Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, Mokslas » 2022 » Kovo » 15

Kosminių spindulių skenavimas gali atskleisti Didžiojoje Gizos piramidėje paslėptas "tuštumas

Naujas supergalingas Didžiosios Gizos piramidės skenavimas naudojant kosminius spindulius gali atskleisti dviejų paslaptingų viduje esančių tuštumų tapatybę. 

Didžiausia iš dviejų tuštumų yra tiesiai virš didžiosios galerijos - praėjimo, vedančio į faraono Chufu rūmus - ir, kaip rodo ankstesni piramidės skenavimai, yra apie 98 pėdų (30 metrų) ilgio ir 20 pėdų (6 metrų) aukščio.

Pasak jų, archeologai nežino, ką ras tuštumoje, kuri gali būti viena didelė erdvė arba kelios mažos patalpos. Jie taip pat tikisi išsiaiškinti tuštumos paskirtį; fantastiškiausia galimybė, kad anga yra paslėpta Chufu laidojimo kamera. Labiau žemiška galimybė, kad ertmė atliko tam tikrą vaidmenį statant piramidę. 

Didžioji Gizos piramidė, pastatyta faraonui Chufu (valdė 2551-2528 m. pr. m. e.), yra didžiausia piramidė, kada nors pastatyta Senovės Egipte, ir vienintelis išlikęs senovės pasaulio stebuklas. 

Didžioji Gizos piramidė, pastatyta faraonui Chufu (valdė 2551-2528 m. pr. m. e.), yra didžiausia piramidė, kada nors pastatyta Senovės Egipte, ir vienintelis išlikęs senovės pasaulio stebuklas.  

2015-2017 m. vykdant piramidžių skenavimo projektą buvo atlikta nemažai skenavimų, kurių metu buvo analizuojami miuonai - kosminės dalelės, reguliariai krentančios į Žemę - siekiant aptikti bet kokias tuštumas. 2017 m. atlikus šias skenavimo operacijas buvo aptiktos abi tuštumos. 

Dabar nauja komanda vėl planuoja skenuoti Didžiąją piramidę, tačiau šį kartą naudodama galingesnę sistemą, kuri miuonus analizuos išsamiau. Miuonai yra neigiamai įkrautos elementariosios dalelės, kurios susidaro kosminiams spinduliams susidūrus su Žemės atmosferos atomais.

Šios didelės energijos dalelės nuolat krenta į Žemę (taip, jos nekenksmingos); kadangi sąveikaudamos su, tarkime, uolienomis ir oru jos elgiasi skirtingai, tyrėjai gali naudoti itin jautrius detektorius, kad nustatytų daleles ir sudarytų žemėlapius tose vietose, kurių fiziškai negali ištirti, kaip Didžiosios piramidės atveju.

technologijos, mokslas

"Planuojame sukurti teleskopų sistemą, kuri bus 100 kartų jautresnė už neseniai Didžiojoje piramidėje naudotą įrangą", - rašo mokslininkų komanda straipsnyje, paskelbtame arXiv preprint serveryje. Preprint serveriuose publikuojamų straipsnių dar nėra peržiūrėję kiti šios srities mokslininkai. 

"Kadangi siūlomi detektoriai yra labai dideli, jų negalima patalpinti piramidės viduje, todėl mūsų metodas - juos patalpinti išorėje ir perkelti išilgai pagrindo. Tokiu būdu galėsime rinkti miuonus iš visų kampų ir surinkti reikiamą duomenų rinkinį", - rašo komanda savo straipsnyje. 

"Naudojant labai didelius miuonų teleskopus, įrengtus Didžiosios piramidės išorėje, būtų galima gauti daug didesnės skiriamosios gebos vaizdus dėl didelio aptiktų miuonų skaičiaus", - pridūrė jie.  

Tyrėjai pažymėjo, kad detektoriai yra tokie jautrūs, kad gali aptikti net artefaktus tuštumų viduje. Jei "keli kubiniai metrai pripildyti medžiagos [pavyzdžiui, keramikos, metalų, akmens ar medžio], turėtume sugebėti ją atskirti nuo oro", - elektroniniu paštu "Live Science" sakė Fermio nacionalinės greitintuvo laboratorijos mokslininkas Alanas Brossas, vienas iš straipsnio autorių. 

Lėšų poreikis

Komanda gavo Egipto turizmo ir antikvarinių vertybių ministerijos leidimą atlikti skenavimą, tačiau jiems vis dar reikia lėšų įrangai pastatyti ir įrengti šalia Didžiosios piramidės. 

"Ieškome rėmėjų visam projektui", - sakė Brossas. "Kai gausime visą finansavimą, manome, kad detektoriams sukurti prireiks maždaug dvejų metų", - sakė Brossas. Šiuo metu grupė turi pakankamai lėšų tik modeliavimui atlikti ir keliems prototipams sukurti, sakė Brossas. 

Kai teleskopai bus dislokuoti, jiems reikės šiek tiek laiko duomenims rinkti.

"Kai teleskopai bus dislokuoti po maždaug vienerių metų stebėjimų, tikimės gauti preliminarius rezultatus. Mums prireiks dvejų trejų metų stebėjimų, kad surinktume pakankamai miuonų duomenų ir pasiektume visišką jautrumą [Didžiajai piramidei] tirti", - sakė Brossas.

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau