Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Aliejai

Kukurūzų aliejus

Kukurūzų aliejus laikomas dietiniu, lengvai įsisavinamu produktu. Aliejus ypač gausus nesočiųjų riebalų rūgščių (daugiausiai polinesočiųjų Omega-3 ir Omega-6),  didinančių odos stangrumą, reguliuojančių odos riebalų apykaitą, taip pat vitamino E, natūralaus antioksidanto.

Kukurūzų aliejus, mityba, aliejus, kukurūzai

Kukurūzai – gausus žmogaus organizmui reikalingų medžiagų šaltinis. Nemažai vitaminų (B, E, PP, K), gausu geležies, cinko, kalio, fosforo ir visai nedaug natrio.

Kukurūzų aliejus – malonaus kvapo ir skonio, nuo šviesiai geltonos iki rausvai rudos spalvos, išgaunamas iš kukurūzų gemalų. Dėl nemažo vitamino E kiekio aliejus naudojamas kosmetikoje, jis gerina odos elastingumą, saugo odą nuo išsausėjimo.

Kukurūzų aliejus gali būti kelių rūšių: rafinuotas dezodoruotas (bekvapis, išvalytas), rafinuotas nedezodoruotas (turintis specifinį kvapą, dalinai išvalytas) ir nerafinuotas, tamsus, šiek tiek drumstas ir savito kvapo.

Rafinuotas kukurūzų aliejus naudojamas kepimui, nes turi aukštą smilkimo temperatūrą (temperatūrą, kurioje riebalai skyla ir išsiskiria kenksmingos medžiagos), taip pat duonos produktų, majonezo, vaikų maisto produktų gamyboje.

Kukurūzų aliejus, mityba, aliejus, kukurūzai

Mūsų patarimai

Egzotiškos morkų salotos

Dubenyje suplakite 1,5 valgomojo šaukšto medaus su 1,5 šaukšto baltojo vyno acto ir 1 arbatiniu šaukšteliu citrinų sulčių. Nenustodami plakti, įpilkite 1,5 – 2 šaukštus kukurūzų aliejaus, įdėkite šiek tiek šviežio tarkuoto imbiero, pagal skonį druskos, maltų pipirų ir žiupsnį malto kumino. Į mišinį smulkiai įtarkuokite dvi – tris morkas. Gerai išmaišykite, pridenkite bent valandai, kad visi skoniai ir kvapai susimaišytų ir skanaukite...

Kukurūzų aliejaus pyragas

  • 4 kiaušiniai
  • 200 g rudojo cukraus
  • 120 ml šviežiai spaustų, iškoštų apelsinų sulčių
  • 50 ml pieno
  • 250 ml kukurūzų aliejaus
  • 370 g miltų
  • 1 arb. š. kepimo miltelių
  • 2 arb. š. nutarkuotos citrinų žievelės (tik geltonosios dalies)
  • 2 arb. š. nutarkuotos apelsinų žievelės (tik oranžinės dalies)
  • Glajui
  • 100 g miltinio cukraus
  • 1/2 citrinos sulčių

Kiaušinius elektriniu plakikliu plakite su cukrumi apie 10 minučių, iki purios, putotos masės. Nenustojant plakti, pamažu supilkite aliejų, apelsinų sultis ir pieną. Miltus sumaišykite su kepimo milteliais ir nutarkuotomis citrusinių žievelėmis. Pamažu, švelniais judesiais įmaišykite į tešlą. 24 cm skersmens kepimo formą išklokite kepimo popieriumi ir sukrėskite tešlą. Pašaukite į 180 laipsnių kaitros orkaitę ir kepkite apie 40 - 45 minutes. Glajui miltinį cukrų išsukite su citrinos sultimis iki tyrės ir užpilkite ant atvėsusio pyrago. Kai sustings, pjaustykite ir mėgaukitės!

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.05.2020 laikas 10:47 Bruknė (Vaccinium vitis-idaea) ir Bruknės nauda
Vaistinė augalinė žaliava – Bruknių lapai (Vitis-idaeae folium) skinami anksti pavasarį – balandžio-gegužės mėn. (pernykščiai) ar nurinkus uogas – rugsėjo-lapkričio mėn. (per vasarą užaugę).

Skaityti daugiau

04.04.2023 laikas 07:50 Niekada nedarykite to: klaidos, dėl kurių pomidorų derlius bus prastas
Beveik visi pradedantys daržininkai pereina etapą, kuris vadinamas "žemės dirbimas - tai loterija". Šios pozicijos argumentai paprasti ir aiškūs - po pirmųjų nesėkmių išblėsta euforija, kad nusipirkote maišą brangių sėklų. Realybė tokia, kad dėl kažkokių priežasčių ne viskas dygsta, o tai, kas dygst...

Skaityti daugiau

16.05.2021 laikas 09:23 Gydomosios Takažolės (Polygonum aviculare) savybės ir panaudojimas
Praprastosios takažolės malšina uždegiminius procesus, stabdo kraujavimą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir padeda gydyti žaizdas. Paprastosios takažolės auga kaip piktžolės daugelyje vietų, išskyrus šiaurę, Antarktidą ir Vidurio Azijos dykumas....

Skaityti daugiau

10.11.2023 laikas 08:36 Kaip auginti česnaką vandens butelyje?
Dėl šios paprastos gudrybės česnako daigų turėsite vos per 30 dienų. Tai – greitas ir efektyvus česnako auginimo būdas. Be to, panaudosite nereikalingus plastikinius butelius.

Skaityti daugiau

31.03.2019 laikas 11:51 Kedrinių riešutų aliejus
Kedrų riešutų aliejus malonaus kvapo ir skonio. Jame gausu vitaminų A, B1, B2, B3, D, E, F; mikro- makro elementų: fosforo, jodo, vario, magnio, kobalto, cinko ir kt. Kedrų riešutų aliejus gaunamas šalto spaudimo būdu iš kedrų riešutų branduolių, kurie renkami švariuose Sibiro rajonuose....

Skaityti daugiau