Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Gamtos Paslaptys » 2021 » Rugpjūčio » 6

„Tai vyksta“: iš ledynų ėmė plūsti ledo kirminai

„Tai vyksta“, žurnalistams sakė Scott Hotaling, ranka mostelėjęs į Paradise Glacier ledyną, esantį aukštai Reinyro kalne, JAV Vašingtono valstijoje.

Jis taip kalbėjo apie šimtus tūkstančių mažyčių, juodos spalvos kirmėlių, išlendančių iš didžiulės balto sniego teritorijos, rašo AccuWeather.com.

Ledo kirminai pirmą kartą buvo atrasti 1887 metais Aliaskos Muir Glacier ledyne. Nuo to laiko jie buvo pastebėti daugelyje pakrantinių Aliaskos, Britų Kolumbijos, Vašingtono ir Oregono valstijų ledynų. Tai buvo įdomus atradimas, nes ilgą laiką biologai didelio aukščio ledynus laikė steriliomis vietovėmis, kur gyvybė buvo iš esmės neįmanoma.

„Manau, kad jie yra tarsi Vakaruose esančių kalnų ledynų simbolis,“ – kalbėdamas apie ledo kirminus Hotaling sakė „AccuWeather“. Jie yra neįtikėtinai nuostabūs, jų yra neapsakomai daug ir jie yra didžiausi organizmai Žemėje, kurie visą savo gyvenimo ciklą praleidžia lede. „Jiems pasirodžius, kiekviename kvadratiniame metre jų būna šimtai. Negali praeiti ant jų neužmynęs… Taigi jiems esant viskas būna labai dramatiška“.

Juodos spalvos ledo kirmėlės yra vos maždaug colio ilgio ir tai yra tolimas sliekų giminaitis. Vietoje žemės, šie kirminai rausiasi per ledynų ledą, čia maitindamiesi sniego dumbliais, bakterijomis ar bet kuo kitu, kas tik atsiduria sniege.

Jie visą savo gyvenimą praleidžia sniege ir lede, tačiau ledo kirminai negali išgyventi žemiau nulio laipsnių siekiančių temperatūrų. Hotaling atliko temperatūrinį testavimą ir sakė, kad ledo kirminai mažiausiai dieną ar dvi gali patogiai išgyventi apie 24 laipsnius Celsijaus siekiančiose temperatūrose, ir nors jie klesti apie 0 laipsnių siekiančiose temperatūrose, tačiau jie žūsta joms nukritus žemiau šios ribos.

„Gana juokinga, kad šios kirmėlės gyvena lede, bet negali išgyventi žemiau 0 laipsnių nukritusioje temperatūroje, tačiau iš tiesų tai labai įdomu ekologiniu požiūriu, nes jie gyvena ypač arti savo žemiausio terminio limito,“ – sakė Hotaling.

Ledo kirmėlės įprastai išlenda popietės metu ir sutemus. Šios kirmėlės menkai teištirtos, taigi mokslininkai nėra tikri kodėl taip yra, tačiau anot Hotaling, jos yra ypač tolerantiškos UV spinduliams ir mano, kad jos į paviršių išlenda kad iš saulės gautų energijos ir susirastų sau maisto.

„Jos iš tiesų turi labai daug pigmento, kuris, mano manymu, daugiausia yra skirtas absorbuoti saulės spinduliuotę ir būtent dėl to jos išlenda į paviršių — tam kad pasišildytų,“ – sakė jis „AccuWeather“, kartu paminėdamas, kad „tai padeda jų medžiagų apykaitai ir įvairiai biochemijai, kuomet jie taip pat maitinasi minkštu viršutiniu sniego sluoksniu“.

Visa tai labai įdomu yra NASA. Agentūra skyrė daugiau nei 200 000 JAV dolerių Rutgers universiteto evoliucijos biologui, daktarui Dan Shain, tiriančiam ledo kirminų išgyvenimą ekstremaliomis sąlygomis. Jo atradimai galėtų pateikti užuominų apie tai, kaip gyvybė gali egzistuoti ekstremaliose aplinkose, taip atskleidžiant paslaptis apie kitose planetose ar šaltuose palydovuose, galimai, egzistuojančią gyvybę.

„Jei mus domina gyvybės paieškos ledu apgaubtuose pasauliuose, tuomet NASA yra būtinas supratimas, kaip gyvybė išsivystė Žemėje ir prisitaikė gyventi tokiomis sąlygomis,“ – NPR sakė Michael New, astrobiologijos mokslininkas iš NASA. „Mes bandome suprasti gyvybės Žemėje pasiskirstymą ir mastą, kad galėtume surinkti informaciją apie savo galimybes ieškoti gyvybės kitur.“

Tai džiugina alpinistą Adam Palmet, kuris Britų Kolumbijos vidurinės mokyklos moksleivius moko kopimo į kalnus ir čia reguliariai mato ledo kirminus.

„Mane sužavėjo šie ekstremofilai, gyvenantys šioje aplinkoje,“ — sakė jis „AccuWeather“. „Europoje turi būti gyvybė, Jupiterio palydovuose po ledu, čia, Žemėje, turime ledo kirminų!“ Palmer filmuoja ledo kirmėles vos tik turi tam progą. Jis pasakojo, kad šios kirmėlės jam net primena ateivius.

„AccuWeather“ Hotaling sakė, kad jam labai įdomūs ledo kirmėlių tyrimai: „Per mokslinių tyrimų istoriją mes daug sužinojome iš organizmų, gyvenančių ties riba to, kas atrodė neįmanoma“.

Tekstas perpublikuojamas iš Gismeteo.lt

Jei manai, kad ši informacija buvo naudinga, pasidalink, prenumeruok ir padėkok...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
27.09.2021 laikas 10:13 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Kanadoje
Kanados aplinkosaugos tarnybos paskelbtame specialiame meteorologijos pranešime teigiama, kad kai kuriose Toronto dalyse iškris iki 75 milimetrų lietaus. Mieste iš tiesų iškrito nemažai kritulių.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:47 Netoli Mergelių salų užfiksuotas milžiniškas plazmos srautas („džetas")
Žaibai Žemėje tampa vis keistesni ir keistesni. Rugsėjo 20 d. vakarą Puerto Riko fotografas Frankie Lucena nukreipė savo fotoaparatą "Sony A7s" į pakrantės elektros audrą. Štai ką jis pamatė:

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:30 Keraloje, Indijoje, išprotėjo šventyklos dramblys

Nors dramblių dalyvavimas Keralos šventyklų kasdienėse maldos apeigose nėra nieko neįprasto, vienas dramblys sukėlė maldininkų siautulį, kai susijaudinęs, parbloškė ant jo sėdintį žmogų.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:15 Stiprėja ugnikalnio išsiveržimas Kanarų salose
Šeštadienį La Palmoje, atsivėrus naujai ugnikalnio angai, ugnikalnio sprogimai į orą išmetė įkaitusią lavą, todėl maža Ispanijos sala buvo priversta uždaryti oro uostą, o kai kurie žmonės negalėjo išvykti.

Skaityti daugiau

27.09.2021 laikas 09:02 Smarkios liūtys sukėlė potvynius Henane, Kinijoje

Rugsėjo 24-25 d. smarkios liūtys smogė Henanui, Nanyangui, Luoyangui, Pingdingshanui ir daugeliui Henano kaimų, juos užtvindė purvo nuošliaužos ir nuošliaužos, buvo apgadinta daug pastatų ir automobilių.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 16:06 Receptai | Patiekalai Dietinis pyragas be miltų su obuoliais
Dietinis pyragas be miltų su obuoliais. Galite valgyti prieš naktį, nors kiekvieną dieną. Sveikas ir visiškai nekaloringas pyragas, puikus skanėstas.

Skaityti daugiau

26.09.2021 laikas 15:58 Receptai | Patiekalai Kefyriniai sausainiai prie arbatos

Kefyro tešla visada išsiskiria savo savybėmis, kad ilgai išliktų gaivi ir minkšta. Šis receptas yra lengviausias ir greičiausias, jam reikia tik kelių produktų, kurie visada yra virtuvėje.

Skaityti daugiau

25.09.2021 laikas 15:57 Receptai | Patiekalai Greitas ir labai skanus ryžių ir vištienos plovas greitpuodyje
Mano šeima itin mėgsta šį greitai pagaminamą, rytietišką plovą su vištiena ir basmati ryžiais, gamintą greitpuodyje.

Skaityti daugiau