Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai – Patiekalai » 2021 » Vasario » 1

Gruziniška duona khatchapuri

Gruziniška Duona Khatchapuri

Šį kartą tęsiame nuostabias kuli­na­ri­nes kelio­nes. Į dar vieną šalį, kurią jau vėl norė­čiau aplankyti. Esu kelis kartus buvusi Gru­zi­joje, tad ga­liu teigti, kad ši duona visai tokia pati kaip Gru­zi­joje. Ji gaunasi itin soti, tiks vaka­rie­nei arba kaip karš­tas užkan­dis prie alaus bokalo arba taurės vyno. Gyvenant Lietuvoje, ilgai gal­vo­jau ir ieš­ko­jau kuom būtų galima pakeisti gru­zi­nišką sūrį sulu­guni, nes jo sunku nusipirkti, arba aš neradau.

Aišku jeigu yra laiko, galima pasigaminti pagal naminio suluginio receptą. Kadangi tai yra gana sūrus bal­tas kar­vės pieno sūris, tai sugal­vojau, kad jį tinka pakeisti moza­rella bei ricotta miši­niu. Dar galvoju tinka į šį rin­kinį ir feta sūris, bet aš jo nedėjau.

Taigi gavosi idealiai, pamėginkite pasigaminkite ir Jūs jau šiandien!

Gruziniška Duona Khatchapuri

Ingredientai

Teš­lai:

 • kiaušiniai: 1
 • kefyras: 250 mililitrų
 • sviestas: 50 gramų
 • miltai: ~500-600 gramų
 • kepimo milteliai
 • druska.

Įdarui:

 • kiaušiniai: 1
 • sviestas: 50 gramų
 • rikotos sūris: 200 gramų
 • mocarelos sūris: 200 gramų
 • čiobrelis: 3 valgomųjų šaukštų
 • druska.

Gruziniška Duona, Khatchapuri, duona, miltiniai patiekalai

Recepto paruošimas

1. Pirmiausia ištir­pi­nkite sviestą.

2. Sumai­šykite sviestą su kiau­ši­niu, kefyru, druska ir kepimo mil­te­liais (arba actu ir soda).

3. Išpla­kite.

4. Dėkite mil­tus.

5. Min­kome tešlą.

6. Aš pati tešlą min­kiau tik su men­tele, nes ji vi s­tiek būtų labai lipusi prie rankų. Tešla privalo būti minkšta, lipni, tad nepa­dau­gin­ame miltų. Išmai­šytą tešlą pali­kite pasto­vėti.

7. Per tą laiką pasi­da­rykite įdarą. Išpla­kite kiau­šinį, sutar­kuokite moca­relą ir viską sumai­šykite.

8. Gau­site sūrio košę.

9. Ir dabar pati svar­biau­sia dalis. Ant stalo pabars­tykite miltų, bet taip gerai, kad tešla nepri­liptų.

10. Ant miltų dėkite tešlą ir ant jos dar kartą užbars­tykite miltų.

11. Ranka iš teš­los pada­rykite blyną maž­daug 2 centimetrų sto­rio. Žiūrėkite, kad ant stalo būtų miltų, kad tešla nepriliptų.

12. Į pada­ryto blyno vidurį sudėkite sūrio masę.

13. Suim­dami tešlą už kraštų užden­kite sūrį.

14. Gautą duonelę dėkite į kepimo skardą su kepimo popieriumi.

15. Tuomet iš turimos duonos pada­rykite vėl blyną, spaus­dami toly­giai tešlą iš vidu­rio link kraštų. Svarbiausia neper­spausti, kad tešla neplyštų.

16. Duoną apte­pkite kiau­ši­nio try­niu ir dėkite į orkaitę, kuri jau turi būti įkai­tinta iki 200 laips­nių temperatūros. Kepkite maždaug 20 minučių, kol duona bus gra­žiai auksinė. Skanaus!

Rekomendacija: Daugiau duonos receptų rasite: Duonos receptai.

Gruziniška Duona, Khatchapuri, duona, miltiniai patiekalai

Recepto Autorius Ką suvalgyti?

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2024 laikas 20:02 Receptai – Patiekalai Bananų sausainių pyragas: skanus ir greitas desertas be kepimo receptas
Jei mėgstate saldumynus, bet neturite pakankamai laiko gaminti, rekomenduojame labai greito ir lengvo deserto receptą. Jums nereikės vargti su tešla ir įjungti orkaitės. Pakanka po ranka turėti krekerių, bananų, šiek tiek cukraus ...

Skaityti daugiau

08.04.2024 laikas 15:22 Receptai – Patiekalai Vištienos krūtinėlė su malonia citrinos rūgštele. Skanus užkandis iš to, ką turite šaldytuve

Greitai, lengvai ir nebrangiai! Puikus skonis ir aromatas, kurį mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Būtinai išbandykite - rekomenduoju.

Skaityti daugiau

03.04.2024 laikas 20:23 Receptai – Patiekalai Blyneliai (sklindžiai) su obuoliais (receptas)
Mano vyras turi labai aiškią nuomonę kai kuriais klausimais. Ir jis kartais savo tiesa būna taip įsitikinęs, kad neįmanoma jį perkalbėti. Tačiau, kartais aš jį pergudrauju. Kad ir su šiais sklindžiais. Jis visada sako, kad keptų o...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau