Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 4

Per šaudynes Kopenhagos prekybos centre žuvo keli žmonės, 22 metų įtariamasis suimtas

Per šaudymą Kopenhagos prekybos centre sekmadienį keli žmonės žuvo ir keli buvo sužeisti, pranešė Danijos policija ir pridūrė, kad suėmė vieną dvidešimtmetį asmenį.

Danija, nusikaltimai, paranormal.lt

Iš įvykio vietos matyti, kaip tėvai, bėgdami iš pastato, neša savo vaikus, o greitosios pagalbos darbuotojai neštuvais išneša žmones.

"Dabar žinome, kad yra keli žuvusieji", - sekmadienį vakare surengtoje spaudos konferencijoje sakė Kopenhagos policijos viršininkas Sorenas Thomassenas (Soren Thomassen) ir pridūrė, kad taip pat yra keli sužeistieji.

S. Thomassenas apibūdino sulaikytą įtariamąjį - 22 metų "etninį daną", tačiau teigė, kad dar per anksti nustatyti motyvą.

"Tiriame tai kaip aktą, kai negalime atmesti, kad tai teroras", - sakė policijos viršininkas.

Jis pridūrė, kad neturi jokių požymių, jog šis vyras veikė kartu su kitais asmenimis, ir kad policija ir toliau sustiprintai budi tiek aplink prekybos centrą, tiek visoje Kopenhagoje.

Išpuolis įvykdytas praėjus dviem dienoms po to, kai iš Kopenhagos prasidėjo šių metų dviračių lenktynės "Tour de France", o turo organizatoriai išplatino užuojautą reiškiantį pareiškimą.

"Visas "Tour de France" karavanas reiškia nuoširdžiausią užuojautą aukoms ir jų šeimoms", - sakoma jame.

Danijos žiniasklaidos cituojami liudininkai pasakojo, kaip įtariamasis bandė apgauti žmones, sakydamas, kad jo ginklas yra padirbtas, kad šie prieitų prie jo.

"Jis buvo pakankamai psichopatiškas, kad eitų ir medžiotų žmones, bet jis nebėgo", - sakė vienas liudininkas DR valstybinei televizijai.

Kiti liudininkai Danijos žiniasklaidai pasakojo matę, kaip, pasigirdus pirmiesiems šūviams, daugiau kaip 100 žmonių skubėjo link prekybos centro išėjimo.

"Matėme, kad daug žmonių staiga bėgo link išėjimo ir tada išgirdome sprogimą", - transliuotojui TV2 sakė išpuolio metu prekybos centre buvusi Thea Schmidt. "Tada ir mes išbėgome iš "Field's"."

- "Išgirdome šūvius" -

Policija paragino pastate esančius žmones laukti jų atvykimo viduje, o kitus ragino laikytis atokiau nuo šios teritorijos.

Policija taip pat prašė liudininkų susisiekti su jais ir ragino tuos, kurie lankėsi prekybos centre, susisiekti su artimaisiais, kad juos nuramintų.

"Staiga išgirdome šūvius, aš išgirdau 10 šūvių, ir mes bėgome, kiek galėjome, kad pasislėptume tualete", - visuomeniniam transliuotojui DR pasakojo Isabella. Ji sakė, kad prekybos centre slėpėsi dvi valandas.

Kiti liudininkai šaulį apibūdino kaip maždaug 1,8 m ūgio vyrą su medžiokliniu šautuvu.

Apie 19.30 val. (17.30 val. Grinvičo laiku) aplink prekybos centrą buvo užblokuoti keliai, uždarytas metro, virš jo skraidė sraigtasparnis, sakė įvykio vietoje buvęs AFP korespondentas.

Stipriai ginkluota policija neleido žiūrovams grįžti į namus.

Netoliese esančioje "Royal" arenoje vakare buvo numatytas britų dainininko Harry Styleso (Harry Styles) koncertas.

Netrukus po šaudymo organizatorius paskelbė, kad jis "vyks, kaip planuota", tačiau vėliau paskelbė, kad po kritikos jis atšauktas.

"Mano komanda ir aš meldžiamės už visus, susijusius su šaudymu Kopenhagos prekybos centre. Esu sukrėstas", - "Snapchat" įraše sakė Stylesas.

Šaudynės įvyko praėjus kiek daugiau nei savaitei po to, kai kaimyninėje Norvegijoje, Osle, prie gėjų baro šaulys atidengė ugnį ir nužudė du žmones, o dar 21 sužeidė.

2015 m. vasarį Kopenhagoje per kelias islamistų motyvuotas šaudynes žuvo du žmonės ir penki buvo sužeisti.

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau