Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai | Patiekalai » 2020 » Gruodžio » 31

Obuoliniai Putėsiai (Obuolienė, Tyrelė)

Obuoliniai Putėsiai (Obuolienė, Tyrelė)
  • 31.12.2020
  • 0.0 Reitingas
  • 564 Peržiūros
  • Aptarti

(Paranormal) Aš pati per savo 11 metų motinystės patirtį baigiu įsitikinti, kad visi vaikai nuo prigimties yra žaliavalgiai, o mes, suaugę, juos tik pripratiname maitintis virtomis daržovėmis ir troškiniais. Maža to, kad visi vaikai mėgsta vaisius bei daržoves ne mišiniuose, bet atskirai, natūraliame jų pavidale - tuo yra paaiškinama kai kurių vaikų salotų ir mišrainių "baimė". Maniškiai yra įpratę kiekvieną dieną užkandžiauti šviežiomis daržovėmis bei vaisiais, o aš labai džiaugiuosi, jog man nieko daug ruošti ir nereikia: tik nuplaunu bei supjaustau vieno kąsnio dydžio gabaliukais.

Pirmoji 6-8 mėnesių kūdikio tyrelė gali būti sutarkuotas obuolys arba putėsiai (jeigu namie turite rankinį blenderį). Braškes galite duoti nuo 18 mėnesių amžiaus, mažiems vaikams iki dviejų metų yra patartina pašalinti braškių sėklas, tai yra jas apskusti, mat braškių sėklos turi mikro kabliukus, kurie sudirgina skrandžio bei žarnyno sieneles.

Tokius obuolinius  putėsius savo motinystės karjeros pradžioje aš gamindavau beveik kiekvieną dieną, o dabar jų tik retkarčiais prisireikia, dažniausiai kai "naktiniai vaiduokliai" vėl pradeda varstyti šaldytuvo duris.

Yra labai gera ir sveikuoliška taisyklė: jeigu naktį labai norisi kažko skanaus ir saldaus, privalu užvalgyti vaisių. Juk tai yra žmogaus organizmo vitaminų poreikio šauksmas. Sumuštiniai bei uogienės jį patenkina, suvartoti tik dideliais kiekiais, o va vienas obuolys, bananas, kriaušė ir panašiai - yra būtent tai, ko prašo naktinis skrandis.

Obuoliniai putėsiai ganėtinai greitai ruduoja. Ruduojančio obuolio sudėtyje sumažėja maistingumo bei vitaminų kiekis, bet padidėja obuolio toksinus iš organizmo šalinančios savybės. Jei Jums nepatinka rudi putėsiai, naudojame sykiu braškes, avietes arba kitas uogas, arba įlašiname citrinų sulčių.

Pagaminimui reiks turėti rankinį blenderį, stiklinę, į kurią iki dugno tilptų blenderio galas.

Ingredientai

  • obuoliai: 1 (geriausia sultingas bei saldus)
  • braškės: 3-4 (nėra būtina).

Recepto paruošimas

1. Pirmiausia obuolį nuskuskite, supjaustykite ketvirčiais ir pašalinkite sėklalizdžius.

2. Vaisius sudėkite į stiklinę. Plakite rankiniu blenderiu, stipriai spausdami jį žemyn į stiklinės dugną.

3. Kai jau pasieksite dugną, toliau plakite judindami blenderį aukštyn bei žemyn, kol nelieka gumuliukų ir visa masė pavirsta putomis.

4. Patiekite ir suvartokite tuoj pat. Skanaus!

5. Rekomendacija: Daugiau obuolienės receptų rasite: Obuolienės.

obuoliai, obuolienės, tyrelė, putėsiai, braškės

Recepto Autorius Segebutės užrašai

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

25.09.2023 laikas 21:36 Dirbtinė laimė – XXI amžiaus priklausomybė
Kai turi brangią mašiną, gražių daiktų, prabangų namą ir kitų statuso simbolių, pradedi jaustis, tarsi turi didesnę vertę ir pakyli vienu lygiu aukščiau už tuos, kurie viso to neturi.

Skaityti daugiau

25.09.2023 laikas 21:26 Kodėl išmintinga moteris niekada nepavydi?
Sakoma, kad pavydi, vadinasi, myli. Bet ar taip yra iš tikrųjų? Štai keli teiginiai, kodėl išmintinga moteris niekada nepavydi.

Skaityti daugiau

25.09.2023 laikas 21:19 8 požymiai, kad kažkas iš jūsų artimųjų jums pavydi
Štai pasakojate apie savo pasiekimus aplinkiniams, matote jų veiduose nuoširdžias šypsenas, o akyse – susižavėjimą. „Kaip smagu, kad yra žmonių, su kuriais galiu pasidalinti savo džiaugsmu!“ – galvojate. Bet jeigu už jų šypsenų slypi pavydas ir neap...

Skaityti daugiau