- 15.03.2022
- 0.0 Reitingas
- 1126 Peržiūros
- Komentarai
Naujas supergalingas Didžiosios Gizos piramidės skenavimas naudojant kosminius spindulius gali atskleisti dviejų paslaptingų viduje esančių tuštumų tapatybę.
Didžiausia iš dviejų tuštumų yra tiesiai virš didžiosios galerijos - praėjimo, vedančio į faraono Chufu rūmus - ir, kaip rodo ankstesni piramidės skenavimai, yra apie 98 pėdų (30 metrų) ilgio ir 20 pėdų (6 metrų) aukščio.
Pasak jų, archeologai nežino, ką ras tuštumoje, kuri gali būti viena didelė erdvė arba kelios mažos patalpos. Jie taip pat tikisi išsiaiškinti tuštumos paskirtį; fantastiškiausia galimybė, kad anga yra paslėpta Chufu laidojimo kamera. Labiau žemiška galimybė, kad ertmė atliko tam tikrą vaidmenį statant piramidę.
Didžioji Gizos piramidė, pastatyta faraonui Chufu (valdė 2551-2528 m. pr. m. e.), yra didžiausia piramidė, kada nors pastatyta Senovės Egipte, ir vienintelis išlikęs senovės pasaulio stebuklas.
Didžioji Gizos piramidė, pastatyta faraonui Chufu (valdė 2551-2528 m. pr. m. e.), yra didžiausia piramidė, kada nors pastatyta Senovės Egipte, ir vienintelis išlikęs senovės pasaulio stebuklas.
2015-2017 m. vykdant piramidžių skenavimo projektą buvo atlikta nemažai skenavimų, kurių metu buvo analizuojami miuonai - kosminės dalelės, reguliariai krentančios į Žemę - siekiant aptikti bet kokias tuštumas. 2017 m. atlikus šias skenavimo operacijas buvo aptiktos abi tuštumos.
Dabar nauja komanda vėl planuoja skenuoti Didžiąją piramidę, tačiau šį kartą naudodama galingesnę sistemą, kuri miuonus analizuos išsamiau. Miuonai yra neigiamai įkrautos elementariosios dalelės, kurios susidaro kosminiams spinduliams susidūrus su Žemės atmosferos atomais.
Šios didelės energijos dalelės nuolat krenta į Žemę (taip, jos nekenksmingos); kadangi sąveikaudamos su, tarkime, uolienomis ir oru jos elgiasi skirtingai, tyrėjai gali naudoti itin jautrius detektorius, kad nustatytų daleles ir sudarytų žemėlapius tose vietose, kurių fiziškai negali ištirti, kaip Didžiosios piramidės atveju.
"Planuojame sukurti teleskopų sistemą, kuri bus 100 kartų jautresnė už neseniai Didžiojoje piramidėje naudotą įrangą", - rašo mokslininkų komanda straipsnyje, paskelbtame arXiv preprint serveryje. Preprint serveriuose publikuojamų straipsnių dar nėra peržiūrėję kiti šios srities mokslininkai.
"Kadangi siūlomi detektoriai yra labai dideli, jų negalima patalpinti piramidės viduje, todėl mūsų metodas - juos patalpinti išorėje ir perkelti išilgai pagrindo. Tokiu būdu galėsime rinkti miuonus iš visų kampų ir surinkti reikiamą duomenų rinkinį", - rašo komanda savo straipsnyje.
"Naudojant labai didelius miuonų teleskopus, įrengtus Didžiosios piramidės išorėje, būtų galima gauti daug didesnės skiriamosios gebos vaizdus dėl didelio aptiktų miuonų skaičiaus", - pridūrė jie.
Tyrėjai pažymėjo, kad detektoriai yra tokie jautrūs, kad gali aptikti net artefaktus tuštumų viduje. Jei "keli kubiniai metrai pripildyti medžiagos [pavyzdžiui, keramikos, metalų, akmens ar medžio], turėtume sugebėti ją atskirti nuo oro", - elektroniniu paštu "Live Science" sakė Fermio nacionalinės greitintuvo laboratorijos mokslininkas Alanas Brossas, vienas iš straipsnio autorių.
Lėšų poreikis
Komanda gavo Egipto turizmo ir antikvarinių vertybių ministerijos leidimą atlikti skenavimą, tačiau jiems vis dar reikia lėšų įrangai pastatyti ir įrengti šalia Didžiosios piramidės.
"Ieškome rėmėjų visam projektui", - sakė Brossas. "Kai gausime visą finansavimą, manome, kad detektoriams sukurti prireiks maždaug dvejų metų", - sakė Brossas. Šiuo metu grupė turi pakankamai lėšų tik modeliavimui atlikti ir keliems prototipams sukurti, sakė Brossas.
Kai teleskopai bus dislokuoti, jiems reikės šiek tiek laiko duomenims rinkti.
"Kai teleskopai bus dislokuoti po maždaug vienerių metų stebėjimų, tikimės gauti preliminarius rezultatus. Mums prireiks dvejų trejų metų stebėjimų, kad surinktume pakankamai miuonų duomenų ir pasiektume visišką jautrumą [Didžiajai piramidei] tirti", - sakė Brossas.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau