Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos paslaptys » 2024 » Vasario » 22

Paslaptingas senovinis Monemvasijos miestas tvirtovė Graikijoje

Paslaptingas senovinis Monemvasijos miestas tvirtovė Graikijoje

Pietinėje Graikijos dalyje yra Peloponeso pusiasalis, kurį supa Egėjo ir Jonijos jūros. Šis pusiasalis yra helenistinės civilizacijos lopšys ir siejamas su Graikijos istorija. Čia atsirado olimpinės žaidynės, taip pat garsioji Sparta.

Pusiasalio pavadinimas kilęs iš mitinio didvyrio Pelopso ir graikiško žodžio "nisos" (sala). Yra legenda apie tai, kaip Pelopso tėvas Tantalas pagamino savo sūnui pietus dievams. Supratę, kas nutiko, dievai prikėlė berniuką. Nuo to laiko Tantalas mitologijoje žinomas dėl savo "kančių": jis stovi vandenyje, apsuptas sodų, bet negali numalšinti troškulio ir alkio. Kita vertus, Pelopsas, nepaisant tragiškos vaikystės, gyveno ilgai ir laimingai, vedė karališkąją dukterį, turėjo vertingų palikuonių ir valdė daugybę žemių.

Viena iš šių žemių - pusiasalis, gavęs jo vardą. Bizantijos laikais Peloponesas buvo vadinamas Morea, tačiau XIX a. jam grąžintas senovinis graikiškas pavadinimas.

Pusiasalį, kurio plotas 21 549,6 km², su žemynu jungia Korinto sąsiauris ir keli tiltai. Jis turi kalnuotą vidų ir vaizdingas raižytas pakrantes. Čia taip pat galima pamatyti tvirtovių, senovinių stadionų ir teatrų, pilių, vienuolynų, jaukių miestelių ir kaimų.

Vienas iš nuostabių Peloponeso kampelių - uolėta Monemvasijos sala su nedideliu kaimeliu, pasislėpusiu nuo pašalinių akių. Salą su pietrytiniu Peloponeso krantu jungia vienas tiltas. Jos pavadinimas kilęs iš graikų kalbos žodžio "moni embasia", kuris reiškia "vienas įėjimas".

Pirmieji Monemvasijos gyventojai čia atvyko iš Graikijos Lakonijos regiono, norėdami pabėgti nuo avarų užpuolikų, kurie šią Graikijos dalį užėmė VI-VIII a. po Kr. sala pirmą kartą buvo apgyvendinta kalnų plynaukštės viršūnėje, o senovinės gyvenvietės griuvėsiai išliko iki šių dienų. Vėliau buvo pastatytas įtvirtintas žemutinis miestas, o dėl savo unikalios padėties Monemvasija buvo naudojama kaip tvirtovė.

Žlugus Bizantijai, Monemvasija buvo pagrindinis jos miestas ir vienas svarbiausių Bizantijos imperijos prekybos centrų. Mieste gyveno iki 40 000 žmonių.

Keletą šimtmečių Monemvasija buvo kontroliuojama įvairių tautų ir pamažu nyko. Tik XX a. viduryje miestas ėmė atgimti kaip turizmo centras ir svarbus istorinis paminklas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.09.2018 laikas 07:59 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo kraujavimo iš nosies

Kraujavimas iš nosies liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo kraujavimo iš nosies, kraujavimas, nosis, vaistažoles, receptai kraujavimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

08.11.2017 laikas 14:26 Receptai Skatinanti prakaitavimą arbata (ramunėlės, juoduogio šeivamedis)

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas, prakaitavimas. Ingredientai: ramunėlės žiedai, juoduogio šeivamedžio žiedai.

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 09:34 Receptai Riebių plaukų priežiūra. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Riebių plaukų priežiūra liaudies medicinoje, Riebių plaukų priežiūra, receptai plaukų priežiūrai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau