Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Gegužės » 11

K karta arba koronaviruso vaikai

Nors ekspertai kol kas nesutarė dėl oficialaus pavadinimo, kai kurie žmonės vartoja išsireiškimą „K karta“ kalbėdami apie koronaviruso pandemijos metu gimusius vaikus, tikindami, kad ši neeilinė situacija galimai apibrėš būsimą kartą.

Ši pasaulinė sveikatos krizė į istoriją gali patekti kaip tam tikras karas – milžiniškas veiksnys, vadinamasis „epochos įvykis“, kuriuos demografai pasitelkia apibrėždami kartas. Z kartai (dažniausiai jai priskiriami 1997-2012 metai gimę žmonės) „koronavirusas yra visą kartą apibrėžiantis momentas“, sako Kartų kinetikos centro, tyrimų ir strategijos įmonės, kurios specializacija yra Z karta ir Tūkstantmečio karta, prezidentas Jasonas Dorsey.

„Nesame tikri, ar tai bus vienintelis įvykis atskiriantis Z kartą nuo po jos einančios kartos, – sako Dorsey. – Tačiau tai yra toks ryškus įvykis, kad jis yra pats įspūdingiausias iš visų, kuriuos tyrinėjome ryšium su Z karta.“

Po Z kartos einanti karta bus pirmoji, neprisiminsianti koronaviruso, nes buvo per maži arba dar negimę, sako Dorsey.

Kas apibrėš gimusius per pandemiją?

Bandydami nubrėžti ribą tarp Tūkstantmečio kartos (milenialų) ir Z kartos, demografai pasitelkė Rugsėjo 11-osios teroristinį išpuolį, sako Pew tyrimų centro vyresnioji tyrėja Ruth Igielnik. Milenialai buvo pakankamai dideli, kad suprastų pasaulį prieš 9/11 ir po, o Z karta – dar ne.

Socialines ir demografines tendencijas tyrinėjanti Igielnik pažymi, kad mokslininkai sutarė dėl Z kartos pavadinimo prieš dvejus metus, o turint galvoje, kad naujos kartos nariai tėra 5 ar 6 metų amžiaus, dar per anksti spekuliuoti, kas juos apibrėš.

Kartų tyrimų įmonės „747 Insights“ prezidentas Michaelas Woodas sako, kad mokslininkams prireikia ilgų metų, kad galėtų stebėti ir fiksuoti požiūrių ir vertybių pokyčius ir tik tada iš laiko perspektyvos konstatuoti, kokie istoriniai įvykiai juos apibrėžė.

Kol kas tyrėjai tebebando išsiaiškinti, kokią įtaką koronavirusas padarys Z kartais, sako Igielnik, pabrėždama, kad ilgalaikį ekonominį poveikį prognozuoti yra labai sunku.

Nedarbo lygis, kuris iš mažiausio per pusę amžiaus (3.5 %) vasarį, pakilo iki 4.4 % kovą, tikėtinai iššaus iki 15 % – 20 % balandį, prognozuoja „Moody’s Analytics“. Tai bus didžiausias nedarbo lygis nuo Didžiosios depresijos laikų.

„Naujaisiais laikais tokios pandemijos nesame turėję, tad labai sunku kažką prognozuoti, – sako Igielnik. – Tačiau ekonomikos aplinkybės įtakos tikrai turės.“

Pasak Woodo, be ekonominio poveikio, įvykis taip pat gali paveikti jaunų žmonių „esminius požiūrius ir vertybes“ taip, kaip nebepadarys vyresniems.

„Tai pakeis jų mąstymą apie ateitį, požiūrį į federalinės valdžios vaidmenį, švietimo galimybes“, – sako Woodas.

Dorsey mano, kad pandemija taip pat išprovokuos struktūrinius pokyčius ir naujas normas, kurios naujai kartai gali išeiti į naudą, įskaitant nuotolinį mokymą, fizines darbo vietas, bekontaktį atsiskaitymą, vakcinas ir kitas naująsias technologijas.

Nauja Tylioji karta?

Tylioji karta yra milenialų seneliai, įžengę į 8 ir 9 dešimtį. Jie gimė ir užaugo per Didžiąją depresiją, taip kaip naujoji karta gims ir augs koronaviruso pandemijos šešėlyje.

Priklausomai nuo to, kokių aukų situacija pareikalaus iš kitos kartos, ji „labai tikėtinai gali atspindėti ankstesnių kartų modelį, pavyzdžiui, Tyliosios kartos“, sako Woodas.

Igielnik mano, kad būtų įdomu palyginti abi grupes, tačiau dėl per didelių pokyčių technologijų, švietimo, darbo rinkos ir rasinės bei etninės šalies sudėties, „palyginimas būtų ne visiškai sąžiningas“.

„Mes žinome, kad Depresija suformavo vyriausią mūsų šiandieninės šalies kartą, – sako ji. – Tam tikrų paralelių paieškoti būtų tikrai įdomu.“

rašo aidas.us

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.05.2020 laikas 10:29 Nacių Bazė-211 Antarktidoje (Naujoji Švabija)

Tai, kad Antarktidoje esančioje Karalienes Mod Žemėje yra įkurta slapta nacių Bazė-211, sužinojau visiškai atsitiktinai, kai teko būti komandiruotėje Vokietijoje, Apie bazę papasakojo buvęs SS Oberšurm-banfiureris Valteris Šulke, kuriam tuo metu buvo jau 89-eri metai amžiaus.

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:30 Didysis Tvanas buvo – teigia mokslas

Moksliniai šio klausimo tyrimai prasidėjo XX a. 10-ajame dešimtmetyje, kai du Kolumbijos universiteto geologai Viljamas Rajenas ir Volteris Pitmanas surinko visus duomenis apie didįjį tvaną. Jų sukurta teorija teigia, kad šiltėjant klimatui, maždaug prieš 7500 metų

...

Skaityti daugiau

26.05.2020 laikas 07:07 Nacistų projektuotas orbitinis ginklas turėjo deginti miestus ir užvirinti jūras

Šiandien tai skamba kaip fantastika, tačiau Antrojo pasaulinio karo metais nacistai planavo į orbitą iškelti saulės spindulius naudojantį 1,5 km skersmens kosminį ginklą.

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 22:16 Kaip Sumažinti Cukraus Kiekį Kraujyje? Receptai
Natūralių ingredientų pagrindu sukurti vaistai padės sumažinti cukraus kiekį kraujyje. Štai keletas geriausiu receptų, kaip normalizuoti cukraus kiekį kraujyje, remiantis paprastais, įrodytais ir prieinamais produktais....

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 21:12 Gėrimas gydyti kepenis

Tai labai paprastas receptas. Galimai, dar niekam nežinomas. Todėl norėtųsi su jumis pasidalinti juo. Tai nuoviras iš medetkų ir morkų sėklų kuris padės pagerinti kepenų veiklą, tulšies išskyrimą ir palengvins uždegimą.

...

Skaityti daugiau

25.05.2020 laikas 14:57 Telekinezė. Tikras ar išgalvotas gebėjimas?
Amerikiečių autoriaus Stepheno Kingo pirmojo 1974 metais išleisto siaubo romano „Kerė” pagrindinė veikėja Carrie White pasitelkė telekinezę (gebėjjimą pakelti daiktus mintimis), kad padegtų visą mokyklos salę su joje buvusiais mokiniais. Carrie White, žinoma, yra išgalvotas knygos ir filmo personaža...

Skaityti daugiau