Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Kovo » 5

8 taisyklės, kurios padės sustabdyti panikos priepuolį

Kaip suprasti, kad prasidėjo panikos priepuolis? Kaip išmokti su tuo kovoti ir užkirsti tam kelią? Kokie yra veiksmingi būdai? Atsakymų pažeria psichologai.

Panikos priepuolio simptomai ir kas tai yra

Panikos priepuoliai – tai netikėtas nekontroliuojamas nervinis priepuolis, kurį lydi keli (keturi ir daugiau) fizinių simptomų – padažnėjęs pulsas, padidėjęs kraujospūdis, prakaitavimas, pykinimas, burnos džiūvimas, galūnių tirpimas, šaltkrėtis ir kiti simptomai. Panikos priepuolį išgyvenę žmonės jį dažnai apibūdina taip: „Mano širdis tuoj iššoks iš krūtinės”, „Trūksta oro”, „Žemė slysta iš po kojų”, „Aš bijau mirti”, „Bijau išprotėti”. Po kelių panikos priepuolių žmogus gali pradėti jausti nerimą laukiant naujo priepuolio ir bijoti būti minioje, viešajame transporte ir atvirose erdvėse. Taip pat atsiranda baimė likti vienam – „O jei priepuolis pasikartos ir niekas negalės man padėti, tai aš galiu mirti”. Jei jus kamuoja panikos priepuoliai, tikrai verta apsilankyti pas gydytoją ir pasitikrinti. Jei fiziologinių negalavimų nenustatoma, gali būti rekomenduojama psichoterapija ir (arba) pagalba vaistais. Sveikiems žmonėms iki 80 % panikos priepuolių ištinka dėl psichoemocinių sutrikimų, lėtinio streso, psichikos išsekimo, sukauptos patirties ir pan. Nuo panikos priepuolių daugeliui labai padeda psichoterapija.

Ką daryti, jei ištiko panikos priepuolis?

Galima būtų išskirti penkis metodus, kuriuos galima pradėti taikyti, kai ištinka panikos priepuolis. Verta paminėti, kad jie ypač veiksmingi pačioje priepuolio pradžioje.

1) Įsižeminimas. Atkreipkite dėmesį į sąlyčio su žeme taškus ir pajuskite atramą. Jei stovite, pajuskite, kaip pėdos liečiasi su paviršiumi, bakstelėkite jį kojomis. Jei sėdite, siūbuokite ir vienos pusės į kitą ir pajuskite savo užpakalinės dalies atramą.

2) Kvėpuoti, laikantis taisyklės „4-7-8”. Giliai. Lėtai. Įkvėpkite 4 kartus. Sulaikykite kvėpavimą 7 kartus. Iškvėpkite 8 kartus.

3) „STOP” – pasakykite sau aiškiai ir griežtai, negalvodami „ką tai reiškia ir kodėl”. Mintyse arba garsiai kartokite: „Viskas gerai. Man viskas gerai. Aš ramus”.

4) Suglamžykite popieriaus lapą, servetėlę ar audinio gabalėlį rankose. Galite užsidėti elastinę juostelę ant riešo, priepuolio pradžioje atitraukite ją atgal ir paleiskite. Pajuskite, kaip guminė juosta atsitrenkia atgal į riešą. Pakartokite tai kelis kartus.

5) Nukreipkite dėmesį į išorinį pasaulį, pasirinkite bet kurį objektą ir išsamiai aprašykite ar apibūdinkite: spalvą, tekstūrą, formą, veiksmą. Pavyzdžiui, „dega žalias šviesoforo signalas”, „pravažiavo raudonas automobilis”, „eina mergina su balta suknele”, „trys žmonės laukia autobusų stotelėje”, „14 val. 30 min.” ir taip toliau – rasti bent 10 faktų.

6) Surasti kambaryje visus tos pačios formos objektus, pavyzdžiui, kvadratinius arba apskritus. Suskaičiuokite juos!

7) Perkelkite dėmesį į veiklą, kurią atlikote prieš ištinkant panikos priepuoliui, arba į bet kokią paprastą kasdienę veiklą, kurią atliekate ne panikos priepuolio metu.

8) Įjunkite vaizduotę! Pagal galimybes įsivaizduokite save ramioje vietoje, kur jums šilta, patogu, jauku ir saugu. Pavyzdžiui, paplūdimyje ar mylimo žmogaus glėbyje. Įsivaizduokite šią akimirką kaip nuotrauką, mintyse persikelkite į ją pajuskite, kaip gerai ir saugiai jaučiatės, kaip jūsų kūnas atsipalaiduoja ir praeina fiziniai simptomai.

Šaltinis: priekavos.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau