Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal »

Vingiorykštė
Vingiorykštės priklauso erškėtinių (Rosaceae) augalų genčiai. Esą jos pavadinimas kilęs iš lotynų kalbos žodžių filum - siūlas, pendere - kaboti; viena šios genties rūšis (pievinės vingiorykštės) turi plonas šaknis, ant kurių kabo šakniagumbiai. Kita versija skelbia, kad augalo pavadinimas kilo iš graikiškų žodžių filos ir ippos - meilė ir arklys. Esą vingiorykštėmis šeriant arklius buvo atkreiptas dėmesys į augalo gydomąsias ir organizmo stiprinamąsias savybes.
Gervuogė

Gervuogės priklauso erškėtinių (Rosaceae) šeimos augalų pogentei, gervuogių genčiai. Jos augalų stiebai dvimečiai ar daugiamečiai, briaunoti, statūs arba šliaužiantys, dygliuoti, lapai trilapiai arba pirštuoti penkialapiai. Žiedai dvilyčiai, retai vienalyčiai, sutelkti kekiškuose žiedynuose. Vaisiai juodi, tamsiai purpuriniai, sudaryti iš smulkių, sultingų kaulavaisių, suaugę su žiedsosčiu, prinokę nukrenta kartu su juo.

Gaurometis

Lietuvoje siauralapiai gauromečiai dažnai vadinami rusišku pavadinimu „Ivan-čai“ („Ivano arbata") arba kazokų arbata, kitas paplitęs pavadinimas yra „ožkarože". Šie vaistiniai augalai paplitę visoje Lietuvoje, bet daugiausia jų aptinkama pietinėje ir rytinėje šalies dalyje, jie mėgsta sausesnį dirvožemį.

Alijošius
Tai daugiametis sukulentinis augalas, visžalis medis, tropikuose užaugantis iki 4 metrų aukščio. Stiebas stačias, šakotas, gausiai apaugęs lapais. Lapai mėsingi, kardiški, iki 60 cm ilgio, tamsiai žali, spygliuotais pakraščiais; jų apatinė pusė išgaubta, viršutinė įgaubta. Žiedai oranžiniai, raudoni ar violetiniai, varpelio pavidalo, susitelkę į tankią, 20-40 cm ilgio kekę, prisitvirtinusią ant ilgo žiedynkočio. Žiedai kekėje skleidžiasi palaipsniui iš apačios į viršų. Laukinėmis sąlygomis alavijas žydi dažnai, o auginamas namuose – retai. Atrodytų, kad pražįsta tik kartą per šimtą metų, todėl liaudyje jį praminė šimtamečiu. Vaisius – dėžutė.
Ženšenis

Surasti ženšenį nėra paprasta – jis pakankamai įnoringas. Jo gyvenamoji aplinka – pavėsingi lapuočių-spygliuočių miškai, augantys kalnų masyvuose. Augalui patinka puri, turtinga puvėsių dirva. Dažniausiai ženšenis sutinkamas Kinijoje, Korėjoje ir Tolimuosiuose Rytuose.

Balinis ajeras

Balinis ajeras – daugiametis, tik ajerams būdingo kvapo, 60-100 cm aukščio, žolinis augalas. Šakniastiebis stambus, 1,5-3,0 cm skersmens, horizontaliai šliaužiantis, viršutinėje pusėje turi ryškias nukritusių lapų žymes.

Šalavijas

Vaistinis šalavijas – 45-70 cm aukščio daugiametis puskrūmis. Žydi nuo birželio mėnesio vidurio iki liepos antros pusės. Vaistams ir prieskoniams prieš žydėjimą arba rugsėjo mėnesį nuskinti lapeliai būna aromatingiausi.

« 1 2 ... 5 6 7