- 06.08.2021
- 0.0 Reitingas
- 1159 Peržiūros
- Komentarai
„Tai vyksta“, žurnalistams sakė Scott Hotaling, ranka mostelėjęs į Paradise Glacier ledyną, esantį aukštai Reinyro kalne, JAV Vašingtono valstijoje.
Jis taip kalbėjo apie šimtus tūkstančių mažyčių, juodos spalvos kirmėlių, išlendančių iš didžiulės balto sniego teritorijos, rašo AccuWeather.com.
Ledo kirminai pirmą kartą buvo atrasti 1887 metais Aliaskos Muir Glacier ledyne. Nuo to laiko jie buvo pastebėti daugelyje pakrantinių Aliaskos, Britų Kolumbijos, Vašingtono ir Oregono valstijų ledynų. Tai buvo įdomus atradimas, nes ilgą laiką biologai didelio aukščio ledynus laikė steriliomis vietovėmis, kur gyvybė buvo iš esmės neįmanoma.
„Manau, kad jie yra tarsi Vakaruose esančių kalnų ledynų simbolis,“ – kalbėdamas apie ledo kirminus Hotaling sakė „AccuWeather“. Jie yra neįtikėtinai nuostabūs, jų yra neapsakomai daug ir jie yra didžiausi organizmai Žemėje, kurie visą savo gyvenimo ciklą praleidžia lede. „Jiems pasirodžius, kiekviename kvadratiniame metre jų būna šimtai. Negali praeiti ant jų neužmynęs… Taigi jiems esant viskas būna labai dramatiška“.
Juodos spalvos ledo kirmėlės yra vos maždaug colio ilgio ir tai yra tolimas sliekų giminaitis. Vietoje žemės, šie kirminai rausiasi per ledynų ledą, čia maitindamiesi sniego dumbliais, bakterijomis ar bet kuo kitu, kas tik atsiduria sniege.
Jie visą savo gyvenimą praleidžia sniege ir lede, tačiau ledo kirminai negali išgyventi žemiau nulio laipsnių siekiančių temperatūrų. Hotaling atliko temperatūrinį testavimą ir sakė, kad ledo kirminai mažiausiai dieną ar dvi gali patogiai išgyventi apie 24 laipsnius Celsijaus siekiančiose temperatūrose, ir nors jie klesti apie 0 laipsnių siekiančiose temperatūrose, tačiau jie žūsta joms nukritus žemiau šios ribos.
„Gana juokinga, kad šios kirmėlės gyvena lede, bet negali išgyventi žemiau 0 laipsnių nukritusioje temperatūroje, tačiau iš tiesų tai labai įdomu ekologiniu požiūriu, nes jie gyvena ypač arti savo žemiausio terminio limito,“ – sakė Hotaling.
Today is one of my favorite days of each year: Ice Worm Day!
— Scott Hotaling (@MtnScience) June 27, 2020
The day each summer when I see my first ice worms. A most blessed day. pic.twitter.com/hkYehNfoFx
Ledo kirmėlės įprastai išlenda popietės metu ir sutemus. Šios kirmėlės menkai teištirtos, taigi mokslininkai nėra tikri kodėl taip yra, tačiau anot Hotaling, jos yra ypač tolerantiškos UV spinduliams ir mano, kad jos į paviršių išlenda kad iš saulės gautų energijos ir susirastų sau maisto.
„Jos iš tiesų turi labai daug pigmento, kuris, mano manymu, daugiausia yra skirtas absorbuoti saulės spinduliuotę ir būtent dėl to jos išlenda į paviršių — tam kad pasišildytų,“ – sakė jis „AccuWeather“, kartu paminėdamas, kad „tai padeda jų medžiagų apykaitai ir įvairiai biochemijai, kuomet jie taip pat maitinasi minkštu viršutiniu sniego sluoksniu“.
Visa tai labai įdomu yra NASA. Agentūra skyrė daugiau nei 200 000 JAV dolerių Rutgers universiteto evoliucijos biologui, daktarui Dan Shain, tiriančiam ledo kirminų išgyvenimą ekstremaliomis sąlygomis. Jo atradimai galėtų pateikti užuominų apie tai, kaip gyvybė gali egzistuoti ekstremaliose aplinkose, taip atskleidžiant paslaptis apie kitose planetose ar šaltuose palydovuose, galimai, egzistuojančią gyvybę.
„Jei mus domina gyvybės paieškos ledu apgaubtuose pasauliuose, tuomet NASA yra būtinas supratimas, kaip gyvybė išsivystė Žemėje ir prisitaikė gyventi tokiomis sąlygomis,“ – NPR sakė Michael New, astrobiologijos mokslininkas iš NASA. „Mes bandome suprasti gyvybės Žemėje pasiskirstymą ir mastą, kad galėtume surinkti informaciją apie savo galimybes ieškoti gyvybės kitur.“
Tai džiugina alpinistą Adam Palmet, kuris Britų Kolumbijos vidurinės mokyklos moksleivius moko kopimo į kalnus ir čia reguliariai mato ledo kirminus.
„Mane sužavėjo šie ekstremofilai, gyvenantys šioje aplinkoje,“ — sakė jis „AccuWeather“. „Europoje turi būti gyvybė, Jupiterio palydovuose po ledu, čia, Žemėje, turime ledo kirminų!“ Palmer filmuoja ledo kirmėles vos tik turi tam progą. Jis pasakojo, kad šios kirmėlės jam net primena ateivius.
„AccuWeather“ Hotaling sakė, kad jam labai įdomūs ledo kirmėlių tyrimai: „Per mokslinių tyrimų istoriją mes daug sužinojome iš organizmų, gyvenančių ties riba to, kas atrodė neįmanoma“.
Tekstas perpublikuojamas iš Gismeteo.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau