- 16.12.2023
- 0.0 Reitingas
- 365 Peržiūros
- 1 komentarai
Naujajame Kembridžo tyrime nustatyta, kad gali būti maždaug 1 iš 10 tikimybė, jog "Pfizer" mRNA COVID-19 vakcinos sukurs ne spyglių baltymus, o ką nors kita, todėl ekspertai susirūpinę dėl autoimuninio atsako.
Pfizer-BioNTech COVID-19 vakcinos buteliukai. (cortex-film/Shutterstock)
Tyrimo autoriai nustatė, kad 8 proc. atvejų "Pfizer" vakcinų COVID-19 mRNA yra klaidingai transliuojama, todėl susidaro nenumatyti baltymai, rašo planet-today.com
"Mūsų darbas kelia ir susirūpinimą, ir sprendimą dėl šio naujo tipo vaistų", - pranešime spaudai teigė pagrindinė tyrimo autorė Anne Willis.
Galima manyti, kad mRNA vakcinos yra instrukcijų rinkinys, naudojamas spygliuotiems baltymams gaminti. Vakcinai patekus į ląstelę, ribosomos interpretuoja mRNR instrukcijas, kad pagamintų baltymus, pavyzdžiui, spyglių baltymus.
Jei instrukcijos interpretuojamos neteisingai, galutiniame baltyme gali atsirasti klaidų. Kai kurios klaidos yra nedidelės, pavyzdžiui, neteisingai parašytas vienas žodis tekste, o kitos yra žalingesnės.
Toks klaidingas interpretavimas vadinamas kadrų poslinkiu, kuris įvyksta, kai praleidžiama viena ar dvi mRNA bazės. Kadangi mRNR bazės verčiamos po tris, bazės praleidimas paveiktų visas tolesnes sekas, dėl to susidarytų nauji baltymai.
Kai ribosomos padaro klaidų verčiant mRNR, susidaro nenormalūs baltymai. (ART-ur/Shutterstock)
"Frameshiftingo rezultatas - daugybiniai, unikalūs ir potencialiai aberantiniai baltymai", - rašė imunologė Jessica Rose savo straipsnyje "Substack", kuriame aptariamas tyrimas.
Nors daugumoje natūralių mRNA yra uridino, "Pfizer" mRNA vakcinose naudojamas N1-metilpseudouridinas. Dėl to mRNR seka yra atsparesnė ir mažiau pažeidžiama imuninės sistemos. Dėl to, kad "Pfizer" pasirinko rečiau pasitaikančias mRNA bazes, kai kurie mokslininkai mRNA vakcinas vadina modifikuota RNR arba modRNA.
Įgyvendindami papildomus mRNA sekų redagavimus, autoriai sugebėjo sumažinti tolesnį rėmų poslinkio baltymų kiekį.
Nors "nėra įrodymų: kad "Pfizer" vakcinacijos metu susidarę nukrypstantys baltymai yra susiję su nepageidaujamomis pasekmėmis, ateityje naudojant mRNA technologiją svarbu, kad "mRNA sekų dizainas būtų modifikuotas", siekiant sumažinti šiuos poslinkius, daro išvadą autoriai.
Tarp išbandytų vakcinų tik "Pfizer" turi problemą
N1-metilpseudouridino modifikacija gali ne tik sukelti rėmų poslinkio klaidų, bet ir sulėtinti bei nutraukti mRNR transliaciją į baltymą, todėl baltymų sekos gali būti trumpesnės nei tikėtasi.
"Idealiomis sąlygomis ribosomos verčia vakcinos mRNR į S baltymą ... Jei ląstelės mašina (ribosomos) "aptinka" skirtumą [tarp normalaus uridino ir N1-metilpseudouridino], tai gali sukelti stabdymą arba klaidingą vertimą", - elektroniniu paštu "The Epoch Times" rašė daktaras Adonis Sfera, Loma Lindos universiteto klinikinės medicinos docentas.
Tyrimo metu mokslininkai pirmiausia įskiepijo pelėms "Pfizer" ir "AstraZeneca" vakcinas. Jie nustatė, kad "Pfizer" vakcinos žymiai dažniau gamino rėmų poslinkius turinčius baltymus.
Tada mokslininkai palygino vakcinų skiepus žmonėms, lygindami 21 dalyvį, paskiepytą "Pfizer" vakcina, su 20 dalyvių, paskiepytų "AstraZeneca" vakcina. Nė vienam "AstraZeneca" vakcinos dalyviui nesukėlė imuninės reakcijos baltymai, pagaminti dėl vertimo klaidų, tačiau maždaug trečdaliui "Pfizer" vakcinos dalyvių tokia reakcija pasireiškė.
Klaidingai nukreiptas imunitetas ir autoimunitetas
Autoriai rašė, kad nė vienam "Pfizer" vakcinos skiepytajam nepasireiškė nepageidaujamas poveikis, tačiau jiems nerimą kėlė imunologinės pasekmės.
"Netinkamai nukreiptas imunitetas gali būti labai žalingas", - pranešime spaudai teigė imunologas daktaras Jamesas Thaventhiranas, vienas iš pagrindinių tyrimo autorių. "Visada reikėtų vengti netikslingų imuninių atsakų".
Autoriai tiksliau neapibrėžė netikslingo imuniteto, nors paprastai juo apibūdinama reakcija, kai organizmo imuninė sistema nusitaiko ne į tą dalyką.
Šiuo atveju tai gali reikšti, kad vietoj to, kad organizmas būtų mokomas kovoti su spyglių baltymais, jis mokomas kovoti su nenatūraliai atsirandančiais baltymais, kaip pabrėžė norvegų mitybos biologė Marit Kolby savo pranešime X.
Be to, kai kurie sveikatos ekspertai nerimauja, kad šie unikalūs baltymai gali padidinti žmogaus riziką susirgti autoimuniniais sutrikimais.
Pietų Floridos universiteto molekulinės biologijos profesorius daktaras Vladimiras Uverskis (Vladimir Uversky, PhD) ir gydytojas daktaras Alberto Rubio-Casillas (Alberto Rubio-Casillas) padarė išvadą, kad autoimunitetas gali pasireikšti, jei imuninės ląstelės pradės atakuoti ląsteles, gaminančias šiuos neįprastus baltymus.
"Klaidingai transliteruotas baltymas gali [taip pat] būti panašus į žmogaus baltymą ir paskatinti antikūnų susidarymą", - pridūrė daktaras Sfera.
Autoimunitetas pasireiškia, kai imuninė sistema puola savo pačios audinius. Jis gali pasireikšti daugelį metų prieš pasireiškiant simptomams.
Imunologo Aristo Vojdani (Aristo Vojdani) atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad spyglių baltymai gali sukelti kryžmines reakcijas, t. y. organizmas, kovodamas su kitais patogenais, atsitiktinai nusitaiko į savąjį audinį, su daugiau kaip 20 skirtingų žmogaus audinių, nes jie turi struktūrinių panašumų su žmogaus baltymais.
Šių nenormalių baltymų ir peptidų gamyba taip pat gali padidinti žmogaus riziką susirgti vėžiu, pridūrė M. Uverskis ir Dr. Rubio-Casillas elektroniniame laiške laikraščiui "The Epoch Times".
Įrodyta, kad melanomos ląstelės, norėdamos išvengti imuninės sistemos aptikimo, gamina baltymus su rėmeliais.
"Mūsų nuomone, yra tikimybė, kad verčiant COVID-19 vakcinos mRNA, rėmų keitimo metu susidarę aberantiniai baltymai gali aktyvuoti išgyvenimo mechanizmus, imituojančius vėžio ląstelių sukurtus mechanizmus, kad išvengtų imuninės priežiūros", - pridūrė jiedu.
Nežinomi organizmo baltymai
Šiuo metu mokslininkai nežino susidariusių naujų baltymų struktūros ar sekos.
Tyrimo autoriai nustatė, kad vienas iš aptiktų baltymų buvo chimerinis baltymas - toks, kuris susidarė sujungus du ar daugiau genų, iš pradžių kodavusių atskirus baltymus. Chimerinis baltymas buvo struktūriškai panašus į žmogaus baltymus, kurie gali sukelti autoimunines reakcijas.
"Žinoma, niekas tiksliai nežino, ar pastebėjimai susiję su žala, tačiau tai, kad teoriškai taip gali būti ir kad reguliavimo institucijos, atrodo, nesuinteresuotos tirti tokią galimybę, turėtų kelti didžiulį susirūpinimą visiems", - laikraščiui "The Epoch Times" sakė Sveikatos konsultavimo ir atkūrimo grupės (HART) vienas iš pirmininkų daktaras Džonatanas Engleris (Jonathan Engler). HART yra Jungtinės Karalystės akademinių ekspertų grupė, besidalinanti susirūpinimą keliančiomis su COVID-19 susijusiomis rekomendacijomis.
"Reikėtų pabrėžti, kad ... straipsnis buvo pateiktas publikuoti beveik prieš metus, ir, tikėtina, kad darbas buvo atliktas keletą mėnesių prieš tai. Be to, tyrėjai nebuvo kokie nors trečiosios pakopos universitetų akademikai, dirbantys ne visą darbo dieną", - pridūrė jis.
Ydingas projektas
Dr. Engleris teigė, kad tai, jog mRNA injekcijos gali būti neteisingai išverstos, yra projekto trūkumas. Kiti ekspertai su tuo nesutinka.
"Žmonės pasiryžę iš šio molinukų kalno padaryti kalną", - X pranešime apie tyrimą kritikavo susirūpinimą keliančius dalykus medicinos leidėjas Edvardas Nirenbergas (Edward Nirenberg).
"Frameshifts yra nedažni, bet natūraliai pasitaikantys reiškiniai, pavyzdžiui, virusinėse infekcijose ... Jų metu susidaro baltyminiai produktai, į kuriuos taip pat gali būti nukreipta imuninė sistema."
Tačiau tyrimo autoriai pranešime spaudai pabrėžė, kad vakcinoje naudota sintetinė mRNA seka buvo "linkusi į klaidas".
Bendrovė "Pfizer" neatsakė į prašymus pateikti komentarus.
Autorius: Marina Zhang iš "The Epoch Times"
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau