos kultūros paveldo.

Skaityti daugiau

2020-06-29 laikas 20:43 Didžioji ugniažolė liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Medicinai, ypač liaudies, ugniažolės žinomos nuo senų laikų. Praėjusiame amžiuje kai kurie gydytojai propagavo jas kaip efektyvią priemonę nuo vėžio. Tačiau, kadangi tai nebuvo įrodyta moksliškai, priešvėžinės šių augalų savybės buvo primirštos. Šiais laikais klinikiniais tyrimais įrodyta, kad ugnia...

Skaityti daugiau

2020-05-17 laikas 18:41 Varpučių nauda – ne tik įkyrios piktžolės!

Paprastieji varpučiai – tai ne tik piktžolės, kurias ypač sunku išnaikinti, bet ir vertingi vaistiniai augalai, iš kurių galima paruošti veiksmingų preparatų daugybei ligų gydyti.

Skaityti daugiau

2022-03-12 laikas 10:54 Sodininko patarimai: Aviečių derlius, kurio nesinori palikti
Remontantinės avietės dera iki vėlyvo rudens, kai tuo metu sode kitų uogų jau nepamatysi. Tokiam šių uogakrūmių pranašumui sunku atsispirti, todėl bent po kelis jų sodinukus turi dažnas sodininkas. Beje, jų augintojai sako pastebintys, kad pastaraisiais metais dalis nespėjusių prinokti uogų lieka ži...

Skaityti daugiau