Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 7

Toriai ir Škotijos premjerė Sturgeon spaudžia JK ministrą pirmininką pasitraukti dabar

Ministras pirmininkas Borisas Johnsonas (Boris Johnson) turėtų nedelsiant palikti postą, nes Didžioji Britanija negali sau leisti užsitęsusių konservatorių varžybų dėl jo pakeitimo, ketvirtadienį pareiškė buvęs torių lyderis Johnas Majoras (John Major).

Majoras, 1990-1997 m. premjeras, antrino opozicinėms partijoms, įskaitant leiboristus, kurie pareiškė, kad nori, jog parlamentas balsuotų dėl nepasitikėjimo, o ne leistų B. Johnsonui likti poste kelis mėnesius.

Pasidavęs kabineto maištui, skandalingasis B. Džonsonas paskelbė atsistatydinantis iš konservatorių lyderio posto ir sakė, kad kitą savaitę bus sudarytas grafikas, pagal kurį bus išrinktas jį premjero poste pakeisiantis įpėdinis.

Tikimasi, kad tai užtruks kelis mėnesius, o naujasis partijos lyderis ir premjeras bus paskirtas iki konservatorių metinės konferencijos spalio pradžioje.

Majoras, rašydamas 1922 m. torių parlamento narių, vadovaujančių konkursui, komitetui, teigė, kad toks grafikas būtų "neišmintingas ir gali būti netvarus".

"Tokiomis aplinkybėmis ministras pirmininkas išlaiko globos galią ir, kas kelia dar didesnį susirūpinimą, galią priimti sprendimus, kurie turės įtakos visų keturių Jungtinės Karalystės tautų ir tolimesnių šalių gyventojų gyvenimui", - sakė jis.

"Kai kurie teigs, kad naujasis ministrų kabinetas jį suvaržys. Aš tik pažymiu, kad ankstesnis jo kabinetas to nepadarė arba negalėjo padaryti."

Majoras sakė, kad ministro pirmininko pavaduotojas Dominicas Raabas (Dominic Raab) galėtų būti laikinai einantis vadovo pareigas, kol bus surastas Johnsono įpėdinis.

Arba torių parlamento nariai galėtų sutrumpinti procesą, išrinkdami naująjį lyderį, o ne pateikdami eiliniams nariams du pagrindinius pretendentus, paaiškėjusius per antrąjį balsavimą.

George'as Freemanas (George Freeman), kuris anksčiau ketvirtadienį pasitraukė iš mokslo ministro pareigų, sutiko, kad B. Johnsonas neturėtų užsibūti.

- "Farsas" -

Jis turėtų "atiduoti pareigų antspaudus, atsiprašyti Jos Didenybės (karalienės Elžbietos II), leisti jai paskirti laikinąjį vadovą, kuriam galėtų vadovauti ministrai, kad Konservatorių partija galėtų tinkamai išsirinkti naują lyderį", - sakė G. Freemanas.

Dauguma britų, arba 56 proc., taip pat nori laikinojo ministro pirmininko, kol bus išrinktas įpėdinis, teigė apklausų bendrovė "YouGov".

Į šį skaičių įeina 37 proc. žmonių, balsavusių už konservatorius per paskutinius 2019 m. visuotinius rinkimus, pridūrė ji.

Škotijos pirmoji ministrė Nicola Sturgeon, kuri kovojo su B. Johnsonu, kad šis leistų surengti antrą balsavimą dėl nepriklausomybės, pareiškė, kad leisti jam likti poste yra "netvaru".

"Jis norės ką nors padaryti ir per tai neabejotinai sukels daugiau chaoso, nei jau yra sukėlęs", - BBC sakė Škotijos nacionalinės partijos lyderė.

"Žmonių iš visų Jungtinės Karalystės dalių interesai tikrai turi būti tokie, kad šis farsas baigtųsi, be jokio atidėliojimo."

Tačiau Theresa May, kurią B. Johnsono sąjungininkai 2019 m. išvarė iš Dauningo gatvės, atmetė galimybę paskirti laikinąjį premjerą.

Bet kuris naujas lyderis turėtų stengtis suvienyti po per B. Johnsono kadenciją įsiplieskusių nesutarimų, pridūrė ji kalboje, kai jis paskelbė apie savo atsistatydinimą.

"Man kelia nerimą, kai žvelgiu į kai kurias kitas šalis ir politikos poliarizaciją, pavyzdžiui, Jungtinėse Valstijose", - sakė T. May.

"Manau, kad mums reikia užtikrinti, jog išvengtume tokio labai poliarizuoto politikos ir visuomenės kelio."

Agence France-Presse (AFP) yra Prancūzijos valstybinė tarptautinė naujienų agentūra, įsikūrusi Paryžiuje. Tai seniausia pasaulyje naujienų agentūra, įkurta 1835 m. kaip "Havas".

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.11.2022 laikas 19:45 JK priežiūros institucija priekaištauja "Pfizer" generaliniam direktoriui dėl "klaidinančių" pareiškimų apie "Covid" vakcinas vaikams
Jungtinės Karalystės farmacijos priežiūros institucija priekaištavo "Pfizer" generaliniam direktoriui Albertui Bourlai (Albert Bourla) už "gėdingai klaidinančius" pareiškimus apie vaikams skirtas "Covid" vakcinas....

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 19:28 Brazilijos kariškiai paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" - Medijos užtemimas

Brazilijos kariškiai parodė savo paramą Brazilijos žmonėms ir paskelbė Bolsonaro "tikruoju Brazilijos prezidentu" po to, kai paaiškėjo, kad rinkimai buvo suklastoti.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 14:55 Prieš ir po: Adamas Schiffas atsisako įsipareigoti liudyti Kongrese (po D.Trumpo)

Demokratas Adamas Šifas (Adam Schiff) daug metų stūmė suklastotą, Hillary Clinton (Hillary Clinton) finansuotą Steele'o dosjė, žinodamas, kad tai visiškas melas, finansuojamas demokratų.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:51 Receptai | Patiekalai Neįprastas skanėstas arbatai (gaminsiu Naujųjų metų išvakarėse)
Tai ne tik pyragas, bet ir tikras skanėstas! Tai neįprastas, originalus ir labai skanus skanėstas. Jį lengva paruošti ir pagaminti, be to, jis atrodo gražiai ir šventiškai! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

28.11.2022 laikas 21:31 Receptai | Patiekalai Subtilus keksiukas arbatai (pagaminu per 10 minučių)
Šis keksas tarsi tirpsta burnoje! Drėgnas, švelnus, orus ir labai skanus. Pagaminti šį patiekalą užtrunka 10 minučių (tiesiog viską sumaišau ir pašaunu į orkaitę)! Privalote tai išbandyti. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

27.11.2022 laikas 21:02 Receptai | Patiekalai Blynai iš kopūstų? Nustebsite kaip fantastiškai gerai pavyksta!
Nors kopūstas ir nėra toks didelis kaip moliūgas, bet paprastai jo per vieną kartą taip pat nesunaudojame. Todėl verta turėti galvoje bent jau du patiekalus, kuriems būtų galima sunaudoti vieną kopūstą. Žinoma, tai galėtų būti pap...

Skaityti daugiau