Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Vaistažolės

Alavijas – ir sveikatai, ir grožiui

Alavijas – Ir Sveikatai, Ir Grožiui

Namų daktaru tituluojamą alaviją šiais laikais auginamą išvystame vis rečiau, o juk jis gali tapti nepakeičiamu vaistu: sakoma, kad alavijas gydo odos sužeidimus (nudeginimus, žaizdeles, bėrimus), padeda sumažinti skausmą, skatina audinių regeneraciją, padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir t.t.

Alavijas – tai Rytų ir Pietų Afrikos augalas, kurio rūšių pasaulyje priskaičiuojama daugiau nei 300. Tačiau tikrai ne visos alavijo rūšys turi gydomųjų savybių. Labiausiai vertinamas ir vaistams  dažniausiai auginamas porūšis – Aloe vera arba kitaip vaistinis alavijas, o štai namuose dažniausiai auginame Aloe arborescens liaudiškai vadinamą alijošiumi.

Kodėl alavijas toks naudingas? Stambiuose ir sultinguose alavijo lapuose yra daugiau nei 75 maistiniai komponentai ir maždaug 200 aktyviųjų komponentų. Gydymui galima naudoti tiek lapų minkštimą, tiek alavijo lapų sultis, kurios veikia antibakteriškai, todėl dažnai yra naudojamos žaizdoms gydyti. Nuskinkite lapą, išlukštenkite minkštimą ir tiesiog uždėkite ant žaizdos.

Jei sutrikusi skrandžio, žarnyno ir tulžies funkcija – alijošiaus sultys taip pat ateis į pagalbą.  Preparatus su alijošiaus ekstraktu medikai rekomenduoja kosuliui, bronchitui ir kitoms kvėpavimo takų ligoms gydyti. Kai kurie žmonės alavijo sultis geria reguliariai – sakoma, kad jos padeda stiprinti imuninę sistemą.

Alijošius – puiki grožio priemonė, gerai drėkinanti ir maitinanti odą, todėl alijošiaus lapai pravers ne tik kaip vaistai, bet ir kaip priemonė odos priežiūrai. Nuskinkite alijošiaus lapą, išimkite minkštimą ir pavalykite juo veidą. Alijošiaus sulčių galite įlašinti į drėkinamąjį kremą. Sakoma, kad alijošius į odą susigeria tris kartus greičiau nei paprastas vanduo, taigi alijošiaus pagalba oda bus drėkinama kur kas efektyviau.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
27.03.2023 laikas 19:41 Orchidėjų šaknys praneša, kad gėlei gresia pavojus: štai įspėjamieji ženklai
Orchidėja (phalaenopsis) turi specifines šaknis, kurios, tarsi čiuptuvai, gali iškilti iš substrato. Dažnai tokia išvaizda ne tik estetiškai gadina grožį, bet ir gali būti ženklas, kad reikia kažką keisti priežiūroje, nes augalas kenčia. Tai buvo atskleista telegramoje Kviti i Roslini....

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 18:34 Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėjos auga sausuose pušynuose, pievose, dirvonuose ir yra gana dažnas augalas.

Skaityti daugiau

17.10.2024 laikas 07:26 Supuvusių obuolių panaudojimas: patarimai sodininkams
Ruduo atneša gausybę vaisių, tačiau ne visi obuoliai pasiekia mūsų stalą. Ką daryti su supuvusiais obuoliais? Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl svarbu nepalikti supuvusių vaisių sode ir kokius naudingus būdus galima panaudoti šiems obuoliams, kad jie taptų vertinga organine medžiaga ar net skaniu d...

Skaityti daugiau

07.07.2022 laikas 07:42 Kad paprikos derėtų gausiau
Paprikos – jau ne egzotika. Norinčiųjų auginti ir jomis gardžiuotis vis daugiau. Eksperimentuodami jau supratome, kad geriausiai Lietuvoje jos auga šiltnamyje. Šių daržovių produktyvumas priklauso ir nuo mūsų žinių bei pastangų....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:18 Kaip dažnai laistyti česnakus?
Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.

Skaityti daugiau