Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 5

Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas

Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas

Isfahanas - vienas populiariausių turistų lankomų Irano miestų, garsėjantis istorinėmis ir architektūrinėmis įžymybėmis.

Šiame straipsnyje papasakosiu apie garsiąją senovinę viešąją pirtį, kurią pastatė šeichas Bahoi Safavidų laikais. Ji išgarsėjo dėl unikalios vandens šildymo sistemos.

Pirtis buvo pastatyta vadovaujant šeichui Bahoi šacho Abaso Pirmojo dekretu 1025 m. pagal Mėnulio kalendorių. Šeichas Bahoi buvo žymus to meto mokslininkas, gerai išmanęs filosofiją, logiką ir matematiką.

Remiantis istoriniais dokumentais, jis paliko apie 88 knygas ir traktatus. Jis taip pat buvo talentingas architektas ir kai kurie Safavidų epochos architektūros paminklai yra jo kūriniai. Pirtis susideda iš kelių dalių, kurių kiekviena atlieka skirtingą funkciją, o jos šildymo planas ir įvairūs vandens rezervuarai bei baseinai suteikia jai originalumo ir unikalumo.

Pirties viduje yra vyrų ir moterų skyriai su keliais šalto ir karšto vandens baseinais. Apskritai šios pirties dizainas panašus į kitų Irano pirčių, tačiau vandens šildymo būdas ir šildymo katilo įrenginys turi savų ypatumų.

Šildymo sistemoje naudotas neįprastas ir įdomus metodas, pažeidžiantis fizikos ir chemijos dėsnius. Šeicho Bahoi pirties paslaptis ta, kad vanduo rezervuaruose buvo šildomas viena žvake, kurios liepsna turėjo nuolat degti. Šiuo metu ši sistema neveikia paprasčiausiai todėl, kad "kažko trūksta".

Siekiant atskleisti šios šildymo sistemos paslaptį atlikta daug tyrimų, tačiau iki šiol šeicho Bahojaus paslaptis lieka neišspręsta.

Tačiau yra ir alternatyvi versija, pagal kurią buvo naudojama atominė energija. Gali būti, kad kažkas skleidė šviesą ir buvo panašus į žvakę. Tokiu atveju viskas turi logišką paaiškinimą, nes įeiti į patalpą, kurioje buvo ši "žvakė", buvo draudžiama (galbūt dėl radiacijos?).

Iš čia ir atsirado žodis "spindulys", kuris pirmą kartą atsirado XVI a. ir reiškė saugų atstumą iki radioaktyviosios medžiagos (iki "žvakės" toje patalpoje). Jis kilęs iš lotyniško žodžio "radius", kuris reiškia spindesį, blizgesį, spinduliavimą arba spindulį.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.09.2018 laikas 10:16 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai migrenos gydymui

Migrena liaudies medicinoje, migrena, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo migrenos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

15.11.2019 laikas 20:53 Receptai – Patiekalai Keistos formos pyragas be kepimo nustebins kiekvieną!
Tai yra paprasčiausias ir greičiausias pyragas be kepimo, kurį visada galite gaminti su savo šeimos nariais. Keistos formos pyragas nustebins kiekvieną!

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 21:49 Receptai – Patiekalai Gardus šokoladinis pyragas

Paprastai pagaminamas, drėgnas ir gardus šokoladinis pyragas. Šokoladinio pyrago receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau