- 02.12.2024
- 0.0 Reitingas
- 130 Peržiūros
- 1 komentarai
Šiuolaikinėje visuomenėje daug moterų nuolat jaučia keistą vidinį trūkumą, net turėdamos viską, ko galėtų norėti: sėkmingą karjerą, gražius namus ir rūpestingą partnerį. Tačiau šis subjektyvus jausmas gali sukelti apmaudą, nuoskaudas ir net konfliktus santykiuose. Kodėl taip nutinka? Šiame straipsnyje išanalizuosime vidinio trūkumo priežastis, jo poveikį santykiams ir pateiksime praktinius patarimus, kaip surasti vidinę ramybę.
Daugeliui moterų gyvenime kyla keistas jausmas – nuolatinis kažko trūkumas. Net ir turint daugiau nei pakankamai: sėkmingą verslą, gražius namus, pilną šaldytuvą maisto, rūpestingą partnerį šalia, viduje tvyro jausmas, kad vis tiek ko nors trūksta. Tai – subjektyvus deficito jausmas, ne visada atspindintis tikrąją situaciją.
Kas sukelia šį deficito jausmą?
Šis jausmas dažnai kyla iš neišpildytų troškimų: daugiau dėmesio, meilės, pinigų ar pripažinimo. Tačiau problema ta, kad dažnai tai nėra autentiški moters troškimai. Socialinė žiniasklaida, vartojimo kultūra ir kitų žmonių gyvenimai, kuriuos matome internete, stiprina šį jausmą, sukurdami iliuziją, kad gyvenimas turi būti geresnis, gražesnis ir pilnesnis.
Kai moteris jaučia trūkumą, tai gali sukelti neigiamų emocijų pliūpsnį – apmaudą, nuoskaudas, pavydą. Ji pradeda bendrauti su kitais remdamasi šiuo nepasitenkinimu, o tai gali paveikti ir santykius. Partneris, jausdamas nuolatinius reikalavimus ir pretenzijas, pradeda galvoti, kad nesuteikia pakankamai meilės ar dėmesio, taip sukuriant užburtą ratą, kuriame abu partneriai jaučiasi nepakankami.
Iliuzijos ir tikrovės atskyrimas
Šis deficito jausmas gali virsti asmenine drama, kai moteris lygina save su kitais ir pradeda troškinti dalykų, kurie jai iš tiesų nėra būtini. Nepasitenkinimas gali išnykti, jeigu moteris pradeda vertinti tai, ką turi, ir užduoda sau svarbų klausimą: „Ar tai iš tiesų mano noras?“
Yra įvairios psichologinės priežastys, kodėl moterys gali jausti šį vidinį trūkumą:
-
Vidinės tuštumos jausmas: Moteris, neradusi vidinės ramybės, gali ieškoti išorinių šaltinių, kad užpildytų šią tuštumą. Tai gali pasireikšti nuolatiniu reikalavimu iš partnerio ar kitų žmonių, dėl ko kyla konfliktai.
-
Žema savivertė: Moterys, turinčios žemą savivertę, dažnai siekia išorinio pritarimo, manydamos, kad daugiau meilės ir dėmesio patvirtins jų vertę.
-
Atstūmimo baimė: Pasąmoningai moterys gali bijoti būti paliktos, dėl to jos gali reikalauti nuolatinio patvirtinimo iš partnerių, kad jaustųsi saugios.
-
Priklausomybė nuo išorinio pritarimo: Šiuolaikinė socialinė žiniasklaida skatina moteris lyginti savo gyvenimą su idealais, kurie dažnai neatitinka tikrojo gyvenimo. Tai gali sukelti nesveiką troškimą atitikti kitų lūkesčius.
-
Nerimas: Dėl nuolatinio nepasitenkinimo gali išsivystyti nerimo jausmas, kuris skatina moterį reikalauti daugiau dėmesio ar materialinių dalykų, kad kompensuotų savo baimes.
Išeitis: vidinės ramybės paieškos
Norint atsikratyti šių vidinių konfliktų, svarbu sustoti ir pagalvoti: „Ko man iš tikrųjų trūksta?“ Išmokite vertinti tai, ką turite, ir nustokite save lyginti su kitais. Taip pat svarbu kelti tinkamus tikslus, atitinkančius jūsų tikruosius norus.
Jūs jau gyvenate visavertį gyvenimą, ir jame yra pakankamai visko, ko esate nusipelniusi. Tik svarbiausias dalykas, kuris jums trūksta, yra jūs pati – jūsų vidinė ramybė ir pasitenkinimas.
Sustabdykite šį užburtą ratą ir pradėkite kelionę link savęs pažinimo ir vertinimo. Tai gali būti pirmas žingsnis, padedantis jums atrasti vidinę pilnatvę ir džiaugtis gyvenimu tokia forma, kokia jis yra.
Vidinio trūkumo jausmas dažnai kyla dėl socialinių normų, lyginimo su kitais ir netinkamo savęs vertinimo. Moterims, kurios jaučia šį deficito jausmą, svarbu suprasti, kad jų troškimai gali būti paveikti išorinių veiksnių, o ne autentiškų poreikių. Psichologinės problemos, tokios kaip žema savivertė, atstūmimo baimė ar priklausomybė nuo išorinio pritarimo, gali sustiprinti šį jausmą, todėl svarbu dirbti su vidinėmis emocijomis ir ugdyti sveiką savivertę.
Remiantis: https://paranormal.lt
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau