- 29.05.2022
- 0.0 Reitingas
- 948 Peržiūros
- Komentarai
Kinijos centriniame regione archeologai aptiko krosnį, kuri Kariaujančių valstybių laikotarpiu (475 m. pr. m. e. - 221 m. pr. m. e.) buvo naudojama didelio stiprumo geležies lydymui. Apie tai šeštadienį pranešė naujienų agentūra "Xinhua".
Jos duomenimis, mokslininkai rado metalo apdirbimo gamybos liekanų Sinčengo miesto teritorijoje (Henano provincija), kur senovėje veikė valstybinės kalvės ginklams ir kasdieniame gyvenime naudojamiems įrankiams gaminti. Mokslininkai iš žemės iškasė produktus, kurių struktūroje yra sferinio granito - sudedamosios dalies, suteikiančios pilkajai geležiai plieno savybių.
"Šis atradimas rodo, kad Kinija įsisavino didelio stiprumo geležies gamybos technologiją dar kovinių karalysčių eros pradžioje", - sakė Fan Wenquan iš Henano provincijos Kultūros paveldo ir archeologijos instituto. - Tai reiškia, kad šis metalas mūsų šalyje atsirado bent 200 metų anksčiau, nei tikėtasi."
Be lydymo krosnies, kasinėjimų vietoje kinų ekspertai aptiko daugiau kaip 20 su kalvyste susijusių artefaktų. Tikimasi, kad šie radiniai labai praturtins žinias apie senovės Kinijos istoriją.
P komentaras: tiesa slypi kažkur anapus, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"...
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau