Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Vaistažolės

Bijūnas liaudies medicinoje: gydomosios savybės

Bijūnas liaudies medicinoje: gydomosios savybės

Daugiametis žolinis augalas su storomis, šakotomis, stipriai kvepiančiomis šaknimis ir keliais stiebais, užaugančiais 60-100 cm. Lapai lygūs, stambūs, smarkiai suskaldyti; žiedai stambūs, rožinės spalvos. Žydi gegužės pabaigoje-birželio mėn.

Bijūnų šaknyse randama eterinio aliejaus, kurį sudaro ne mažiau kaip 30 komponentų (bezaldehidas, metilsalicilatas, peoninas, karvakrolis, benzoino rūgštis ir kt.), peonozido, paeoniflorino, iridoidų, salicilo ir galo rūgščių, flavonoidų, saponinų, sterinų, rauginių medžiagų, cukrų, krakmolo, glikozido salicino, dervų ir kitų medžiagų.

Bijūnų šaknų poveikis buvo tiriamas įvairiose medicinos institucijose. Paaiškėjo, kad šių augalų preparatai gerai padeda gydyti skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opaligę, gastritą. Kartu šiek tiek padidėja skrandžio sulčių rūgštingumas. Šie preparatai turi stiprių baktericidinių savybių, todėl juos galima vartoti, sergant ligomis, kurias sukelia mikrobai (dizenterija ir kt.) Paprastai iš bijūnų šaknų ruošiama trauktinė su 40 procentų spiritu. Ją vartoti 30 dienų po 30-40 lašų (kartais iki arbatinio šaukštelio) 3 kartus per dieną, likus 25-30 minučių iki valgio. Jei reikia, po 10 dienų pertraukos kursą galima kartoti. Nustatyta, kad bijūnų šaknų preparatai veikia ir kaip sedatyvinė priemonė, sergant neurastenija, nemiga, vegetaciniais kraujagyslių sutrikimais, bet nedaro rimtos įtakos kraujospūdžiui, kvėpavimui ir kitoms organizmo funkcijoms.

Pirmomis valandomis po vartojimo jie daro sedatyvinį poveikį, o paskui stimuliuojantį ir antistresinį.

Augalų sėklų tinktūra turi didelį bakteriostatinį aktyvumą.

Liaudies medicina šiuos augalus naudoja labai plačiai. Šaknys naudo jamos, gydant skrandžio ligas, tarp jų ir opaligę, viduriavimą, kraujavimus, karštinę, kosulį, reumatizmą, podagrą, hipertoniją, nemigą, epilepsiją, odos tuberkuliozę, pūlinius ausų susirgimus, gimdos erozijas ir vėžį.

Bijūnų šaknyse rasta daug įvairių mikroelementų, ypač chromo ir stroncio. Gali būti, kad dėl to šie augalai naudingi, gydant navikines ligas. Kinijoje bijūnai dažnai įeina į priešnavikinių preparatų sudėtį.

Liaudies medicina bijūnų šaknis taip pat naudoja, gydant įvairias lėtines ligas: moteriškas ligas, diabetą, aterosklerozę, karbunkulus ir kt. Spiritinę žiedlapių trauktinę (3 valgomuosius šaukštus užpilti puse litro degtinės, palaikyti 20-30 dienų) vartoti po arbatinį šaukštą 2-3 kartus per dieną, gydant epilepsiją, neurasteniją, paralyžių ir kt. Kartais bijūnų šaknys naudojamos kaip priemonė nuo impotencijos, nervų sutrikimų, taip pat kai laužo kaulus ir t.t. Sėklų antpilu gydo cistitą, plauna plaukus, kad jie geriau augtų.

paranormal.lt

 


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2023-05-06 laikas 21:07 Kuo tręšti burokėlius: derlius bus nuimtas rugpjūčio mėn.
Burokėliams, kaip ir kitoms naminėms daržovėms, sodinant ir tręšiant reikia skirti daug dėmesio. Verta paminėti, kad iš esamo veislių rinkinio valgymui labiausiai tinka valgomieji (raudonieji) burokėliai. Jo sodinimo ir šėrimo ypatumai bus aptarti toliau....

Skaityti daugiau

2020-05-20 laikas 07:36 Paprastasis Ąžuolas (Quercus Robur) Ir Ąžuolo Nauda

Paprastasis ąžuolas (lot. Quercus robur) - tai ilgaamžis medis, užaugantis iki 20-40m aukščio. Europoje aptinkama ąžuolų, kurių amžius siekia 2000 metų. Stiebas tvirtas, padengtas giliai sutrūkinėjusia žieve.

...

Skaityti daugiau

2024-09-14 laikas 14:30 Kaip teisingai sodinti hortenzijas: patarimai ir gudrybės?
Hortenzijos yra nuostabios gėlės, kurių žiedai sukuria įspūdingus spalvų debesėlius sode. Tačiau siekiant, kad šie augalai gerai augtų ir žydėtų, būtina žinoti, kada ir kur juos sodinti.

Skaityti daugiau

2024-06-05 laikas 21:09 Ar vertą vasarą česnakų plunksnas rišti į mazgą?
Patyrę sodininkai vasaros viduryje česnakų lapelius suriša mazgais. Dėl ko jie tai daro, pasakojama publikacijoje „Būtinai suriškite česnako plunksną į mazgą - ir rezultatas jus nustebins po savaitės“ viename iš interneto svetainių....

Skaityti daugiau

2020-07-21 laikas 10:01 Apskritalapis Eukaliptas (Eucalyptus Globulus) Eukalipto Nauda
Apskritalapis eukaliptas – (lot. Eucalyptus globulus) - tai nuolat žaliuojantis medis, užaugantis iki 50 metrų aukščio. Lapai odiški, platūs, rutulio formos, išsidėstę šonu į saulės šviesą. Žiedi dideli, balti. Eukalipto tėvynė – Tasmanija. Apskritalapis eukaliptas, eukalipto nauda, eukalipto pašal...

Skaityti daugiau