Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kaimo naujienos » Sodininkas

Kaip dažnai laistyti česnakus?

  • 24.03.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 164 Peržiūros
  • Aptarti

Kaip dažnai laistyti česnakus?

Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutės augimo laikotarpiu juos laistykite rečiau.

Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.

Nors česnakams reikia daug vandens, jų nereikėtų perlaistyti. Žalioji česnako dalis ypač intensyviai vystosi balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje. Jei nelyja, pakanka tik dviejų laistymų. Lyjant lietui česnakų laistyti visai nereikia.

Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje pradės augti galvutės, todėl česnakus reikia laistyti bent kartą per 5 dienas, o jei oras karštas ir vėjuotas - kartą per 3 dienas. Jei lyja, laistymą reikia nutraukti, o jei lyja daug, česnakų lysvėse netgi reikėtų padaryti griovelius, kad vanduo nesikauptų.

Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutėms augant laistykite rečiau. Tuomet jos neužaugs per didelės, bet bus labai peršlapusios. Kita vertus, jei ateityje česnakus ketinama naudoti kaip prieskonį suktinukams, laistymą reikėtų padidinti. Tuomet bus didelė ir sultinga galvutė, tačiau jos nebus galima ilgai laikyti - ji sudžiūva.

Tokiems augalams kaip česnakai taikomos tam tikros laistymo taisyklės. Pavyzdžiui, geriausia česnakus laistyti anksti ryte ir esant ne aukštesnei kaip 18 laipsnių temperatūrai. Reikėtų vengti žemesnės nei 15 laipsnių lauko temperatūros. Patį laistymą geriausia atlikti naudojant lašelinį drėkinimą.

Jei augalus auginate namams, nustokite laistyti likus savaitei iki derliaus nuėmimo. Jei česnakus auginate ilgalaikiam saugojimui, laistymą nutraukite likus dviem savaitėms iki derliaus nuėmimo.


Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.05.2020 laikas 08:14 Plačialapis gyslotis (Plantago major) Ir Gysločių Poveikis
Plačialapis gyslotis (lot. Plantago major) - tai daugiametis žolinis augalas, užauganti iki 30 cm aukščio. Šakniastiebis trumpas, storas, su siūliškomis, kuokštinėmis šaknimis. Žiedstiebiai užsibaigia varputės pavidalo žiedynu....

Skaityti daugiau

01.03.2021 laikas 13:55 Kerintis Fuksijų Grožis

Neįprastai šaltas vasaris kelia nerimą fuksijų augintojams. Šios nuostabios gėlės sunkiai žiemoja, todėl retas gėlininkas gali pasigirti gausia kolekcija.

Skaityti daugiau

31.07.2022 laikas 09:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

31.03.2019 laikas 12:51 Kedrinių riešutų aliejus
Kedrų riešutų aliejus malonaus kvapo ir skonio. Jame gausu vitaminų A, B1, B2, B3, D, E, F; mikro- makro elementų: fosforo, jodo, vario, magnio, kobalto, cinko ir kt. Kedrų riešutų aliejus gaunamas šalto spaudimo būdu iš kedrų riešutų branduolių, kurie renkami švariuose Sibiro rajonuose....

Skaityti daugiau

19.11.2020 laikas 23:54 Kadagių Naudojimas Liaudies Medicinoje
Liaudies medicina siūlo uogas užplikyti ir gerti, gydant kepenų, šlapimo pūslės ligas, inkstų akmenligę, reumatizmą.

Skaityti daugiau