Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Technologijos, Mokslas » Technologijos, Mokslas

Technologijos Naujienos:


2025-03-11, 11:21
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (193)
Akies ragenos pažeidimai ilgą laiką buvo laikomi negrįžtamais, tačiau naujausias mokslininkų tyrimas keičia šią realybę. Naudodami paties paciento ląsteles, specialistai pasiekė stulbinamų rezultatų – 90% pacientų atgavo ragenos funkciją. Kaip veikia šis inovatyvus metodas ir ką jis žada ateityje?
Sužinok daugiau ...
2025-02-20, 20:05
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (163)

Kas daro mus žmones unikalius? Viena iš pagrindinių savybių – kalba, leidžianti kurti sudėtingas socialines struktūras ir perduoti žinias. Dabar mokslininkai iš Rokfelerio universiteto ir Kolde-Springo-Harboro laboratorijos Niujorke atrado galimą atsakymą – naują geną, vadinamą NOVA1, kuris gali būti raktas į žmogaus kalbos kilmę.

Sužinok daugiau ...
2025-02-06, 20:30
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (285)
Otto Heinricho Warburgo teorija, pristatyta prieš daugiau nei šimtmetį, pakeitė požiūrį į vėžio vystymąsi, iškeldama hipotezę, kad vėžio ląstelės klesti anaerobinėmis sąlygomis. Ši teorija, žinoma kaip Warburgo efektas, teigia, kad vėžio ląstelės pagrindinę energiją gauna ne per įprastą deguonies priklausomą glikolizę, bet per anaerobinę, net ir esant pakankamai deguonies. Šiame straipsnyje apžvelgsime Warburgo efekto esmę, šiuolaikinius tyrimus, kurie papildo arba koreguoja šią teoriją, ir kaip šios įžvalgos veda prie inovatyvių gydymo metodų.
Sužinok daugiau ...
2025-02-05, 22:23
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (269)
Ar kada pagalvojote, kad neturėdami jokio išmaniojo įrenginio, jūs vis tiek galite būti stebimi? Naujas tyrimas iš Porto universiteto rodo, kad tai jau yra įmanoma su perkonfigūruojamais išmaniaisiais paviršiais (RIS).
Sužinok daugiau ...
2025-01-31, 18:12
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (219)
Žmonės visada svajojo apie galimybę skristi kaip paukščiai. Bet ar žinote, kokio dydžio sparnai mums prireiktų? Mokslininkai iš Šiaurės Karolinos universiteto atliko tyrimą, kuris atskleidė, kad vidutinio ūgio ir svorio žmogui reikėtų net 6 metrų pločio sparnų, kad galėtų pakilti į orą. Šis straipsnis nagrinėja, kaip atrodytų žmogaus anatomija ir fiziologija, jei mes galėtume skristi.
Sužinok daugiau ...
2025-01-29, 19:57
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (202)
Afantazija - reiškinys, kai žmonės nesugeba kurti vaizdų savo mintyse, dažnai laikytas paslaptinga ir mažai ištirta būkle. Tačiau naujausias tyrimas, publikuotas "Current Biology", atskleidžia, kad net ir šių žmonių smegenys reaguoja į vizualinius dirgiklius, nors ir kitaip, nei mes galėtume tikėtis. Šis atradimas kelia klausimų apie vizualizacijos ir suvokimo procesus, ir kaip mes galime geriau suprasti ir padėti afantazija sergantiems žmonėms.
Sužinok daugiau ...
2025-01-22, 19:43
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (234)
Moksliniai tyrimai apie smegenų veiklą kritinėse situacijose visada kelia didelį susidomėjimą. Neseni Tartu universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė intriguojančią tiesą: smegenys gali toliau veikti net ir po širdies sustojimo. Šiame straipsnyje nagrinėsime unikalų tyrimą, kuris suteikia naujų įžvalgų apie tai, kas vyksta mūsų smegenyse, kai artėjame prie mirties.
Sužinok daugiau ...
2025-01-22, 07:24
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (237)
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši technologija bus pritaikyta žmonėms?
Sužinok daugiau ...
2025-01-14, 07:47
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (224)
Psichikos sveikata yra viena iš svarbiausių mūsų gerovės sudedamųjų dalių, tačiau traumuojantys prisiminimai gali rimtai paveikti emocinę būseną. Neseniai tarptautinė tyrėjų komanda atrado naują metodą, leidžiantį modifikuoti šiuos prisiminimus, kuris gali suteikti vilčių daugeliui žmonių, kenčiančių nuo psichikos sutrikimų. Šis tyrimas atskleidžia, kaip teigiamų prisiminimų aktyvavimas gali padėti sumažinti neigiamus vaizdinius ir pagerinti gyvenimo kokybę.
Sužinok daugiau ...
2025-01-01, 20:55
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (161)
Naujasis tyrimas, vykdomas Leideno universiteto Medicinos centre, atskleidžia revoliucinį, bet prieštaringai vertinamą vakcinų pristatymo būdą – genetiškai modifikuotų uodų naudojimą. Šie "skraidantys vakcinatoriai" gali keisti mūšį su maliarija, tačiau kelia ir rimtų etinių ir saugumo klausimų.
Sužinok daugiau ...
2024-12-30, 09:41
Technologijos, Mokslas Peržiūrų (218)

Bilas Geitsas, žinomas ne tik kaip technologijų vizionierius, bet ir filantropas, dabar atsidūrė etinių ginčų centre dėl savo naujų tyrimų. Nyderlandų mokslininkai kuria genetiškai modifikuotus uodus, kurie gali įšvirkšti maliarijos parazitus žmonėms, ir tai kelią rimtų klausimų apie etikos ir saugumo problemas. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kaip šie eksperimentai gali paveikti visuomenę ir kokios pasekmės gali kilti dėl šių ambicingų projektų.

Sužinok daugiau ...
« 1 2 3 4 ... 31 32 »