Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasąmonės Galios » 2022 » Birželio » 21

Aš sumažinau tave, brangioji!

Kai kurie žmonės santykiuose naudoja sunkiai atpažįstamą emocinės prievartos formą – kito nuvertinimą, kuris kartu su priekaištais naikina ir patį mėgėją nuvertinti, ir tuos, kurie atsiduria jo artimoje aplinkoje.

Priekaištais siekiama sukelti kaltės jausmą, o nuvertinu – gėdą. Kai mums priekaištauja, mes pasijuntame esantys blogi, kad darome kažką negerai.

O nuvertinimo pagrindą visada sudaro tam tikras vertinimo sprendimas arba palyginimas su kažkuo geresniu. Nuvertinimas visada sukelia jausmą, kad tampate menkesni, nei esate. Jums pasidaro gėda, kad esate tokie, kokie esate, ir norite gauti geresnį pažymį ar pelnyti pagyrimą. Tačiau santykiuose jūs vėl gaunate blogą pažymį iš artimo, reikšmingo žmogaus. Jums nuolat pranešama, kad jūs nesiekiate jus vertinančio asmens lūkesčių.

Kodėl vienas partneris nuvertina kitą?

Kritika ir yra nuvertinimas. Kritiškos pastabos – gana populiari nuvertinimo forma, kurią dauguma tėvų naudoja vaikų auklėjime ir kurią vėliau tie suaugę vaikai perkelia į savo santykius su partneriu. Po kritinės pastabos galite gauti patarimą, kaip jums reikia elgtis, nors patarimo jūs neprašėte.

Nuvertinimo tikslas – priversti jus pasijusti visiška menkysta, nieko nesugebančiu, kvailu, prie gyvenimo neprisitaikiusiu žmogumi.

Nuvertinantis žmogus įteigia jums, kad jūs netinkamas savarankiškam gyvenimui. Tai gali būti nesąmoninga manipuliacija. Veikiausiai partneris taip elgiasi

todėl, kad jūs niekur nedingtumėte ir vis labiau priklausytumėte nuo jo ir jo nuomonės. Sumažindamas jus nuvertinimo būdu, jis iškelia savo reikšmę jūsų akyse ir paaukština savo statusą jūsų menkame fone.

Tokiam partneriui sunku pripažinti, kad jeigu jūs patikėsite savimi ir išsiveršite iš jo nuvertinimo spąstų, tai galite ištiesti sparnus ir nuskristi į dangų. Jis to labai bijo. Jis daro viską, kad manipuliuodamas jumis galėtų laikyti jus už trumpo pavadėlio. Juk logika turėtų byloti priešingai: jeigu jūs tokia bloga, tai kodėl jis pakenčia jus ir nepameta?

Tai naciziškas mechanizmas, kai nuvertintojas gauna dar daugiau naudos, šalia galimybės neprarasti jūsų. Iš tikrųjų toks partneris labai nepasitiki savimi, turi žemą savivertę, kurią stengiasi pakelti, pažemindamas jus.

Tokiam žmogui reikalingi ne santykiai su jumis, o jo didenybės pojūtis kitų žmonių fone. Ir jeigu jūs kuriuo nors momentu užsuksite jo pagyrų ir ditirambų savo adresu čiaupą, tai iškart pajusite, kaip sustiprėjo jūsų nuvertinimas ir pažeminimas.

Toks partneris visada bus išalkęs pagyrų ir dėkingumo. Jeigu jų negaus tiesiogiai, tai vis tiek pasiims nuvertindamas jus. Tai yra, nuvertindamas jus, jis giria ir aukština save. Taip jis stiprina savo reikšmingumo jausmą.

Psichologai pastebi, kad moterys daugiau naudojasi priekaištais, o vyrai – nuvertinimu. Ir vienas, ir kitas dalykas yra emocinės prievartos forma, kuri žlugdo santykius.

Dirbti su nuvertinimo fenomenu reikia taip pat kaip ir su priekaištais.

1. Nuvertinimą visada galima pakeisti prašymu arba klausimu.

2. Nuvertinimas vyksta ten, kur yra nepatenkintas pripažinimo poreikis. Jeigu jūs su partneriu bendraujate tokiu būdu, tai paprašykite vienas kito dažniau girti ir dėkoti.

3. Legalizuokite praradimo baimę poroje. Pasikalbėkite vienas su kitu apie tai, kiek bijote prarasti santykius ir kaip panaudojate praradimo baimę dėl savo poreikių patenkinimo.

4. Aptarkite faktą, kad jūsų santykiuose vyksta emocinė prievarta, kurios tikslas sugėdinti.

5. Išmokite bendrauti „Aš–pranešimų“ forma ir atsisakykite „Tu–pranešimų“ formos. Kai tik išgirstate nuvertinimą, sustabdykite žodžiais: „Man nemalonios tavo šnekos. Jei tau dabar ko nors reikia, paprašyk manęs“.

6. Kovą prieš nuvertinimą pradėkite suvokdami, kad su tuo jau susidūrėte vaikystėje, kad jūsų tėvai naudojo tokius auklėjimo metodus. Jie nežinojo, kad padarys jums žalą.

7. Jeigu patiems savarankiškai nepavyksta atsikratyti nuvertinimo, kreipkitės pagalbos į šeimos santykių psichologą.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
01.07.2022 laikas 17:27 MTG ragina J6 komitetą ištirti elitinį pedofilų tinklą, kuriame dalyvauja Clintonai

Atstovė Marjorie Taylor Greene paragino J6 komitetą ištirti elitinį pedofilų žiedą, veikiantį Vašingtone ir susijusį su Clintonų šeima.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 17:14 Bideno patarėjas CNN tiesioginiame eteryje prisipažino, kad didelės dujų kainos yra "liberalios pasaulio tvarkos" dalis

Pasak Baltųjų rūmų atstovo spaudai Briano Deizo (Brian Deese), kuris amerikiečiams pasakė, kad tai kaina, kurią jie turi mokėti "už liberalios pasaulio tvarkos ateitį, ir mes turime tvirtai laikytis".

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 16:43 Dr. Zelenko, kuris perspėjo, kad yra įtrauktas į "Big Pharmas Assassination List", rastas negyvas

Amerikiečių šeimos gydytojas daktaras Vladimiras "Zev" Zelenko, kuris išgarsėjo ankstyvuoju COVID-19 pandemijos laikotarpiu, pasisakydamas prieš Didžiąją farmaciją ir skatindamas alternatyvius gydymo būdus, ketvirtadienį rastas negyvas savo namuose. Jam buvo 49 metai.

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:19 Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų
Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 09:14 Chiromantija: gyvenimo linija

Chiromantija yra senovės magijos praktika, leidžianti pažinti žmogaus praeitį ir ateitį per kalvas ir linijas ant delnų. Deja, dabar šis būrimo būdas naudojamas retai. Ir tai nesąžininga, nes mūsų rankose įspausta informacija gali ne tik pasakyti apie ateitį, bet ir įspėti apie jau vykstančias ar...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:30 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas omletas su šonine, špinatais ir sūriu

Omletas iškeptas orkaitėje su šonine, špinatais ir sūriu yra nuostabus patiekalas ne tik savaitgalio pusryčiams, bet ir tomis dienomis, kai ryte visiškai nereikia niekur skubėti.

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:16 Receptai | Patiekalai Kepta dorada orkaitėje - folijoje

Dorada - nuostabi žuvis, kepta folijoje orkaitėje. Ši žuvis turi tankią baltą mėsą ir labai nedaug kaulų. Įdėkite daugiau prieskonių ir citrinos, bus labai skanu! Aš Jums tai pažadu. Paruošimas labai paprastas, o skonis nepakartojamas! Einame gaminti jau dabar!

...

Skaityti daugiau

01.07.2022 laikas 10:08 Receptai | Patiekalai Paprastai kepta lašiša keptuvėje su soja ir medumi
Lašiša kepta keptuvėje su soja ir medumi - paprastai, labai greitai ir skaniai. Šitaip iškeptos lašišos skonis yra tiesiog fantastiškas. Ji atsiskleidžia viename geriausių savo pavidalų. Lašišos gabaliukus marinavau maždaug 20 minučių. Kadangi naudojau ir šiek tiek citrinos, lašišos nereikėtų marinu...

Skaityti daugiau