Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai | Patiekalai » 2021 » Vasario » 2

Graikiška žuvis: kepti vilkešeriai

Graikiška Žuvis: Kepti Vilkešeriai
  • 02.02.2021
  • 0.0 Reitingas
  • 794 Peržiūros
  • Aptarti

Jūs tikriausiai gal­vo­jat kas čia per žuvis ir su kuo ji turėtų būti val­goma, kad būtų labai skani? Aš irgi iš pradžių taip pagal­vo­jau, kol jos nepa­mačiau. Bet tuomet pri­si­mi­niau, kad mes lygiai tokią žuvį val­gėme keliaudami Graiki­joje, vie­noje iš Ψαροταβερνα, kuri buvo prie pat jūros kranto, ganėtinai toli nuo turis­ti­nių marš­rutų. Ten buvo galimybė pačiam išsi­rinkti norimą žuvį ir grai­kas ją iškepė ant žarijų. Žuvį, aišku, patiekė su graikiš­komis salo­tomis ir balta namine duona. Buvo nerealiai skanu.

Parsinešusi savo žuvį namo, ant eti­ke­tės pama­čiau, kad žuvies kil­mės šalis yra Graikija. Ten ji pasirodo itin popu­liari. Žuvies mėsa man asmeniškai pri­mena jūros eše­rio mėsą, bet ji nėra tokia sausa, ir tvir­tesnė. Žuvį galite ruošti itin įvai­riai: tiek kepti ant gro­te­lių, tiek kepti keptuvėje arba orkai­tėje. Dar labai tiks kepti drus­koje, ir jeigu aš jau nebū­čiau drus­koje kepęs doradų, tai šią žuvį tik­rai būčiau taip pat iškepęs.

Jeigu būtų buvusi galimybė žuvis būčiau kepęs lauke, ant žarijų. Bet kadangi, vie­naip jau išmėginau, o ant­raip šiuo metu galimybės nebuvo, tai pasi­rin­kau paprastą gerą, laiko patikrintą, būdą - kepti orkai­tėje. Mes pasirinkome valgyti su švie­žiomis dar­žo­vėmis ir švie­sia duona. Bet tik­rai būtų skanu ir su graikiš­ko­mis bul­vė­mis.

Ingredientai

  • vilkešeriai: 2
  • česnakas: 3 skiltelių
  • citrinos: poros griežinėlių
  • šviežias rozmarinas: kelių šakelių (arba čiobrelis ar raudonėlis; tinka ir džiovinti)
  • druska
  • pipirai.

Recepto paruošimas

1. Iš pradžių rei­kia susi­ruošti žuvį. Privalu ją išva­lyti. Žvynų skusti nerei­kia.

2. Žuvį nuplau­kite, pra­pjaukite pilvą nuo žiaunų iki pilvo apa­čios.

3. Kiškite pirštą ir išimkite viską, kas išsi­ima. Nepabi­jo­kite, jeigu rei­kia patempti stip­riau, arba jeigu rei­kia, panau­doti peilį.

4. Tuomet būti­nai išimkite žiau­nas. Jas galite išimti iš vidaus per pilvo ertmę arba pro žiaunų angą - iš išorės. Pamė­gin­kit tiek vie­naip tiek kitaip, pama­ty­site kaip jums yra parasčiau. Žiau­nos yra tokios ašt­ro­kos (kaip ir kitų žuvų), taigi atsar­giai.

5. Viską atlikę dar vieną kartą nuplau­kite žuvį.

6. Pad­ru­ski­nkite ir papi­ri­nkite tiek iš vidaus, tiek iš išorės.

7. Smul­kiai supjaus­tykite čes­naką ir pada­linę į dvi dalis sudėkite į žuvį.

8. Citri­nos grie­ži­nė­lius irgi sudėkite į vidų.

9. Tuomet tą patį pada­rykite ir su rozmarinu.

10. Imkite didžiau­sią turimą kep­tuvę ir apke­pkite žuvį iš abiejų pusių po kelias minu­tes. Kad gražiai paskrustų.

11. Per tą laiką, kol kepa, orkaitę įkai­tinkite iki 180 laips­nių temperatūros.

12. Apkepę žuvį dėkite į kepimo skardą, dar galite pasmaigs­tyti roz­ma­rinu bei užspausti pagal skonį citri­nos sul­čių.

13. Kepkite maždaug 15 minučių. Žuvis per tiek laiko tik­rai iškepa. Oda nusi­plėš itin leng­vai, o stu­bu­ras išsi­ims itin papras­tai. Val­gyti patogu, o svar­biau­sia labai skanu. Pasilepinkit!

Rekomendacija: Daugiau žuvies patiekalų receptų rasite: Žuvies patiekalai.

Graikiška žuvis kepti vilkešeriai, žuvis, žuvies patiekalai, vilkešeri

Recepto Autorius Ką suvalgyti?

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:42 Kaip keičiasi vyro reikalavimai moteriai, kai jis iš tiesų myli
Ar pastebėjote šiuos vyrų reikalavimus? Nuolat diskutuoja apie kažkokią tobulą porą. Įdomiausia tai, kad ji ne visada net egzistuoja. Ypač jei jie aptarinėja ne tik išvaizdą, bet ir charakterį. Moterys, būkime atviri, taip pat yra nuodėmingos....

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:23 Po kokių žmogaus frazių suprantu, kad jis yra tingus ir silpnas
Mūsų frazės visada buvo ir bus atspindys to, kas vyksta mūsų viduje. Jei žmogus yra stiprus ir drąsus, jo kalba skirsis nuo, pavyzdžiui, tinginio ir silpno žmogaus. Labai svarbu išmokti atskirti šiuos dalykus žmonių kalboje. Juk taip iš karto suprasi...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:06 Kaip suprasti iš vyro, ar jūs jam esate mėgstamiausia moteris, ar jis tiesiog prie jūsų pripratęs?
Vyras gali gyventi su moterimi dėl įvairių priežasčių. Iš pradžių taip, meilė ir trauka dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau bėga metai. Ir nebėra taip, kad vyras gyvena su moterimi tik todėl, kad ją nuoširdžiai myli. Galbūt jis tiesiog prie jos pr...

Skaityti daugiau