Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Skaitytojo Naujiena » 2020 » Gruodžio » 1

Nuomonės Ir Komentarai: Barakudų Pasaulis

Nuomonės Ir Komentarai: Barakudų Pasaulis
  • 01.12.2020
  • 1.0 Reitingas
  • 473 Peržiūros
  • Aptarti

Neprotingų gyvūnų gražesni, spalvingesni, ryškesnės išvaizdos būna patinai. Stengiasi atkreipti kitos lyties dėmesį ir po įnirtingos kovos su kitais norinčiaisiais patelę renkasi nugalėtojas. Pas mus atvirkščiai - puošiasi, ryškinasi, vilioja ir po varžytuvių su kitomis norinčiomis vyrą renkasi moteris. Palikdama jo tuštybei ritualą pasisiūlyti ir ją „užkariauti", kuris yra tik žaismo elementas.

Gyvūnams fizinė jėga ir gyvuliškas pradas yra vienintelis, prigimtimi pagrįstas pasirinkimo kriterijus. Užtikrina apvaisinimo galimybę biologiškai pranašesniam ir tuo užtikrinančiam sveikus palikuonis patinui. Pas mus fizinio patrauklumo pradas, sužmogintas iki erotinės meilės, vyrauja paauglystėje ir ankstyvojoje jaunystėje, bet kaip pasirinkimo visam gyvenimui kriterijus nyksta ir tampa antraeiliu.

Meilė tapo pageidaujamu, bet neprivalomu priedu prie pagrindinio prizo, gaunamo išėjus iš miegamojo. Jėgos ir patrauklumo pasirinkimas išlieka, tik iš biologinio-erotinio virsta socialiniu, kur pranašumas matuojamas ne fizine, seksualine jėga ar asmenybės žavesiu, o padėtimi visuomenėje ir pinigais.

Bręstant ir skleidžiantis seksualumui, visada vyrauja biologija, valdo ir užvaldo fizinis grožis ir natūralumo erotika. Romantika nepripažįsta socialumo ir taisyklių, traukia lytis ir žmogus, o ne statusas. Bet net vaikystės pasakose jau diegiamas svetimumo prigimčiai elementas, materialumo prievarta, galios sukeitimas. Našlaitė įsimyli ne kitą našlaitį, o būtinai princą, kuris privalo nunešti ant balto žirgo iš lūšnos į rūmus.

Nuo mažų dienų literatūra, menai ir auklėtojai liaupsina meilę, o gyvenimo realybės šou, pilnos studijos sėkmingai parsidavusiųjų ir portalų topai apie įsigytus naujesnio modelio sutuoktinius teigia priešingai. Moralizuotojai irgi nuperkami, skiriasi tik kaina. Natūralus potraukis ir jausmai palaipsniui tampa išorine mandagumo taisykle, kurią būtina demonstruoti, bet nebūtina laikytis. Tik šiukštu būti pričiuptam, nes visi tokie patys bemat tave pasmerks proporcingai savo sugedimo laipsniui.

Algimantas Rusteika, barakudos, žmonės, pasaulis, komentarai, nuomonės

Socialinis statusas ir turtas jo sukaupimo metu kartu su atsitiktinumu reiškia ir jo turėtojo asmeninius privalumus. Tačiau, perduodant jį iš kartos į kartą, be kovos skatinamas išlepimas, kuris suteikia nepalyginamai didesnes galimybes konkuruojant lytiškumo rinkoje. Ir nugali ne žmogiškosios savybės ir erotika, o už dyką paveldėti mirusiųjų senelių nuopelnai. Rūšis palaipsniui degraduoja, bet, būdama už biokonkurencijos ribų, išlieka. Išimtys tik patvirtina taisyklę.

Dabartiniame moralumo imitacijų ir totalaus parsidavimo pasaulyje tokie gyvenimo pasirinkimai tampa nepaliaujamu, vis pasikartojančiu žaidimėliu kaukių baliuje. Jaunatvišką įsimylėjimą pakeičia suaugusiojo išskaičiavimas ir, nors būna ir idealių sutapimų, tačiau pasirinkęs socialinę galią dažniausiai ilgisi natūralaus, nuoširdaus erotiškumo ir atvirkščiai. Ir užgimsta nesibaigiantis svetimavimas.

Tai žmogiškas, kultūros produktas. Liūtas neina paslapčia už krūmo pas kito praido liūtę ir grįžęs nevaidina saviškio. Akistatoje su sąžine kiekvienas pasirenka pats, tačiau kiekvienas pasirinkimas prasideda nuo pasirinkimo, ir, spaudžiant totaliai primityvo propagandai, daugeliu atvejų pasirenkama veidmainystė.

Taip - tai nuo amžių žiauriai elementaru ir nuvalkiota. Kas naujo - tai vis labiau įsivyraujantis visuomenės dviveidiškumas ir pripučiama moralė. Visuotinis, abstraktus, apsimestinis vertybių kultas ir visuotinis, konkretus, apgailėtinai tikras ir kasdieninis jų neigimas praktiškai.

Mūsų kreivų veidrodžių viešojoje erdvėje praktiškai nebeliko net užuominos į jausmą ar suasmenintą erotiką, ką ten kokios juokingos ištikimybės ar meilės. Ekranai užvaldyti barakudų krizenimo, patarimų, kaip brangiau parsiduoti, sėkmingų parsidavimo istorijų ir technikos patarimų, kaip skaniau dulkintis, portalai mirgėte mirga jų tuščiais veidais, ryškiais apdarais ir plastmasinio gyvenimo sesijomis.

Niekas nesako, kad to nereikia. Bet žmogui reikia ir kitko, kas nyksta ir visais būdais gesinama, blokuojama, iš ko patyliukais tyčiojamasi. Švytuoklė nulėkė į kitą pusę - prie ruso sekso ir parsidavimo nebuvo, dabar nieko kito nebeliko. Netikit - įsijunkit TV ar delfinariumus.

Realybėje, aišku, niekas nepasikeitė, ten žmonės myli, kenčia ir neapkenčia, gyvena tikrus gyvenimus. Tik apverstų aukštielninkomis vertybių valtyje vis sunkiau pasirinkti ir susigaudyti, kur krantas, ypač jaunam. Visuotinai skatinami apgaulingi pasirinkimai ten, kur pati galimybė rinktis reiškia savęs atsisakymą.

Visuomenės ir valstybės vertybes nusako ne tai, kas kalbama, o kas daroma, kokia moralinė pozicija viešai dominuoja ir prie ko reikia prisitaikyti. Kas Dievo - Dievui, kas Cezario - Cezariui, kas veidmainio - veidmainiui. Pasirenkame kasdien ir esam mūsų pasirinkimų rezultatas.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
03.10.2023 laikas 08:23 Receptai | Patiekalai Paprastas mamos obuolių pyragas su grietinine tešla

Ganėtinai paprastas bei skanus pyragas; labiausiai čia tinka antaniniai obuoliai. Iš nurodyto kiekio iškepamas pyragas per visą didelę kepimo skardą. Jei norisi storesnio tešlos sluoksnio imame mažiau obuolių, tešlos plonai nek...

Skaityti daugiau

28.09.2023 laikas 10:19 Receptai | Patiekalai Traškūs avižiniai dribsniai su jogurtu ir keptais vaisiais
Itin skanus pasiūlymas Jūsų bene kiekvienos dienos pusryčiams - traškūs avižiniai dribsniais! Aš juos gaminu su šviežiais persikais ir abrikosais (tai mano kol kas labiausiai patikęs atrastas variantas), bet galite naudoti ir kons...

Skaityti daugiau

28.09.2023 laikas 09:29 Receptai | Patiekalai Paprasti virti varškėčiai su krakmolu, be miltų ir be kiaušinių
Be kiaušinių ir be miltų, gali būti virti arba kepti… Paprasti, bet tuo pačiu fantastiški tobuli, jeigu mėgstate varškėčius tai šiuos su krakmolu privalu išmėginti. Gaunasi jie tikrai labai ir nuostabūs. O jiems reikia vos 4 ingre...

Skaityti daugiau

03.10.2023 laikas 10:20 Johno Kerry duktė įsakė vyriausybei iki 2030 m. masiškai eutanazuoti MILIJARDUS žmonių
Johno Kerio (John Kerry) dukra paragino pasaulio vyriausybes skubiai sustiprinti VŽV propagandą, kad visuomenės nariai būtų psichologiškai pasirengę stebėti milijardų žmonių mirtį, kurią pasaulinis elitas vykdys vykdydamas didįjį depopuliacijos vajų....

Skaityti daugiau

03.10.2023 laikas 09:04 Mirusių žmonių širdyse rastas mirtinas mRNA kiekis, rodo tyrimas
Naujame recenzuojamame tyrime nustatyta, kad mirusių žmonių, kurie mirė staiga sustojus širdžiai, širdyse aptinkamas mirtinai pavojingas mRNA kiekis.

Skaityti daugiau

03.10.2023 laikas 07:58 Refliuksas vaikams: simptomai ir gydymas
Gastroezofaginio refliukso liga gali varginti ne tik suaugusiuosius, bet ir visai mažus vaikus. Dėl nemalonaus pojūčio pavalgius, varginančio kosulio ir gerklės peršėjimo mažyliams gali dingti apetitas, prastėti miego kokybė, kristi svoris. Svarbu at...

Skaityti daugiau