Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » » 2021 » Vasario » 1 » Patalpinti naujieną

Gruziniška duona khatchapuri

Gruziniška Duona Khatchapuri

Šį kartą tęsiame nuostabias kuli­na­ri­nes kelio­nes. Į dar vieną šalį, kurią jau vėl norė­čiau aplankyti. Esu kelis kartus buvusi Gru­zi­joje, tad ga­liu teigti, kad ši duona visai tokia pati kaip Gru­zi­joje. Ji gaunasi itin soti, tiks vaka­rie­nei arba kaip karš­tas užkan­dis prie alaus bokalo arba taurės vyno. Gyvenant Lietuvoje, ilgai gal­vo­jau ir ieš­ko­jau kuom būtų galima pakeisti gru­zi­nišką sūrį sulu­guni, nes jo sunku nusipirkti, arba aš neradau.

Aišku jeigu yra laiko, galima pasigaminti pagal naminio suluginio receptą. Kadangi tai yra gana sūrus bal­tas kar­vės pieno sūris, tai sugal­vojau, kad jį tinka pakeisti moza­rella bei ricotta miši­niu. Dar galvoju tinka į šį rin­kinį ir feta sūris, bet aš jo nedėjau.

Taigi gavosi idealiai, pamėginkite pasigaminkite ir Jūs jau šiandien!

Gruziniška Duona Khatchapuri

Ingredientai

Teš­lai:

 • kiaušiniai: 1
 • kefyras: 250 mililitrų
 • sviestas: 50 gramų
 • miltai: ~500-600 gramų
 • kepimo milteliai
 • druska.

Įdarui:

 • kiaušiniai: 1
 • sviestas: 50 gramų
 • rikotos sūris: 200 gramų
 • mocarelos sūris: 200 gramų
 • čiobrelis: 3 valgomųjų šaukštų
 • druska.

Gruziniška Duona, Khatchapuri, duona, miltiniai patiekalai

Recepto paruošimas

1. Pirmiausia ištir­pi­nkite sviestą.

2. Sumai­šykite sviestą su kiau­ši­niu, kefyru, druska ir kepimo mil­te­liais (arba actu ir soda).

3. Išpla­kite.

4. Dėkite mil­tus.

5. Min­kome tešlą.

6. Aš pati tešlą min­kiau tik su men­tele, nes ji vi s­tiek būtų labai lipusi prie rankų. Tešla privalo būti minkšta, lipni, tad nepa­dau­gin­ame miltų. Išmai­šytą tešlą pali­kite pasto­vėti.

7. Per tą laiką pasi­da­rykite įdarą. Išpla­kite kiau­šinį, sutar­kuokite moca­relą ir viską sumai­šykite.

8. Gau­site sūrio košę.

9. Ir dabar pati svar­biau­sia dalis. Ant stalo pabars­tykite miltų, bet taip gerai, kad tešla nepri­liptų.

10. Ant miltų dėkite tešlą ir ant jos dar kartą užbars­tykite miltų.

11. Ranka iš teš­los pada­rykite blyną maž­daug 2 centimetrų sto­rio. Žiūrėkite, kad ant stalo būtų miltų, kad tešla nepriliptų.

12. Į pada­ryto blyno vidurį sudėkite sūrio masę.

13. Suim­dami tešlą už kraštų užden­kite sūrį.

14. Gautą duonelę dėkite į kepimo skardą su kepimo popieriumi.

15. Tuomet iš turimos duonos pada­rykite vėl blyną, spaus­dami toly­giai tešlą iš vidu­rio link kraštų. Svarbiausia neper­spausti, kad tešla neplyštų.

16. Duoną apte­pkite kiau­ši­nio try­niu ir dėkite į orkaitę, kuri jau turi būti įkai­tinta iki 200 laips­nių temperatūros. Kepkite maždaug 20 minučių, kol duona bus gra­žiai auksinė. Skanaus!

Rekomendacija: Daugiau duonos receptų rasite: Duonos receptai.

Gruziniška Duona, Khatchapuri, duona, miltiniai patiekalai

Recepto Autorius Ką suvalgyti?

Turite savo nuomone, (už ar, prieš) pasidalinkite su mumis, palikite komentarą, prisijunkite, rašykite bloge, pasirinkdami kategoriją. Pasidalinkite savo receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su paranormaliais, anomališkais ir kitais nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėju, o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 203
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.03.2021 laikas 17:40 Veganišku Įdaryta Saldžioji Bulvė Su Grikiais Ir Rudosiomis Pupelėmis
Šį kartą noriu Jums pristatytą veganišką patiekalą (patiks ne veganams ar vegetarams), kuris labai tinka tingiai dienai, kai norisi, kad orkaitėje didžiąją darbo dalį padarytu už Jus. Pastaruoju metu vienas iš mano pačių mėgstamiausių patiekalų tapo orkaitėje kepta saldžioji bulvė....

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:40 Žaliavalgiškos Apelsinų Ir Kivi Salotos Su Razinomis Ir Medumi
Jei kas kada nors pasakė, kad žaliai valgyti būna neskanu, tai tikrai dar negamino tokių vaisių salotų. Tokios salotos yra ne tik labai skanios, bet tuo pačiu tai gali būti patys skaniausi pusryčiai, kuriuos kada valgysite. Pamėginkite nuostabiai dienos pradžiai....

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:28 Skaniausias omletas su rūkyta šonine, sūriu ir svogūnų laiškais
Visai nedaug ingredientų, o šis omletas su šonine, sūriu bei svogūnų laiškais gaunasi pasakiškai skanus. Tikrai rekomenduoju išmėginti ir pasilepinti.

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:47 Nepakeičiamas magnis mūsų kūnui
Magnis dalyvauja daugybėje organizme vykstančių procesų - energijos gamyboje, gliukozės įsisavinime, nervų signalų perdavime, baltymų sintezėje, kaulinio audinio kūrime, kraujagyslių bei raumenų atsipalaidavimo ir įtempimo reguliavime. Jis daro raminamąjį poveikį, slopindamas nervų sistemos jaudrumą...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 22:26 Išgydykite padidėjusią prostatą, diabetą, gastritą ir ne tik! Gerkite šią gydomąją arbatą iš 1 komponento!
Neįtikėtina gydomoji priemonė! Moliūgas yra labai sveika daržovė, tačiau jo sėklos yra dar sveikesnės. Kaip vieno ingrediento arbata gydo padidėjusią prostatą, diabetą ir gastritą

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 20:27 Krzysztofas Jackowskis apie ateitį, geopolitiką ir karą Viduriniuose Rytuose

Kaip pirmadienį, 2021 m. kovo 1 d. pranešė „DW, NY Times“ ir visa kita svarbi žiniasklaida, atrodo, kad Iranas atsitraukia iš branduolinių derybų su Jungtinėmis Valstijomis: Teheranas atsisakė susitikti su JAV ir keliomis Europos šalimis dėl atnaujinto 2015 m. dėl branduolinio susitar...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 17:57 Skiepytis atsisakęs G.Akelaitis: „Aš - gydytojas, ne avinas“

Nors Lietuvoje nuo COVID-19 pirmiausiai buvo skiepijami medikai, tačiau „Vakaro žinios" jau rašė, kad, pavyzdžiui, Marijampolės ligoninės chirurgas-ortopedas Gediminas Akelaitis skiepytis nesutiko. Gal jau persigalvojo ir gavo dozę? Juk kai kurie žmonės net be eilės vakcinuotis veržias...

Skaityti daugiau

03.03.2021 laikas 11:00 Kur galima panaudoti bananų žievę?
Suvalgius bananą – neišmeskite jo. Pasirodo, jo žievę galima panaudoti įvairioms reikmėms.

Skaityti daugiau