Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Daržovės

Apie pomidorų naudą

Apie Pomidorų Naudą

Kuo ryškesnis pomidoras, tuo daugiau jame likopino, kuris aktyviai kovoja su navikinėmis ligomis. Todėl šių. daržovių vartojimas mažina riziką susirgti gimdos kaklelio, storosios žarnos vėžiu, kitomis navikų ligomis.

Pomidorai - tikras vitaminų ir mikroelementų sandėlis. Juose yra askorbo rūgšties, karotinoidų, vitamino K, vitamino PP, B grupės vitaminų, kalio, kalcio, magnio, sieros, fosforo, vario, jodo, chromo, kobalto, cinko, t.y. beveik visko, kas būtina visų žmogaus organizmo sistemų veiklai.

• Sergant gastritu su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu, podagra, radikulitu, reumatizmu, neuralgija, angina, pneumonija, diabetu, regėjimo pablogėjimu, mažakraujyste, širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis: prieš valgį suvalgykite salotų iš 3-4 pomidorų su augaliniu aliejumi.

• Nuo akmenų kepenyse: sumaišykite 0,5 stiklinės šviežiai spaustų pomidorų sulčių su 0,5 stiklinės baltagūžių kopūstų sulčių. Mišinį vartokite po 1/3 stiklinės tris kartus per dieną po valgio.

• Nuo prostatos adenomos, taip pat jos profilaktikai: vartokite po 0,5 stiklinės susmulkintų pomidorų ir pomidorų sulčių du ar tris kartus per dieną prieš valgį.

• Nuo nutukimo, taip pat navikinių susirgimų profilaktikai: kartą per savaitę darykite iškrovos dieną su pomidorais - per tą dieną išgerkite 1,5-2 l šviežiau spaustų pomidorų sulčių iš sunokusių, nepažeistų pomidorų.

• Nuo glaukomos: du kartus per dieną prieš valgį išgerkite po 2/3 stiklinės pomidorų sulčių su desertiniu šaukštu medaus.

• Nuo varikozinio venų išsiplėtimo: gerai sunokusius pomidorus supjaustykite plonomis skiltelėmis ar griežinėliais, dėkite juos ant išsiplėtusių venų, pridenkite celofanu. Kompresą laikykite 30 minučių. Tokias procedūras darykite savaitę kiekvieną dieną, paskui reikalinga 2-3 dienų pertrauka, ir kursą galima kartoti.

• Nuo niežų: su augaliniu aliejumi apkepkite 1-2 vidutinio dydžio pomidorus; aliejų, kuriame kepė daržovės, supilkite į kokį nors indelį, šiuo aliejumi periodiškai tepkite niežų pažeistą odą) du ar tris kartus per dieną). Aliejų laikykite šaldytuve.

• Nuo pūlingų žaizdų, fistulių, sunkiai gyjančių opų, tarp jų ir trofinių: per marlę išspauskite sultis iš švariai nuplautų, verdančiu vandeniu nuplikytų pomidorų.

Sultimis perplaukite pažeistas vietas ir dėkite ant jų pavilgus du-tris kartus per dieną.

• Nuo nudegimų, egzemos, rožinio uždegimo, furunkulų ir pragulų: ant pažeistų odos vietų dėkite šviežiai sutrintą pomidorų minkštimą, laikykite 1-2 valandas.

• Nuo vystančios veido odos: pomidorus perpilkite verdančiu vandeniu, pertrinkite per sietelį, išmaišykite. Paruoštą masę tepkite ant veido odos, laikykite 15-20 minučių, paskui nuvalykite popierine servetėle, veidą nuplaukite šiltu vandeniu.

Dėmesio: šviežių pomidorų ir pomidorų sulčių negalima vartoti sergantiems gastritu su padidėjusiu rūgštingumu, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opalige, tulžies pūslės akmenlige, esant akmenims šlapimo pūslėje.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
09.08.2022 laikas 08:56 Kodėl patyrę sodininkai „sūdo“ svogūnus darže?
Turėti savo žalumynų sode ar bent balkone yra ypatingas malonumas. Visada šviežias ir traškus, paruoštas dėti į salotas arba tiesiog kaip užkandis prie bet kokio patiekalo – svogūnas yra tikrai geras pasirinkimas....

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 10:38 Kaip kovoti su daigų ligomis?

Kambaryje užsiauginti sveikų ir tvirtų daigų nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti to nebandžiusiems. Tokiu metų laiku trūksta šviesos, dėl šildančių radiatorių oras tampa per daug sausas ir daigeliams iškyla pavojus įsisirgti daugybe grybinių ir bakterinių ligų.

...

Skaityti daugiau

29.12.2020 laikas 09:02 Stebuklingas vaistas – imbieras

Imbieras – gana specifinio skonio daugiametis žolinis augalas. Spėjama, kad lotyniškasis jo pavadinimas „Zingiber“ iš sanskrito kalbos reikštų „raguota šaknis“. natūralūs vaistai, natūrali medicina, imbierai, imbierų savybės, imbierų poveikis, imbieras citrina ir med...

Skaityti daugiau

07.04.2023 laikas 10:46 Auginimas kaip ant mielių: protingi patarimai, kaip auginti aukštose lysvėse
Dabar metas pradėti aktyviai dirbti savo darže, kad iš anksto į dirvą būtų įleisti daigai ir bulvės bei tręšiama. Kad augalai gerai augtų ir galiausiai užaugintų gausų ir sveiką derlių, patyrę daržininkai naudoja įvairias priemones, skatinančias dirvožemio sąlygas ir augalų augimą, įskaitant special...

Skaityti daugiau

05.04.2021 laikas 22:21 Kaštonas: jo gydomosios savybės ir būdai

Kaštonas turi nemažai gydomųjų savybių ir labai svarbus gydant atitinkamas ligas. Jo preparatai didina kapiliarų sienelių ir raudonųjų kraujo kūnelių patvarumą, mažina uždegimą ir patinimus. Jie vartojami gydant koronarines ligas, nes glikozidai plečia koronarinius indus bei gerina miokardo maiti...

Skaityti daugiau