Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2023 » Gegužės » 23

Airijos vyriausybė nurodė piliečiams ‘nustoti gerti alkoholį’

Airijos vyriausybė nurodė piliečiams ‘nustoti gerti alkoholį’

Airijos vyriausybė pradėjo raginti milijonus piliečių nustoti vartoti alkoholį, nes alkoholio vartojimas gali sukelti vėžį ir kepenų ligas.

Pirmadienį Airijos vyriausybė pasirašė drakonišką naują reikalavimą, pagal kurį gėrimų gamintojai privalo ant kiekvieno Airijoje parduodamo gėrimo pateikti griežtą įspėjimą apie žalą sveikatai.

"Džiaugiuosi, kad esame pirmoji šalis pasaulyje, žengusi šį žingsnį ir įvedusi išsamų alkoholio produktų ženklinimą sveikatos požiūriu", - pareiškime pareiškė sveikatos apsaugos ministras Stephenas Donnelly (Stephen Donnelly).

"Tikiuosi, kad mūsų pavyzdžiu paseks ir kitos šalys", - pridūrė jis.

Rmx.news pranešimai: Šis žingsnis sulaukė audringo vyno gamintojų, alaus ir distiliuotojų iš viso pasaulio pasipriešinimo ir kelių skundų iš kitų ES valstybių narių lobistų.

Šių metų pradžioje Airijai buvo uždegta žalia šviesa tęsti patariamųjų įspėjimų įgyvendinimą po to, kai Europos Komisija ir Pasaulio prekybos organizacija atsisakė blokuoti šiuos planus.

Prieš pasiūlymą ypač aktyviai pasisakė Italija, o didžiausia Italijos ūkininkų asociacija "Coldiretti" pabrėžė, kad šalies vyno eksportas sudaro pusę šalies vyno pramonės metinių 14 mlrd. eurų pajamų.

Asociacija šį žingsnį pavadino "tiesioginiu išpuoliu" prieš Italiją ir teigė, kad juo sukuriamas "pavojingas precedentas, nes kyla pavojus, kad bus priimti kiti teisės aktai, galintys daryti neigiamą įtaką vartotojų pasirinkimui".

Airijos visuomenės sveikatos valstybės ministrė Hildegarde Naughton tvirtai teigia, kad "medicininiai įrodymai aiškiai rodo, jog vėžio rizika kyla net ir vartojant mažesnį alkoholio kiekį", nors ši išvada ginčijama.

"Visiškai nederėtų prilyginti Šiaurės šalims būdingą pernelyg didelį stipriųjų gėrimų vartojimą saikingam ir sąmoningam kokybiškų produktų su mažesniu alkoholio kiekiu, pavyzdžiui, alaus ir vyno, vartojimui", - dar sausio mėnesį pareiškime pridūrė Coldiretti.

Tuo tarpu Briuselyje įsikūrusi Europos aludarių lobistų grupė šias priemones pavadino "reikšminga, nepagrįsta ir neproporcinga kliūtimi laisvam prekių judėjimui", o Italijos užsienio reikalų ministras Antonio Tajani paragino Europos Komisiją "įsikišti ir vėl suderinti šalies taisykles su bendrosios rinkos taisyklėmis".

Šiai nuomonei pritarė ir Airijos alkoholinių gėrimų sektoriaus nariams atstovaujanti organizacija "Drinks Ireland", kuri pirmadienį apkaltino vyriausybę, kad ši "teisės aktą priėmė nepaisydama vykstančių tarptautinių procesų PPO ir ES lygmeniu".

Organizacija paaiškino, kad derybos vis dar planuojamos kitame PPO posėdyje birželio 21 d. ir kad nepriimtina, jog Airijos vyriausybė savo planus prastumia iki šios datos.

"Deja, tai veikiau fanatizmo, o ne įrodymais pagrįsto teisės akto pavyzdys", - teigė organizacijos "Drinks Ireland" direktorius Cormac Healy. "Raginame vyriausybę skubiai atkreipti dėmesį į šiuos svarbius tarptautinius ES ir kitų šalių susirūpinimą keliančius klausimus ir paaiškinti, kodėl Airija dėl alkoholio etikečių elgiasi vienui viena tuo metu, kai visoje ES planuojama suvienodinti etiketes.

"Vyriausybė tvirtai gynė suderintą ES rinką, tačiau dabar akivaizdžiai kelia nereikalingą įtampą su svarbiais prekybos partneriais. Mums nereikia dviejų ženklinimo sistemų. Logika išlieka tokia, kad Airija bendradarbiauja su ES, įgyvendindama jos planus dėl suderinto požiūrio", - pridūrė jis.

Įspėjimas apie žalą sveikatai turi būti pateikiamas didelėmis didžiosiomis raudonomis raidėmis, o jame turi būti nuoroda į Sveikatos tarnybos vykdomosios įstaigos interneto svetainę, kurioje pateikiama daugiau informacijos apie žalingą alkoholio poveikį ir numanomas jo sąsajas su vėžiu bei kitomis ligomis.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
29.05.2023 laikas 22:01 Receptai | Patiekalai "Ji nuskrido nuo stalo dar nespėjus man paragauti": neįprasta vištienos krūtinėlė vakarienei (skani ir lengvai pagaminama)
Taip paprasta, bet taip skanu! Nuo šiol visada tai gaminsiu - mano šeima buvo sužavėta. Naujai pagaminta vištienos krūtinėlė vakarienei. Lengva pagaminti, greitai ir be vargo. Rekomenduoju visiems išbandyti. Dalinuosi šiuo receptu...

Skaityti daugiau

28.05.2023 laikas 23:23 Receptai | Patiekalai "Net neįsivaizdavau, kad jį taip lengva pagaminti": Neįtikėtinai skanus pyragas (skanesnis už bet kokį tortą)
Neįtikėtinai skanus, neįprastas ir labai gražus pyragas! Net negalėjau pagalvoti, kad jį galima pagaminti taip greitai ir lengvai, o dabar kepsiu jį dažnai.

Skaityti daugiau

23.05.2023 laikas 14:39 Receptai | Patiekalai Rabarbarų tyrė - uogienė su Chia sėklomis
Be galo mėgstu chia sėklas, kitaip sakant ispaninio šalavijo sėklas, bet man tas pavadinimas per daug ilgas, tegul jos bus tiesiog chia. Apie šias sėklas gi visi dabar kalba ir visi jas jau žino. O jei nežinote, tai labai prašom s...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 18:55 Niekada anksčiau nematyti dokumentai atskleidžia Jeffrey Epsteino galios ir įtakos tinklą
Džefris Epšteinas (Jeffrey Epstein) palaikė ryšius su pasaulio elitu net ir po to, kai 13 mėnesių praleido kalėjime už lytinius santykius su nepilnametėmis mergaitėmis ir buvo pripažintas registruotu seksualiniu nusikaltėliu, rodo didžiulis pluoštas ...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 08:16 Kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios?
Ištikimybė yra labai reta savybė, ypač šiuolaikiniame pasaulyje. Įvairovė dabar vertinama labiau nei stabilumas ir atsidavimas, todėl surasti tinkamą partnerį yra nelengva užduotis. Apie tai, kurios moterys pagal Zodiako ženklą yra ištikimiausios, sk...

Skaityti daugiau

31.05.2023 laikas 07:59 Kurie Zodiako ženklai nežino ko nori iš gyvenimo?

Visus visada supa kažkokie įvykiai. Daugelis žmonių turi tam tikrą ryšį su jais. Pastarasis priklauso nuo auklėjimo, nuo išsilavinimo, tiesiog nuo charakterio. Dauguma gali pareikšti savo nuomonę bet kokiu klausimu. Kažkas tai daro švelniai, ne it...

Skaityti daugiau