Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Vasario » 11

Kodėl Jurijus Gagarinas į kosmosą pasiėmė ginklą?

Kodėl Jurijus Gagarinas į kosmosą pasiėmė ginklą?

1961 m. balandžio 12 d. pasaulis pradėjo naują erą - pilotuojamų kosminių skrydžių erą. Ši diena visiems laikams į žmonijos istoriją įrašė sovietų kosmonauto Jurijaus Gagarino vardą kaip pirmojo žmogaus, palikusio Žemę ir skriejusio kosmose. Jo skrydis erdvėlaiviu "Vostok-1" buvo ne tik technologinis pasiekimas, bet ir SSRS triumfo kosminėse lenktynėse, kurias aktyviai skatino Šaltasis karas tarp Sovietų Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų, simbolis.

Istorinės aplinkybės:

Šaltojo karo epochą žymėjo ne tik politinė dviejų supervalstybių konfrontacija, bet ir jų siekis įrodyti savo technologinį pranašumą tyrinėjant kosmosą. Tuo metu abi šalys aktyviai kūrė raketų technologijas, o tai kėlė nuogąstavimų dėl šių žinių pritaikymo ne tik taikiems tikslams. Kosminės lenktynės tapo dar vienu varžymosi frontu.

Priežastys, dėl kurių į laivą "Vostok" buvo imami ginklai:

Ne visi žino, kad Jurijaus Gagarino išgyvenimo rinkinio dalis buvo šaunamasis ginklas - Makarovo pistoletas (MP). Svarstymai apie tokio daikto poreikį kilo ne tiek dėl konflikto su ateiviais baimės, kiek dėl rizikos, susijusios su kosmonauto nusileidimu Žemėje. Egzistavo galimybė, kad "Vostok" nusileis tiek SSRS teritorijoje, tiek už jos ribų - atokiame miške ar net potencialaus geopolitinio priešo teritorijoje. Ginklai turėjo būti naudojami gynybai arba maistui, jei tektų ilgai laukti gelbėjimo komandų.

Kita teorija ginklų buvimą laive sieja su galimybe sudužti ar nusileisti priešiškoje vietovėje. Avarijos atveju Gagarinas galėjo panaudoti ginklą savigynai arba užsitikrinti galimybę išgyventi, kol atvyks gelbėjimo tarnybos. Ši teorija taip pat nėra patvirtinta ir lieka tik spėjimu.

Šios teorijos galėjo atsirasti dėl sovietų kosmoso programas gaubiančio paslaptingumo ir slaptumo. Tuo metu SSRS neatskleidė savo misijų detalių, todėl bet kokia informacija ar gandai kėlė platų susidomėjimą ir diskusijas.

Makarovo pistoletas laive "Vostok 1"

Tarnavo ne tik kaip galima savigynos priemonė Jurijui Gagarinui sėkmingai užbaigus pirmąjį žmogaus skrydį į kosmosą. Tai taip pat buvo gilaus Šaltojo karo susirūpinimo ir strateginio pasirengimo įvairiausiems scenarijams įrodymas. Šio daikto buvimas pabrėžė SSRS atsakomybę už savo pionierių didvyrių gyvybes ir tapo pirmtaku kuriant specializuotus išgyvenimo rinkinius būsimų kartų astronautams. Praktika taip aprūpinti išgyvenimo kapsules tęsiasi iki šiol, nors ją apsunkina nauji to meto iššūkiai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
16.10.2018 laikas 10:22 Receptai | Patiekalai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

09.09.2019 laikas 19:23 Receptai | Patiekalai Pyragaičiai su mėsa ir sūriu. Labai skanus užkandis!
Pasigaminkime namuose skanius pyragaičius su mėsa ir sūrių. Daugiau galite sužinoti žiūrėdami vaizdo įrašą. Skanaus!

Skaityti daugiau

26.08.2018 laikas 11:49 Receptai | Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo slogos

Sloga liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo slogos, receptai nuo slogos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, slogos gydymas, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
05.03.2024 laikas 10:42 Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas
Pirtis buvo pastatyta vadovaujant šeichui Bahoi šacho Abaso Pirmojo dekretu 1025 m. pagal Mėnulio kalendorių. Šeichas Bahoi buvo žymus to meto mokslininkas, gerai išmanęs filosofiją, logiką ir matematiką.

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:23 Milžinai. Magelano ekspedicija 1520 m.
1520 m. Ferdinandas Magelanas žiemojo Patagonijoje ir, anot jo kronikininko Antonio Pigafetos, vietiniai gyventojai, su kuriais jie susidūrė, buvo itin aukšti - jo skaičiavimais, jų ūgis siekė nuo 2,8 iki 3,7 metro....

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:15 «Smitsono institutą pribloškė urvuose aptiktos 2,2-2,5 metro aukščio mumijos»
Straipsnis paskelbtas 1935 m. gruodžio 31 d. laikraštyje "San Jose News". Panašių publikacijų apie milžiniško dydžio mumijų, skeletų ir kt. atradimus XVIII ir XIX a. spaudoje būta daug.

Skaityti daugiau