Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Rūšiuoti pagal:
Date · Name · Rating · Comments · Views
Antsvorio mažinimas. Cukrinio diabeto, pneumonijos ir šlapimo pūslės bei šlapimtakių uždegiminių ligų gydymas. Hemorojaus gydymas. Odos žaizdų gydymas. Anemijos gydymas. Mėlynių lapų ruošimas ir laikymas.
Mėlynių lapai yra vartojami ne vien tik liaudies, bet ir tradicinėje medicinoje. Mėlynių lapuose yra rauginių medžiagų, flavonoidų, eterinių aliejų, cukraus, saponinų, hidrochinono, dervų, gleivių, glikozidų, askorbino rūgšties, asbutino, gintaro, citrinų, benzoino, vyno, acto, rūgštynių, obuolių ir fosforo rūgščių. Be to, mėlynių lapuose yra mineralinių medžiagų: geležies, kalio, magnio, kalcio ir mangano.
Naudingiausia kiekvieną lytą pusryčiams valgyti avižinės košės su mėlynėmis. Ruošdami šią košę, į verdantį pieną suberkite avižinius dribsnius ir cukrų (pagal skonį). Košę ant silpnos ugnies virkite 5 minutes, virimo pabaigoje įdėkite sviesto, išmaišykite. Išvirusią košę sudėkite į lėkštę, pabarstykite šviežiomis ar šaldytomis mėlynių uogoms.
Pablogėjęs skrandžio darbas, diarėja ir dažnas vidurių užkietėjimas. Šlapiuojančios egzemos ir odos nudegimų gydymas. Podagros ir reumato gydymas.

Liepos mėnesį pradeda sirpti mėlynės. Mėlynės ne tik skanios, bet ir žmogaus organizmui labai reikalingos uogos. Liaudyje nuo seno mėlynės vartojamos gydyti įvairias ligas ir jų profilaktikai.

Sveikata ir uogos. Mėlynės - lot. Vaccinium myrtillus - tai daugiametis krūmokšnis arba puskrūmis, užaugantis iki 50 cm aukščio. Apatinėje dalyje sumedėjęs, viršutinėje – žolinis. Lapai ovalūs, elipsiški arba kiaušiniški, kraštai smulkiai dantyti. Sveikiausios uogos, kuo naudingos mėlynės, mėlynių nauda sveikatai, kokių vitaminų yra mėlynėse, mineralai mėlynėse, kodėl verta valgyti mėlynes, kaip atrodo mėlynės, mėlynės akims, mėlynės gerina regėjimą, Mėlynės žemina kraujospūdį.