Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Vasario » 13

Senovinio krokodilo skrandyje rastos dinozaurų liekanos

"Tai tiesiog nepaprasta": paskutinis senovinio krokodilo valgis galėjo būti dinozauras

Australijos mokslininkai teigia atradę naują krokodilų rūšį, o paskutinis jų maistas galėjo būti dinozauras.

Krokodilas, pavadintas "Sulaužytu dinozaurų žudiku", buvo rastas avių stotyje Kvynslando užmiestyje ir, kaip manoma, jam daugiau nei 95 milijonai metų.

Mokslininkai sakė, kad rinkdami suakmenėjusį krokodilą padarė stulbinantį atradimą - jo skrandyje rasta dalinių jauno ornitopodo dinozauro liekanų.

"Tai tiesiog nepaprasta, - sakė Australijos dinozaurų amžiaus muziejaus mokslininkas Mattas White'as.

"Tai pirmas kartas, kai krokodilo skrandyje rasta dinozaurų liekanų", - sakė daktaras White'as.

"Tai pirmas toks atvejis pasaulyje."

Pirmą kartą fosiliją paleontologai aptiko 2010 m. netoli Vintono, o jos tyrimas užtruko daugiau nei šešerius metus.

Tai pirmosios regione rastos ornitopodų skeleto liekanos ir pirmieji įrodymai, kad Australijoje dinozaurus ėdė krokodilai.

"Šis priešistorinis krokodilas ir jo paskutinis maistas ir toliau padės sužinoti apie gyvūnų, gyvenusių Australijoje prieš milijonus metų, santykius ir elgseną", - sakė daktaras White'as. 

Šis radinys taip pat rodo, kad dinozaurai buvo svarbi kreidos periodo mitybos tinklo dalis.

"Dinozaurai nebuvo mitybos grandinės viršūnė, jie buvo sudėtingo žinduolių, pterozaurų, paukščių ir krokodilų tinklo dalis", - sakė jis.

"Mums pavyko įrodyti, kad tai yra tiesioginiai įrodymai apie [krokodilų] maisto šaltinius ir kad jie galėjo ėsti viską, kas tik priartėdavo pakankamai arti.

Yra įrodymų, kad ornitopodai - maži augalais mintantys gyvūnai su snapais ir skruostais, pilnais dantų, - Žemėje klajojo daugiau nei prieš 100 mln. metų.

"Ornitopodai buvo labai mieli maži dinozaurai, tikriausiai šiek tiek didesni už vištą - apie 1,2 kg, - sako daktaras White'as.

"Jie buvo panašūs į ančiukus iš "Priešistorės šalies".

"Galite įsivaizduoti, kaip vargšas mažasis Ducky išlipa į krantą, o tada prie jo priplaukia krokodilas ir jį suėda."

Dr. White'as sakė, kad kaulai buvo per trapūs, kad juos būtų galima ištraukti iš žemės įprastu būdu, todėl mokslininkai pasinaudojo naujomis technologijomis, kad iš fosilijos atvaizdo padarytų rentgeno nuotrauką. 

Po to daktaras White'as, naudodamasis nuskaitytų duomenų failais, skaitmeniniu būdu paruošė pavyzdį (šis procesas gali užtrukti kelis mėnesius), kad būtų galima atlikti kaulų 3D rekonstrukciją. 

"Mūsų naudojama technologija įkvėpė naujos gyvybės tam, ką galime pamatyti šiose fosilijose", - sakė daktaras White'as.

"Gali būti, kad pasaulyje yra ir kitų fosilijų, kurių skrandžiuose yra liekanų, ir ši nauja technologija gali padėti mums jas atrasti.

"Tai pakeis darbo tvarką."

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau

20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau