- 25.06.2022
- 0.0 Reitingas
- 1063 Peržiūrų
- Komentarai
Gydytojai ir mokslininkai pastebi, kad po COVID-19 injekcijų padažnėjo vėjaraupių viruso, vadinamo varicella-zoster virusu (VZV), reaktyvacija.
Autorius: Meiling Lee per "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),
Vėjaraupių virusas yra vienas iš aštuonių žinomų herpeso virusų, kuriais užsikrečia žmonės. Po to, kai žmogus užsikrečia vėjaraupiais ir pasveiksta nuo jų, virusas niekada nepalieka organizmo, bet po daugelio metų guli nervų sistemoje, kol atsinaujina kaip juostinė pūslelinė, arba herpes zoster (HZ).
Federalinės sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad nėra jokio ryšio tarp COVID-19 injekcijų ir juostinės pūslelinės, tačiau tyrimai rodo, kad šia vakcina skiepytiems žmonėms dažniau pasitaiko juostinės pūslelinės atvejų.
Izraelis buvo viena iš ankstyvųjų šalių, paskelbusių šešių moterų (iš 491 dalyvės), sergančių autoimuniniais sutrikimais, kurioms juostinė pūslelinė išsivystė praėjus 3-14 dienų po pirmosios arba antrosios Pfizer COVID-19 injekcijos dozės, atvejų seriją. Nė vienai iš 99 kontrolinės grupės dalyvių juostinė pūslelinė nepasireiškė. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Rheumatology" 2021 m. balandį.
"Mūsų žiniomis, klinikiniuose mRNA pagrindu pagamintų vakcinų COVID-19 tyrimuose nebuvo pranešimų apie į vėjaraupius panašų odos bėrimą ar HZ, o mūsų atvejų serija yra pirmoji, kurioje pranešama apie šį stebėjimą palyginti jauno amžiaus pacientams: Autoriai rašė, kad tai buvo pirmasis atvejis, kai susirgimo virusas buvo užregistruotas ne anksčiau kaip 36-61 m., vidutinis amžius 49 ± 11 m.".
Jie tikėjosi, kad šios atvejų serijos paskelbimas "padidins informuotumą apie galimą priežastinį ryšį tarp COVID-19 vakcinacijos kaip HZ reaktyvacijos sukėlėjo santykinai jauniems pacientams, sergantiems stabiliomis AIIRD [autoimuninėmis uždegiminėmis reumatinėmis ligomis]".
Vyras su randais po juostinės pūslelinės 2022 m. birželio 21 d. (Meiling Lee/The Epoch Times)
Kito atvejo tyrime iš Taivano mokslininkai pranešė apie tris sveikus 71, 46 ir 42 metų amžiaus vyrus, kuriems juostinė pūslelinė pasireiškė praėjus dviem-septynioms dienoms po pirmosios "Moderna" arba "AstraZeneca" COVID-19 injekcijos dozės.
"HZ dažnai nepasireiškia po kitų rūšių skiepų suleidimo", - rašė tyrėjai. "Tačiau manėme, kad gali būti ryšys tarp COVID-19 vakcinos ir HZ atsiradimo".
"Viena iš priežasčių - trumpas ligos atsiradimo vėlavimas po vakcinacijos. Kita priežastis yra ta, kad šie trys pacientai buvo imunokompetentingi", - pridūrė jie.
Didžiausiame iki šiol atliktame tyrime, pagrįstame daugiau kaip dviejų milijonų pacientų realaus pasaulio duomenimis (pdf), nustatyta, kad tarp paskiepytųjų (kuriems COVID-19 skiepas buvo atliktas per 60 dienų) juostinės pūslelinės atvejų buvo daugiau nei neskiepytųjų grupėje, kuriems juostinė pūslelinė buvo diagnozuota per 60 dienų nuo apsilankymo sveikatos priežiūros įstaigoje dėl bet kokios kitos priežasties.
Pasak tyrėjų, rizika susirgti juostine pūsleline buvo apskaičiuota 0,20 proc. skiepytųjų grupėje ir 0,11 proc. neskiepytųjų grupėje, ir "skirtumas buvo statistiškai labai reikšmingas".
"Atrodo, kad varicella-zoster viruso reaktyvacija yra potenciali COVID-19 vakcinų ADR [nepageidaujama reakcija į vaistą], bent jau mRNA LNP pagrindu sukurtų preparatų atveju", - rašė autoriai, pridurdami, kad "skiepijimas nuo COVID-19, atrodo, potencialiai didina HZ [juostinės pūslelinės] paūmėjimo riziką".
Dr. Ričardas Urso (Richard Urso), oftalmologas, vaistų kūrimo ir gydymo specialistas, 2022 m. balandį EpochTV laidai "American Thought Leaders" sakė, kad iš 3-5 pacientų, kuriuos jis mato per savaitę, ilgai sergančių COVID arba turinčių problemų po COVID-19 injekcijos, "didžiulei jų daliai reaktyvuojasi Epstein-Barr, paprastoji pūslelinė, juostinė pūslelinė, CMV".
Nepaisant padažnėjusių pranešimų apie juostinę pūslelinę po COVID-19 injekcijų įvedimo į rinką, JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) teigia, kad nenustatė jokio saugumo signalo tarp šių dviejų injekcijų.
"FDA nepastebėjo saugos signalo dėl juostinės pūslelinės (herpes zoster) po patvirtintų ar leidžiamų COVID-19 vakcinų vartojimo", - praėjusį mėnesį elektroniniu paštu laikraščiui "The Epoch Times" sakė FDA atstovė spaudai Abby Capobianco ir pridūrė, kad agentūra "ir toliau atidžiai stebės šių vakcinų saugą".
Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) taip pat teigia, kad "šiuo metu nėra jokio ryšio" tarp COVID-19 vakcinų ir vėjaraupių viruso reaktyvacijos.
CDC atstovas spaudai Scottas Pauley teigė, kad bet kokios nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios po COVID-19 skiepo, yra laikinos ir yra teigiamas ženklas, kad vakcina veikia.
"Kai kuriems žmonėms vakcina sukelia šalutinį poveikį, kuris yra normalus ženklas, kad jų organizmas kuria apsaugą", - rašė S. Pauley elektroniniame laiške laikraščiui "The Epoch Times". "Šis šalutinis poveikis gali turėti įtakos jų gebėjimui užsiimti kasdiene veikla, tačiau jis turėtų išnykti per kelias dienas. Kai kuriems žmonėms šalutinio poveikio nebūna, o alerginės reakcijos pasitaiko retai."
Daugiau skaitykite čia...
P komentaras: užsienis rašo, bet Lietuva tikrina ir nusitikrina, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau