- 18.06.2022
- 5.0 Reitingas
- 693 Peržiūrų
- Komentarai
Biologai iš mumifikuotų žmogaus palaikų atkūrė senovinės E. coli genomą. Straipsnis apie tai paskelbtas žurnale Communications Biology.
Džovanio d'Avalos mumifikuoti palaikai 1983 m. kartu su kitų Italijos renesanso didikų palaikais buvo rasti San Domenico Maggiore abatijoje Neapolyje. Manoma, kad Neapolio didikas, miręs 1586 m., būdamas 48 metų, kentėjo nuo lėtinio tulžies pūslės uždegimo, kurį sukėlė akmenų susidarymas. Iš šių akmenų buvo paimti ir juose rasta E. coli (Escherichia coli) likučių.
McMasterio universiteto (Kanada) mokslininkai juos panaudojo rekonstruodami senovinį bakterijos genomą. Tai leis tiksliai nustatyti, kaip E. coli vystėsi per pastaruosius 400 metų, o tai svarbu norint suprasti evoliucijos dėsningumus apskritai. Be kita ko, mokslininkus domina, kada E. Coli tapo atspari antibiotikams.
Tyrimo metu buvo ypač sunku išlaikyti izoliuotą bakterijų kultūrą iš akmenų, kad ji nesusimaišytų su šiuolaikiniais mikroorganizmais.
Šiuolaikinė E. coli dažniausiai aptinkama sveikų žmonių ir gyvūnų žarnyne. Nors dauguma jos atmainų yra nekenksmingos, kai kurios sukelia rimtus, kartais mirtinus apsinuodijimo maistu ir infekcinių ligų protrūkius.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau