- 24.03.2023
- 0.0 Reitingas
- 164 Peržiūros
- Aptarti
Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutės augimo laikotarpiu juos laistykite rečiau.
Česnakų šaknų sistema labai silpna, o galvutės mažos, todėl visas maistingąsias medžiagas česnakai ima iš viršutinio dirvos sluoksnio, o tai reiškia, kad česnakams reikia daug vandens.
Nors česnakams reikia daug vandens, jų nereikėtų perlaistyti. Žalioji česnako dalis ypač intensyviai vystosi balandžio pabaigoje ir gegužės pradžioje. Jei nelyja, pakanka tik dviejų laistymų. Lyjant lietui česnakų laistyti visai nereikia.
Gegužės pabaigoje ir birželio pradžioje pradės augti galvutės, todėl česnakus reikia laistyti bent kartą per 5 dienas, o jei oras karštas ir vėjuotas - kartą per 3 dienas. Jei lyja, laistymą reikia nutraukti, o jei lyja daug, česnakų lysvėse netgi reikėtų padaryti griovelius, kad vanduo nesikauptų.
Jei ketinate česnakus laikyti ilgai, galvutėms augant laistykite rečiau. Tuomet jos neužaugs per didelės, bet bus labai peršlapusios. Kita vertus, jei ateityje česnakus ketinama naudoti kaip prieskonį suktinukams, laistymą reikėtų padidinti. Tuomet bus didelė ir sultinga galvutė, tačiau jos nebus galima ilgai laikyti - ji sudžiūva.
Tokiems augalams kaip česnakai taikomos tam tikros laistymo taisyklės. Pavyzdžiui, geriausia česnakus laistyti anksti ryte ir esant ne aukštesnei kaip 18 laipsnių temperatūrai. Reikėtų vengti žemesnės nei 15 laipsnių lauko temperatūros. Patį laistymą geriausia atlikti naudojant lašelinį drėkinimą.
Jei augalus auginate namams, nustokite laistyti likus savaitei iki derliaus nuėmimo. Jei česnakus auginate ilgalaikiam saugojimui, laistymą nutraukite likus dviem savaitėms iki derliaus nuėmimo.
Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...
Panašios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.