Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Vaistažolės

Ožiažolė nuo daugybės ligų

Šis augalas įtrauktas į valstybines Šveicarijos ir Vokietijos farmakopėjas.

Ožiažolė nuo daugybės ligų

Vienas sąžiningas, paslaugus ir nepaprastai daug žinių turėjęs žolininkas ši augalą vadino «gerai patikrintu ir labai efektyviu». Tas augalas - tai mažoji ožiažolė, stebėtinai nereiklus ir gyvybingas salietrinių šeimos augalas. Auga tvirtose akmeningose dirvose, pamiškėse ir miško pievelėse. Ožiažolę išrauti su šaknimis beveik neįmanoma, ji labai kibiai «sėdi» žemėje, lėtai, metų metais kaupdama vertingas bioaktyvias medžiagas: poliacetilo ir aromatinius junginius, benzoino ir acto rūgštis, eterinius ir riebius aliejus, terpenoidus, saponinus, dervas, fenolius, kumarinus, flavonoidus, cukrus, proteinus, taip pat kartųjį glikozidą pimpineliną. Dėl labai efektyvių junginių gausos mažosios ožiažolės plačiai naudojamos liaudies medicinoje. Tiesa, jos buvo kiek primirštos dėl susižavėjimo antibiotikais. Lėčiau negu žinomas trichopolis, tačiau patikimiau, ožiažolių antpilas naikina trichomonadas šlapimo ir lytinėje sferoje, reguliuoja gimdos vamzdelių praeinamumą, naudingas, gydant adneksitą, kolpitą, mastopatiją, cistas, miomą, eroziją, nevaisingumą.

Ožiažolių nuoviras ruošiamas taip: 1 valgomąjį šaukštą smulkintos žolės ir šakniastiebių užpilti litru vandens. Vandens vonelėje pavirinti 10 minučių. Vartoti po 100 g 4 kartus per dieną po valgio. Naudinga daryti apsiplovimus su švirkštyne, naudojant šį antpilą.

Spiritinė trauktinė ruošiama taip: 100 g žolės ir šakniastiebių užpilti 500 g degtinės.

Laikyti 2 savaites, periodiškai supurtyti. Vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 4 kartus per dieną, praėjus 15 minučių po valgio. Kursas - 1 mėnuo.

Po mėnesio kursą pakartoti. Didesnį efektą, gydydami moters šlapimo ir lytinę sistemą, gausite, kaitaliodami mažųjų ožiažolių antpilo ir trauktinės vartojimą su apskritalapių kriaušlapių antpilu, kuriame yra retų, bet būtinų moteriškoms (ir vyriškoms) infekcijoms gydyti iridoidinių glikozidų. Oficialioji medicina pripažįsta mažųjų ožiažolių naudą, gydant bronchitą, pneumoniją, laringitą, bronchinę astmą.

Bulgarijoje stiprus ožiažolių antpilas naudojamas, gydant vitiligo ir šviesinant pigmentines dėmes. Ankstyvą pavasarį iš ožiažolių lapų ruošiamos vitamininės salotos. Aromatinės ir aštraus skonio šaknys, šakniastiebiai naudojami mėsos ir žuvies patiekalams pagardinti. Štai kokios puikios tos ožiažolės!

Gegužės mėnesį vėl pradėsiu rinkti ožiažoles. Jos neįtrauktos į Raudonąją knygą, gana plačiai paplitę gamtoje. Tačiau, siekiant išsaugoti šią vaistažolių rūšį ateities kartoms, geriau neliesti ožiažolių šaknų su priešakniniais lapais.
 

Pabrėžiame, kad tai - liaudiški patarimai, neįrodyti mokslinėse laboratorijose. Tik išbandyti protėvių ir perduoti iš lūpų į lūpas ateities kartoms. Mūsų tikslas informuoti. Todėl paliekame jums teisę patiems spręsti, tikėti jais ar ne, o dar geriau pasitarkite su gydytoju, dėl galimo šalutinio poveikio.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge!

* „Paranormal.lt“ straipsniai skirti tik informaciniams ir švietimo tikslams ir nepakeičia profesionalių medicininių patarimų, diagnostikos ar gydymo. Visais klausimais apie savo sveikatos būklę visada pasitarkite su gydytoju.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 18:58 Šilkažiedė Gaisrena (Lychnis Flos-Cuculi) Rinkime Birželio Mėnesį

Šilkažiedės gaisrenos - neįprasti daugiamečiai žoliniai augalai, kuriu žiedai ir žolė pasižymi gydomosiomis savybėmis.

Skaityti daugiau

17.10.2021 laikas 13:30 Burokėliai – sodinimas, auginimas ir priežiūra
Burokėliai yra kilę iš Viduržemio jūros kraštų dvimečio laukimo runkelio. Tai dvimečiai augalai. Pirmaisiais metais išauga šakniavaisiai su stambių lapų skrotele, antraisiais – žiedynstiebis ir vaisius (dėžutė).

Skaityti daugiau

09.08.2022 laikas 21:26 Sode gali pasirodyti vaisinės muselės

Nuo 2019 m. Lietuvoje stebėsena atliekama ir dėl prioritetinių kenkėjų sąraše esančios vaisinės muselės Rhagoletis pomonella. 2019 m. patikrintos 82, 2020 m. – 84, 2021 m. – 76 vietos. Šiais metais numatyta patikrinti 60, o 2023 m. – 40 vietų. Stebėsena vykdoma visuose Lietuvos ...

Skaityti daugiau

11.09.2022 laikas 17:36 Kaip sodinti braškes rugsėjo mėnesį?
Būna atvejų, kai pavasarį tiesiog nėra laiko pasodinti braškių: darbas, didelis užimtumas, ligos. Arba būna sunku rasti tinkamų daigų. Todėl kyla klausimas, kaip sodinti braškes rugpjūtį? Tiesą sakant, tai vienintelis laikas, kai dar galite tai padaryti. Tačiau sodininkai sako, kad braškes galima so...

Skaityti daugiau

07.03.2024 laikas 09:25 Kada sodinti ridikėlius į atvirą dirvą pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių?

Ridikėliai auga greitai, praėjus tiesiog mėnesiui po sėjos jau galima nuimti derlių. Be to, tai šalčiui atspari kultūra, sėklos dygsta esant 2 - 3 °C dirvos temperatūrai, daigai pakenčia šalčius iki -2 - 3 °C. Ridikėliai turi tokį ribojantį veiksnį kaip dienos šviesos trukmė.

...

Skaityti daugiau