Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal »

Paprastasis erškėtis

Erškėtuogės liaudies medicinoje naudojamos nuo seno. Pagal vitamino C kiekį šios uogos yra lyderės. Vaisiuose vitamino C 10 kartų daugiau negu juoduosiuose serbentuose ir 50 kartų daugiau, negu šios medžiagos yra citrinose. Toks didelis vitamino C kiekis padeda organizmui sveikti peršalus.

Dobilas
Išdžiovinkite, per sietą nusijokite dobilų, paprastųjų trūkažolių ir vaistinių medetkų lapus. Virdami sriubas, šį mišinį į jas suberkite iki virimo pabaigos likus 5-10 minučių.
Dobilas

Dobilai - puiki profilaktinė avitaminozės priemonė. Dobilų antpilo patariama vartoti išsekusiems, nusilpusiems ir sergantiems anemija žmonėms.

Dobilas
Dobilai auga visų Europos šalių teritorijose, šiaurės Afrikoje, Vidurinėje ir Vakarų Azijoje. Dobilų žiedynais naudinga gydyti įvairias ligas. Žiedus skinti reikia tada, kai jie būna pilnai prasiskleidę. Dobilų žiedynai išlaikys savo naudingąsias ir gydomąsias savybes, jei juos nuskinsite su viršutiniais lapeliais.
Dobilas
Trilapiai dobilai simbolizuoja šv.Trejybę, o retai sutinkami keturlapiai dobilai yra sėkmės simbolis. Sakoma, jog Ieva atminčiai apie prarastąjį rojų su savimi pasiėmė keturlapį dobilą. Teigiama, jog penkialapiai dobilai simbolizuoja nelaimę.
Dil­gė­lė

Dažnai vartojant dilgėlių, pagreitėja kraujo krešėjimas, todėl pagyvenusiems žmonėms, sergantiems tromboflebitu bei poodinių kojų venų uždegimu dilgėlėmis negalima piktnaudžiauti. Dilgėlės gali lėčiau krešinti kraują, jei ruošiant salotas panaudosite kraują skystinančius vaistinius augalus, pavyzdžiui, geltonžiedžius barkūnus.

Ežiuolė
Ežiuolės pasižymi antimi-krobinėmis ir uždegimą slopinančiomis savybėmis, stiprina imuninę sistemą, stimuliuoja limfinę sistemą. Jose gausu vitaminų A, C ir E, mineralų: magnio, mangano, kalio, natrio ir kitų. Visi šie elementai stiprina imunitetą, gerina medžiagų apykaitą, padeda kovoti su alergijomis, mikrobais ir virusais, slopina organizme uždegimus.
Garšva
Augalas subrandina labai daug sėklų ir šakniastiebių pumpurų, todėl greitai dauginasi. Išnaikinti labai sudėtinga, nes garšvų šaknys užima didžiulį plotą. Soduose ir daržuose paprastosios garšvos yra įkyrios, sunkiai išnaikinamos piktžolės, keliančios daug rūpesčių sodininkams. Tačiau suvokę, koks tai vertingas ir maistingas augalas pavasarį, daugelis į garšvas žiūrėtų gerokai atlaidžiau.
Kiaulpienė
Kiaulpienė gerai žinomas augalas, kuris turi daug gydomųjų savybių. Todėl, jis buvo naudojamas, kaip vaistas tūkstančius metų, dėl įvairių ligų ir sveikatos problemų. Šis nuostabus augalas gali išvalyti kepenis nuo toksinų, stimuliuoja tulžies gamybą, reguliuoja cholesterolį ir gydo alergiją.
Kiaulpienė

Nemažai Kinijoje apsilankiusių turistų pasakoja apie neįprastas salotas su kiaulpienių šaknimis saldžiarūgščiame padaže. Šiose salotose yra kepenis stiprinančio inulino, apetitą gerinančių ir žarnyno spazmus malšinančių medžiagų. Skirtingai nuo salotų, kurias galima paruošti tik pavasarį, salotas su kiaulpienių šaknimis galima ruošti ištisus metus.

Kiaulpienė

Kiaulpienės, ko gero, labiausiai paplitusios piktžolės sodyboje, kurias labai sunku išnaikinti, nes jų šaknys yra labai gilios ir tvirtos. Tačiau ir kiaulpienių šaknys yra vertinga gydomoji žaliava.

Dil­gė­lė

Dil­gė­lių la­pai ir stie­bas apau­gę smai­liais dil­gi­na­mai­siais ir pa­pras­tais plau­ke­liais. Dil­gi­na­ma­jam plau­ke­liui pa­lie­tus odą ir nu­lū­žus, iš jo iš­si­ski­ria la­še­lis skruz­džių rūgš­ties, ku­ri ir nu­de­gi­na odą. Skruz­džių rūgš­tis – tai la­kus skys­tis, ku­ris grei­tai iš­ga­ruo­ja džio­vi­nant. Jo ne­lie­ka ir ver­dant.

Jonažolė

Jonažolės - nereiklūs augalai, auga pievose, sausuose retuose miškuose, pamiškėse, pievose, šlaituose, pagrioviuose. STOP! Jonažolių preparatų negalima vartoti esant padidėjusiam kraujospūdžiui. Vartojant reikia vengti ultravioletinių spindulių, nesikaitinti saulėje.

Sidabražolė
Sidabražolė su trimis auksiniais žiedeliais žaliame fone pavaizduota Onuškio seniūnijos herbe. Aprobuojant šį heraldikos simbolį akcentuota, kad sidabražolės garsėja plataus spektro gydomosiomis savybėmis, jos žinomos ne vieną amžių. Šis augalas - vienas svarbesnių kupoliavimo žolynų, kuriems būdavo teikiama ypatinga reikšmė, priskiriama net ir magiškų savybių.
Kiaulpienė
Apie naudingas kiaulpienės savybes buvo žinoma jau labai seniai. Dar Avicena rekomendavo šį augalą kaip gydomąją priemonę, padedančią sergant daugeliu ligų. Šiuolaikiniai specialistai visiškai sutinka su senovės gydytoju, juk pienė iš tiesų turi unikalią sudėtį.
« 1 2 ... 4 5 6 7 »