Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Aliejai

Mangų branduolių aliejus

Mangų branduolių aliejus paranormal.lt

Mangų aliejuje esantis vitaminas E stabdo senėjimo procesus, gerinao odos išvaizdą ir spalvą, užkerta kelią smulkių raukšlelių susidarymui, vitaminas A užtikrina normalią odos ir gleivinės būklę, padeda užsitraukti įtrūkimamas, saugo nuo infekcijų. Aliejus pasižymi ypatingai odą minkštinančiomis ir švelninančiomis savybėmis.

Mangai – anakardinių šeimai priklausantys medžiai, kilę iš Pietų Azijos, kur kultivuojami tūkstančius metų. Užaugantys iki 35 – 40 m aukščio, ilgaamžiai, kai kurie išgyvenantys net 200 – 300 metų ir vis dar brandinantys vaisius. Mangai auga tik tropiniuose ar subtropiniuose kraštuose, beveik puse viso pasaulio mangų auginama Indijoje, o svarbiausi vaisių tiekėjai pasaulyje yra Indija, Kinija, Tailandas, Indonezija, Meksika, Pakistanas, Brazilija.

Mangų vaisiai yra nacionaliniai Indijos bei Filipinų vaisiai, o mangų medžiai – nacionalinis Bangladešo medis. Šiose šalyse mangų medžių lapai ir vaisiai naudojami vestuvių, religinių ir kitokių švenčių ritualinėms dekoracijoms.

Mangų sviestas gaunamas spaudžiant šių vaisių branduolius, slypinčius po kieta kauline luobele ir yra tvirtos, sviesto tekstūros (tirpsta prie 35˚C), vos gelsvas, neutralaus kvapo, lengvai tirpstantis ant odos.

mango, mango aliejus, Mangų branduolių aliejus, aliejai, paranormal.lt

Mangų aliejus išgaunamas iš mangų sviesto frakcionavimo būdu (skystąją dalį atskiriant nuo kietosios) ir yra gelsvas, skystos konsistencijos bei pasižymi ypatingai odą minkštinančiomis ir švelninančiomis savybėmis. Lengvai įsigeria, atsparus oksidacijai, neutralaus kvapo ir skonio, puoselėja, saugo ir drėkina odą bei plaukus. Rekomenduojamas kaip kosmetinė ar odos priežiūros priemonė visų tipų odai, nes puikiai drėkina, maitina, apsaugo ir padeda atsistatyti pažeistai odai. Jo sudėtyje yra riebalų rūgščių, vitamino A ir E, fitosterolių, fosfolipidų, ypač svarbių odos ląstelių atsinaujinimui ir apsaugai, todėl mangų aliejus ypač minkština ir maitina brandžią, sausą odą, sušvelnina šiurkščią alkūnių ir pėdų odą, užkerta kelią smulkių raukšlelių susidarymui, suteikia švytėjimo ir skaistumo, gali pagelbėti probleminei, suskirdusiai, įtrūkinėjusiai, egzemos ar psoriazės kamuojamai odai, saulėje nudegusiai odai. Saugo nuo kenksmingų saulės spindulių, užkerta kelią senėjimo procesams, suteikia elastingumo, puoselėja pavargusius, išsausėjusius plaukus ir nagus. Lengvai susigeria, nepalieka riebumo jausmo.Naudojamas kremų ir plaukų priežiūros priemonių gamyboje, tinka kasdienei viso kūno odos priežiūrai. 

Dėl savo švelninamųjų savybių mangų aliejus labai tinkamas kūdikių ir vaikų odos priežiūrai, praturtina muilus, losjonus, balzamus, gali būti maišomas su kitais aliejais (pvz., sviestmedžių, makadamijų), tinkamas masažui.

mango, mango aliejus, Mangų branduolių aliejus, aliejai, paranormal.lt

Įdomu

Tuose kraštuose, kur auga mangai, žmonės naudoja ne vien mangų vaisius. Mangų medžių lapai naudojami maistui kaip prieskoniai bei gydymo tikslais (turi sutraukiančių savybių), iš medienos gaminamos dėžės, o mangų branduoliai naudojami maistui -  kepami ir verdami...

Mūsų patarimai

Norint, kad jūsų plaukai būtų minkšti ir švelnūs, šiek tiek skysto mangų aliejaus įpilkite į plaukų kondicionierių (1 dalis aliejaus, 10 dalių priemonės). Gautu mišiniu ištepkite išplautus plaukus ir galvos odą. Po penkių minučių gerai išskalaukite.

Šiek tiek mangų aliejaus sumaišykite su Himalajų druska ir supilkite į šiltą vonią. Suminkštės ne tik vanduo, bet ir jūsų oda taps švelni lyg aksomas.

Mangų aliejaus kremas brandžiai odai

20 g mangų aliejaus vandens garų vonelėje pašildykite kartu su 20 g tarkuoto bičių vaško. Į ištirpusį mišinį įdėkite 80 g kokosų aliejaus ir pastarajam ištirpus, viską gerai išmaišykite. Atvėsinkite ir įlašinkite 10 lašų morkų eterinio aliejaus. Dar kartą kruopščiai išmaišykite ir supilkite į indelį. Naudokite, kai sustings.

Balzamas sausoms kojų pėdoms ar įtrūkusiems kulnams

Vandens garų vonelėje ištirpinkite 15 g bičių vaško, įdėkite 40 g atalių aliejaus. Mišiniui ištirpus, nukelkite nuo kaitros ir įpilkite 10 ml kedrinių pinijų aliejaus ir 40 ml mangų aliejaus. Gerai išmaišykite, šiek tiek atvėsinkite (stebėkite, kad nepradėtų stingti) ir įlašinkite po 10 lašų kedrų ir mirtų eterinio aliejaus. Išmaišykite ir supikite į indelį. Naudokite švarioms, šiltame vandenyje pamirkytoms pėdoms ir kulnams.

Svarbu: visa svetainėje pateikta informacija yra pažintinio - rekomenduojamojo pobūdžio. Siūlomi produktai nėra skirti diagnozuoti, gydyti ar užkirsti kelią kokioms nors ligoms. Prieš vartodami ar naudodamiesi mūsų patarimais, visuomet vadovaukitės savo nuomone, atsižvelkite į individualius poreikius, o esant būtinybei (pvz., dėl galimų alerginių reakcijų, netoleravimo ar dėl kitų priežasčių), pasitarkite gydytoju.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
25.08.2022 laikas 08:27 Nuo beverčių krūmamedžių – iki derlingų riešutynų

Dar prieš porą dešimtmečių į riešutmedžius Lietuvoje buvo žvelgiama kaip į beverčius medžius, netinkamus net malkoms, tačiau dabar požiūris pasikeitęs kardinaliai – vis daugiau ūkininkų ir sodininkų ryžtasi auginti lazdynus ir graikinius riešutmedžius.

...

Skaityti daugiau

29.06.2020 laikas 20:04 Bijūnas liaudies medicinoje: gydomosios savybės
Bijūnų šaknyse randama eterinio aliejaus, kurį sudaro ne mažiau kaip 30 komponentų (bezaldehidas, metilsalicilatas, peoninas, karvakrolis, benzoino rūgštis ir kt.), peonozido, paeoniflorino, iridoidų, salicilo ir galo rūgščių, flavonoidų, saponinų, sterinų, rauginių medžiagų, cukrų, krakmolo, glikoz...

Skaityti daugiau

30.03.2023 laikas 17:32 Kasmet nežinau, kur dėti derlių: kuo tręšti abrikosus pavasarį
Gražus ir prižiūrėtas sodas džiugina ne tik akį, bet ir skrandį. Malonu gražią dieną pasivaikščioti medžių pavėsyje ir suvalgyti porą abrikosų. Tačiau kartais prastas derlius viską sugadina.

Skaityti daugiau

11.06.2024 laikas 07:29 Ką daryti, kad česnakų ir svogūnų galvutės būtų didesnės?
Kaip užauginti gerą svogūnų ir česnakų derlių? Tai priklauso nuo tinkamai parinktos sodinimo vietos, dirvos paruošimo, priežiūros ir tręšimo.

Skaityti daugiau

11.12.2023 laikas 10:21 Kodėl šeimininkės rekomenduoja ant palangės statyti žydinčias pelargonijas?
Daugumai namų šeimininkių pelargonijos yra labai graži, nors ir paprasta namų puošmena. Vis dėlto, patyrusios šeimininkės puikiai žino, kad šios gėlės yra ne tik gražios, bet ir labai naudingos! Šios gėlės visame pasaulyje garsėja ne tik kaip namų šilumos ir jaukumo simbolis....

Skaityti daugiau