Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Kosmosas » 2022 » Balandžio » 6

Pirmą kartą visiškai kartografuotas vienas iš Pieno kelio "kaulų"

Pirmą kartą mokslininkai visiškai kartografavo vieną iš Pieno kelio galaktikos "kaulų".

Šis kaulas yra ilgas, tankus šaltų dujų pluoštas tankiausioje vienos iš galaktikos spiralinių rankų dalyje. Jo ilgis - apie 195 šviesmečiai; žemėlapyje, sudarytame naudojant Infraraudonųjų spindulių astronomijos stratosferos observatorijos (SOFIA) lėktuvą, pirmą kartą išsamiai pavaizduoti jame esantys magnetiniai laukai.

Rezultatas prieštarauja lūkesčiams. Magnetiniai laukai ne išsidėstę išilgai kaulo, o labiau išsibarstę, ir vidutinis magnetinis laukas nėra nei lygiagretus, nei statmenas kaului. Tai, pasak tyrėjų, gali padėti geriau suprasti ne tik spiralinių galaktikų struktūras, bet ir jų žvaigždžių formavimąsi.

"Iki SOFIA buvo sunku didele raiška atvaizduoti magnetinius laukus visame kaulo plote, - sakė astrofizikas Ianas Stivensas (Ian Stephens) iš Vusterio valstybinio universiteto (Masačusetso valstija).

"Dabar galime gauti tiek daug nepriklausomų magnetinio lauko krypties matavimų visoje šių kaulų teritorijoje, todėl galime iš tikrųjų įsigilinti į magnetinio lauko svarbą šiuose masyviuose siūliniuose debesyse."

Pirmą kartą mokslininkai vieną iš Pieno kelio kaulų nustatė dar 2013 m.; nuo to laiko jie iš viso rado 18 tokių galaktikos kaulų. Šiuo metu mūsų galaktikoje žvaigždės formuojasi gana retai - apie tris Saulės mases per metus; tačiau žvaigždės dažniausiai formuojasi šiuose vadinamuosiuose kauluose.

Kaip jūsų kaulai yra tankiausia jūsų rankų dalis, taip ir galaktikos kaulai yra tankiausia Pieno kelio rankų dalis. Būdingiausios šių kaulų savybės yra tai, kad jie turi būti bent 50 kartų ilgesni už plotį ir arti ir dažniausiai lygiagretūs galaktikos plokštumai.

Astronomai taip pat atliko išsamius jų dydžio, masės, temperatūros, aukščio ir tankio matavimus.

Tačiau minėtųjų kaulų magnetiniai laukai buvo menkai apriboti. Stephensas ir jo komanda pasinaudojo SOFIA - modifikuotu "Boeing", kuris skraido virš Žemės stratosferos, kad išvengtų infraraudonųjų spindulių trukdžių, - ir atliko 10 kaulų matavimus. Pirmasis iš jų - G47.

"Magnetiniai laukai... potencialiai gali nustatyti žvaigždžių formavimosi debesyje greitį. Jie taip pat gali nukreipti dujų srautą, formuoti kaulus ir daryti įtaką tankiausių dujų kišenių, kurios galiausiai suirs ir suformuos žvaigždes, kiekiui ir dydžiui", - sakė Stephensas.

"Sudarę laukų orientacijos žemėlapį, galime įvertinti santykinę magnetinio lauko ir gravitacijos lauko svarbą, kiekybiškai įvertinti, kiek magnetiniai laukai veikia žvaigždžių formavimosi procesą."

Komanda naudojo SOFIA, kad atliktų G47 dulkės skleidžiamos infraraudonosios šviesos stebėjimus. Nesferinės formos dulkių grūdeliai išsidėsto išilgai magnetinio lauko krypties, o tai galima nustatyti pagal jų skleidžiamos infraraudonosios šviesos poliarizaciją. Mokslininkai gali panaudoti šią poliarizaciją, kad sudarytų magnetinio lauko linijų orientacijos erdvėje žemėlapį.

Tyrimas atskleidė, kad magnetiniai laukai kartais, bet dažnai ne, yra statmeni kaulo centrui. Tie regionai, kuriuose magnetiniai laukai yra statmeni, paprastai yra tankiausi - juose aktyviausiai formuojasi žvaigždės.

Kituose regionuose magnetiniai laukai yra lygiagretūs arba atsitiktinai išsidėstę. Tuose regionuose magnetinis laukas, atrodo, stipriausiai apsaugo kaulus nuo gravitacinio suirimo; žvaigždžių formavimosi regionai silpniausiai apsaugo nuo gravitacinio suirimo, teigė tyrėjai.

Tai leidžia manyti, kad magnetiniai laukai vaidina svarbų vaidmenį saugant G47 kaulus nuo suirimo ir formuojant kaulus didesnio tankio regionuose. Tačiau magnetiniai laukai mažesnio tankio regionuose yra sudėtingi ir netvarkingi, o magnetinio lauko vaidmuo neaiškus.

Kadangi G47 buvo tik pirmasis iš daugelio išsamių galaktikų kaulų magnetinių laukų tyrimų, likę darbai gali padėti išspręsti šią paslaptį. Pirmasis žvilgsnis tikrai buvo viliojantis.

Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "The Astrophysical Journal Letters".

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
28.05.2022 laikas 15:54 Klausas Švabas grasina Brazilijos prezidentui už atsisakymą pasirašyti PSO pandemijos sutartį
Pasaulio ekonomikos forumo (WEF) įkūrėjas ir vykdomasis direktorius Klausas Schwabas (Klaus Schwab) paskelbė menkai pridengtą grasinimą Brazilijos prezidentui Jairui Bolsonaro po to, kai šis stipruolis atsisakė pasirašyti Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) pandeminę sutartį....

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 15:29 Vyriausybės duomenys įrodo, "visiškai paskiepyti" nuo kovidų, serga AIDS, todėl iš dalies jus blaško Rusijos ir Ukrainos propaganda

Ar Vuchano koronaviruso (Covid-19) "vakcinos" sukelia AIDS? Vis daugiau vyriausybinių duomenų iš viso pasaulio rodo, kad taip, ir kad Rusijos ir Ukrainos konfliktas iš esmės nukreipia dėmesį nuo to.

...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:00 Kineziterapeutė apie nugaros skausmą: „Gulėjimas gali tik dar labiau pakenkti“

Nugaros skausmas – viena dažniausiai daugelį žmonių užklumpančių sveikatos problemų, prie kurios paplitimo šiandien prisideda ir nepakankamas fizinis aktyvumas, ir sėdimas darbas. Kineziterapeutė Simona Povelauskienė pastebi, kad, nepaisant sparčios mokslo ir medicinos pažangos, nugaros ska...

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 20:14 Aiškėja daugiau neigiamo Covid vakcinos poveikio ir slėpimo atvejų
Nors didžioji žiniasklaida ir Didžioji farmacija deda visas pastangas, kad medikai ir nukentėję pacientai nekalbėtų apie neigiamą "Covid" vakcinų poveikį, apie šiuos atvejus pradedame girdėti vis dažniau, nes jų skaičius tampa per didelis, kad būtų galima į jį nekreipti dėmesio....

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 19:41 Nereikia panikuoti dėl beždžionių raupų

Žinomas epidemiologas ir kardiologas daktaras Peteris McCulloughas (Peter McCullough) sakė visuomenei išlikti ramiai pasirodžius pranešimams apie dar vieną virusų protrūkį, šį kartą dėl beždžionių raupų viruso

...

Skaityti daugiau

28.05.2022 laikas 20:19 Receptai | Patiekalai Kaip paruošti plėšytą kiaulieną: 6 paprasti žingsniai?
Jeigu kiaulienos šašlykai ar tradiciniai kepsniai pabodo – pasigaminkite plėšytos kiaulienos. Plėšytą mėsą ne tik nesunku paruošti, ją panaudosite labai įvairiai – ji puikiai tinka ir mėsainiams, ir takams, ir buritams, kitiems populiariems patiekalams gaminti. Tačiau net ir ruošiant tokį paprastą p...

Skaityti daugiau

27.05.2022 laikas 22:10 Receptai | Patiekalai Džiovintų vaisių ir riešutų duona (video)
Į dubenį su miltais suberkite džiovintus vaisius. Išmaišykite. Paruoštą mišinį ir smulkintus riešutus berkite į kiaušinių plakinį ir gerai išmaišykite iki vientisos masės.

Skaityti daugiau

26.05.2022 laikas 08:25 Receptai | Patiekalai Labai skanus sveikas bananų ir rabarbarų pyragas su aliejumi be pieno

Šis rabarbarų ir bananų pyragas su aliejumi yra labai skanus ir sveikas. Jis yra gamintas be pieno, su kokybiškais riebalais, su labai nedideliu kiekiu cukraus. Ciberžolė taipogi pasižymi priešuždegiminėmis bei antioksidacinėmis savybėmis. Tikrai fantastiškas vasariškas desertas!

...

Skaityti daugiau