Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip išsaugoti gėles per žiemą?

Kaip išsaugoti gėles per žiemą?

Šiemet mūsų darželiuose, terasose iki dabar žydi gėlės. Net rožės niekaip nepasiduoda rudeniui – jos vis dar apsipylusios žiedais. Argi nesinori darželio ar terasos, balkono gėles išsaugoti kitiems metams? Kurias gėles šaltajam metų sezonui tiesiog privaloma „apgyvendinti“ šiltai, kad pavasarį nereikėtų pirkti naujų ir galėtume vėl džiaugtis savų gėlių žiedais?

Pelargonijos

Tai per žiemą patalpoje lengviausiai išlaikomos gėlės. Geriausia temperatūra pelargonijoms peržiemoti – 5–10 laipsnių šilumos. Jos nori būti šviesoje.

Šiltesnėje patalpoje pelargonijos ima augti, tačiau augina silpnus ūglius. Įneštos į patalpą dažniausiai dalį lapų numeta. Krūmelius galima saikingai nugenėti, nes pavasarį galėsime jas dauginti ūgliais (juos tiesiog įkišus į žemę arba pamerkus į vandenį, kol išleis šaknis).

Rudenį ir žiemą tręšti pelargonijų nereikia, taip pat nereikia daug laistyti. Nebijokite, neišdžius. O pavasarį už jūsų rūpestį atsidėkos žiedais.

Brugmansijos

Brugmansijos (kitaip – angelų trimitai) žiemoja vėsioje ir šviesioje patalpoje. Optimali laikymo temperatūra – 5–10 laipsnių šilumos. Nešant į patalpą galima gerokai apgenėti, nes paprastai jos užauga labai didelės, tad žiemojimui reikia didesnės patalpos. Jeigu ketinate laikyti oranžerijoje, genėti nebūtina. Maždaug kartą per mėnesį reikėtų palaistyti, galima ir dažniau, jeigu laikote šiltesnėje patalpoje. Tačiau šiltoje patalpoje brugmansijų laikyti neverta – išleis silpnus ūglius, iš kurių nebus naudos, o pats augalas per žiemą nepailsės, nusilps, vasarą mažiau žydės.

Kanos

Tai dabar ypač madingos gėlės, kurias dažnai sodiname ne tik darželyje, bet ir į vazonus, vienas ir šalia kitų gėlių. Kanas reikia nukasti po pirmųjų šalnų, prieš tai nupjovus stiebus. Geriausiai peržiemoja rūsyje, prie 4–5 laipsnių šilumos. Bent kiek mažesnėje temperatūroje jos greičiausiai supūva. Kanos negali perdžiūti, tad nepamirškite palaistyti, jei žemė išdžiūsta. Geriausia laikyti dėžėse, šaknis apipylus durpe arba smėliu. Vasarį jau galima išnešti iš rūsio ir prižiūrėti kitoje vėsioje patalpoje.

Jurginai

Visus jurginus iškaskite po pirmų šalnų. Stiebus nupjaukite palikdami bent kelis centimetrus prie šakniagumbių, kad šaknys nebūtų pažeistos ir per žiemą išliktų sveikos. Kasti reikėtų toliau nuo stiebo ir labai atsargiai, nes šakniagumbiai yra plačiai išsidėstę. Dėti į dėžes reikėtų atsargiai nupurčius žemę. Jurginai žiemoja sausose patalpose, kuriose laikosi 3–6 laipsniai šilumos. Žiemą verta apžiūrėti šakniagumbius ir, pamačius puvinių, juos iš karto šalinti.

Bakopos

Tai pelkių gėlės, vis labiau mėgstamos Lietuvoje. Jos puošia terasas pakabinamuose vazonuose. Žiemą bakopas su krepšeliais, kuriuose auga, pakabinkite vėsioje vėdinamoje vietoje. Šiltoje patalpoje reikės dažniau laistyti. Nevėdinamoje patalpoje gali užpulti ligos. Laikant žemesnėje temperatūroje laistyti reikia labai mažai.

Begonijos

Kai kurios begonijų rūšys tinkamomis sąlygomis gali žydėti visus metus, vis dėlto per žiemą jas išlaikyti gana sunku. Begonijų šakniagumbiai nedideli ir labai jautrūs. Jei kasate iš žemės, vazonus paruoškite labai kruopščiai: būtinas drenažas, žemės į vazoną pilkite tiek, kad gėlė būtų žemėje tokiame pačiame lygyje, kaip ir augdama lauke. Begonijos mėgsta šviesias ir vėsias vietas. Laistyti reikia, kai žemė viršuje apdžiūsta, tačiau vandens mažiname augalui pereinant į ramybės periodą.

Fuksijos

Tai gėlės, kurias iš terasos ar balkono į patalpas atnešti reikėtų pirmiausia, nes jos labiausiai bijo šalčių. Tiesa, per didelės šilumos jos taip pat nemėgsta. Vis dėlto, jeigu laikote tiesiog kambaryje, kelis kartus per savaitę turite surengti joms maudynes – apipurkšti vandeniu. Tik pavasariop reikia patrumpinti senus ūglius, kol dar nepasirodė nauji. Pačias ūglių viršūnėles galite sudaiginti įkišę į žemę vazonėliuose.

https://valstietis.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.11.2020 laikas 23:54 Kadagių Naudojimas Liaudies Medicinoje
Liaudies medicina siūlo uogas užplikyti ir gerti, gydant kepenų, šlapimo pūslės ligas, inkstų akmenligę, reumatizmą.

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 20:09 Kvapioji Kalizija (Callisia fragrans)

Kvapioji kalizija priklauso komelininių (lot. Commelinaceae) augalų šeimai, kuri skirstoma j du pošeimius. Šiuos sudaro 40 genčių ir apie 650 rūšių, tarp jų - nemažai dekoratyvinių ir vaistinių augalų.

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 14:23 Bruknių nauda organizmui
Kodėl sveika valgyti bruknes? Ką verta žinoti apie bruknes? Bruknių lapų arbata nepatariama piktnaudžiauti ir vyrams – jos perteklius gali pažadinti lėtines šlapimo sistemos organų ligas, neigiamai veikti lytinę funkciją...

Skaityti daugiau

16.05.2020 laikas 20:47 Kopūsto nauda ir liaudies receptai
Kopūstas - bastutinių (Brassicaceae) šeimos augalų rūšis. Tai dvimetis (kai kurie varietetai vienmečiai) žydintis augalas. Kopūstų stiebas lapuotas, apatiniai lapai stambūs, mėsingi, žiedai susitelkę gausiažiedėje kekėje geltonais, kartais baltais vainiklapiais. Ankštaros labai stambios....

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 18:37 Sukatžolės (Leonurus) Rinkime Birželio-Liepos Mėnesį
Sukatžolės žydi birželio-liepos mėnesiais. Tokiu metu jos subrandina ir vaisius. Kuo anksčiau nukirpsite sukatžolių stiebus, tuo geriau. Geriausiai žaliavą rinkli birželio antroje pusėje, nes tada jų stiebuose būna sukaupta daugiausiai biologiškai aktyvių medžiagų....

Skaityti daugiau