Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip dažnai laistyti česnakus?

Kaip dažnai laistyti česnakus?

Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutės augimo laikotarpiu juos laistykite rečiau.

Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.

Nors česnakams reikia daug vandens, jų nereikėtų perlaistyti. Žalioji česnako dalis ypač intensyviai vystosi balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje. Jei nelyja, pakanka tik dviejų laistymų. Lyjant lietui česnakų laistyti visai nereikia.

Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje pradės augti galvutės, todėl česnakus reikia laistyti bent kartą per 5 dienas, o jei oras karštas ir vėjuotas - kartą per 3 dienas. Jei lyja, laistymą reikia nutraukti, o jei lyja daug, česnakų lysvėse netgi reikėtų padaryti griovelius, kad vanduo nesikauptų.

Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutėms augant laistykite rečiau. Tuomet jos neužaugs per didelės, bet bus labai peršlapusios. Kita vertus, jei ateityje česnakus ketinama naudoti kaip prieskonį suktinukams, laistymą reikėtų padidinti. Tuomet bus didelė ir sultinga galvutė, tačiau jos nebus galima ilgai laikyti - ji sudžiūva.

Tokiems augalams kaip česnakai taikomos tam tikros laistymo taisyklės. Pavyzdžiui, geriausia česnakus laistyti anksti ryte ir esant ne aukštesnei kaip 18 laipsnių temperatūrai. Reikėtų vengti žemesnės nei 15 laipsnių lauko temperatūros. Patį laistymą geriausia atlikti naudojant lašelinį drėkinimą.

Jei augalus auginate namams, nustokite laistyti likus savaitei iki derliaus nuėmimo. Jei česnakus auginate ilgalaikiam saugojimui, laistymą nutraukite likus dviem savaitėms iki derliaus nuėmimo.


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
11.10.2020 laikas 20:47 Paprastasis Čiobrelis Liaudies Medicinoje
Nuo gilios senovės čiobreliai buvo garbinami, laikomi dieviškąja žole, kuri gali sugrąžinti žmogui ne tik sveikatą, bet ir gyvenimą.

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:08 A.Svitojus: „Jeigu šeimos ūkių neliks, žemės ūkis išgyvens turbulenciją“

Su kokiais iššūkiais susiduria šeimos ūkiai šiandieną ir kokios priemonės būtinos jiems stiprinti, kalbame su naujai išrinktu Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) pirmininku Arūnu Svitojumi.

Skaityti daugiau

11.09.2024 laikas 17:13 Teisingas tulpių sodinimas: 10 svarbiausių taisyklių
Ruduo – tai ne tik gamtos grožio metas, bet ir puikus laikas pasirūpinti pavasario gėlių žydėjimu. Tulpės, su savo ryškiais žiedais ir įvairiomis spalvomis, gali tapti jūsų sodo puošmena. Norint užtikrinti jų sveiką augimą ir gausų žydėjimą, būtina laikytis teisingų sodinimo taisyklių....

Skaityti daugiau

14.03.2024 laikas 10:18 Ką daryti, jei Amalai užaugo ant vaismedžių?
Ant medžių dažniausiai aptinkama žiemą, kai nukrenta tanki lapija ir kraštovaizdis tampa vienspalvis. Šakose įstrigę gelsvai žali rutuliukai yra gražūs, bet kai jie pasirodo sode, kyla klausimas: ar vaismedžiams kažkas atsitiko? Kaip galime jiems padėti?...

Skaityti daugiau

13.07.2023 laikas 09:01 Kuo naudingas jodas agurkams ir kodėl darže reikia naudoti briliantinę žalumą
Jodas ir briliantinė žaluma naudingi ne tik namų vaistinėlėje - jie nepakeičiami ir darže. Jie naudojami ne tik kaip universali trąša, bet ir kaip greitoji pagalba kovojant su įvairiausiomis rykštėmis - fitoftoromis, miltlige ir šaknų puviniu. Kaip laistyti agurkus ir pomidorus jodu ir žalumynais, t...

Skaityti daugiau