Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » »

Rūšiuoti pagal:
Date · Name · Rating · Comments · Views
Išdžiovinkite, per sietą nusijokite dobilų, paprastųjų trūkažolių ir vaistinių medetkų lapus. Virdami sriubas, šį mišinį į jas suberkite iki virimo pabaigos likus 5-10 minučių.

Dobilai - puiki profilaktinė avitaminozės priemonė. Dobilų antpilo patariama vartoti išsekusiems, nusilpusiems ir sergantiems anemija žmonėms.

Dobilai auga visų Europos šalių teritorijose, šiaurės Afrikoje, Vidurinėje ir Vakarų Azijoje. Dobilų žiedynais naudinga gydyti įvairias ligas. Žiedus skinti reikia tada, kai jie būna pilnai prasiskleidę. Dobilų žiedynai išlaikys savo naudingąsias ir gydomąsias savybes, jei juos nuskinsite su viršutiniais lapeliais.
Trilapiai dobilai simbolizuoja šv.Trejybę, o retai sutinkami keturlapiai dobilai yra sėkmės simbolis. Sakoma, jog Ieva atminčiai apie prarastąjį rojų su savimi pasiėmė keturlapį dobilą. Teigiama, jog penkialapiai dobilai simbolizuoja nelaimę.

Tai pupinių (Fabaceae) Faboideae pošeimio augalų gentis, kurios pavadinimas kilo iš lotynų kalbos žodžių tres ir folium - trys ir lapas. Tai vienmečiai ir daugiamečiai žoliniai kryžmadulkiai augalai su stačiais ar kylančiais bei gulsčiais stiebais ir trilapiais lapais.