Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2022 » Birželio » 25

Didėja vėjaraupių viruso reaktyvacija po COVID-19 injekcijų

Gydytojai ir mokslininkai pastebi, kad po COVID-19 injekcijų padažnėjo vėjaraupių viruso, vadinamo varicella-zoster virusu (VZV), reaktyvacija.

Autorius: Meiling Lee per "The Epoch Times" (paryškinta mūsų),

Vėjaraupių virusas yra vienas iš aštuonių žinomų herpeso virusų, kuriais užsikrečia žmonės. Po to, kai žmogus užsikrečia vėjaraupiais ir pasveiksta nuo jų, virusas niekada nepalieka organizmo, bet po daugelio metų guli nervų sistemoje, kol atsinaujina kaip juostinė pūslelinė, arba herpes zoster (HZ).

Federalinės sveikatos priežiūros institucijos teigia, kad nėra jokio ryšio tarp COVID-19 injekcijų ir juostinės pūslelinės, tačiau tyrimai rodo, kad šia vakcina skiepytiems žmonėms dažniau pasitaiko juostinės pūslelinės atvejų.

Izraelis buvo viena iš ankstyvųjų šalių, paskelbusių šešių moterų (iš 491 dalyvės), sergančių autoimuniniais sutrikimais, kurioms juostinė pūslelinė išsivystė praėjus 3-14 dienų po pirmosios arba antrosios Pfizer COVID-19 injekcijos dozės, atvejų seriją. Nė vienai iš 99 kontrolinės grupės dalyvių juostinė pūslelinė nepasireiškė. Tyrimas buvo paskelbtas žurnale "Rheumatology" 2021 m. balandį.

"Mūsų žiniomis, klinikiniuose mRNA pagrindu pagamintų vakcinų COVID-19 tyrimuose nebuvo pranešimų apie į vėjaraupius panašų odos bėrimą ar HZ, o mūsų atvejų serija yra pirmoji, kurioje pranešama apie šį stebėjimą palyginti jauno amžiaus pacientams: Autoriai rašė, kad tai buvo pirmasis atvejis, kai susirgimo virusas buvo užregistruotas ne anksčiau kaip 36-61 m., vidutinis amžius 49 ± 11 m.".

Jie tikėjosi, kad šios atvejų serijos paskelbimas "padidins informuotumą apie galimą priežastinį ryšį tarp COVID-19 vakcinacijos kaip HZ reaktyvacijos sukėlėjo santykinai jauniems pacientams, sergantiems stabiliomis AIIRD [autoimuninėmis uždegiminėmis reumatinėmis ligomis]".

Vyras su randais po juostinės pūslelinės 2022 m. birželio 21 d.
Vyras su randais po juostinės pūslelinės 2022 m. birželio 21 d. (Meiling Lee/The Epoch Times)

Kito atvejo tyrime iš Taivano mokslininkai pranešė apie tris sveikus 71, 46 ir 42 metų amžiaus vyrus, kuriems juostinė pūslelinė pasireiškė praėjus dviem-septynioms dienoms po pirmosios "Moderna" arba "AstraZeneca" COVID-19 injekcijos dozės.

"HZ dažnai nepasireiškia po kitų rūšių skiepų suleidimo", - rašė tyrėjai. "Tačiau manėme, kad gali būti ryšys tarp COVID-19 vakcinos ir HZ atsiradimo".

"Viena iš priežasčių - trumpas ligos atsiradimo vėlavimas po vakcinacijos. Kita priežastis yra ta, kad šie trys pacientai buvo imunokompetentingi", - pridūrė jie.

Didžiausiame iki šiol atliktame tyrime, pagrįstame daugiau kaip dviejų milijonų pacientų realaus pasaulio duomenimis (pdf), nustatyta, kad tarp paskiepytųjų (kuriems COVID-19 skiepas buvo atliktas per 60 dienų) juostinės pūslelinės atvejų buvo daugiau nei neskiepytųjų grupėje, kuriems juostinė pūslelinė buvo diagnozuota per 60 dienų nuo apsilankymo sveikatos priežiūros įstaigoje dėl bet kokios kitos priežasties.

Pasak tyrėjų, rizika susirgti juostine pūsleline buvo apskaičiuota 0,20 proc. skiepytųjų grupėje ir 0,11 proc. neskiepytųjų grupėje, ir "skirtumas buvo statistiškai labai reikšmingas".

"Atrodo, kad varicella-zoster viruso reaktyvacija yra potenciali COVID-19 vakcinų ADR [nepageidaujama reakcija į vaistą], bent jau mRNA LNP pagrindu sukurtų preparatų atveju", - rašė autoriai, pridurdami, kad "skiepijimas nuo COVID-19, atrodo, potencialiai didina HZ [juostinės pūslelinės] paūmėjimo riziką".

Dr. Ričardas Urso (Richard Urso), oftalmologas, vaistų kūrimo ir gydymo specialistas, 2022 m. balandį EpochTV laidai "American Thought Leaders" sakė, kad iš 3-5 pacientų, kuriuos jis mato per savaitę, ilgai sergančių COVID arba turinčių problemų po COVID-19 injekcijos, "didžiulei jų daliai reaktyvuojasi Epstein-Barr, paprastoji pūslelinė, juostinė pūslelinė, CMV".

Nepaisant padažnėjusių pranešimų apie juostinę pūslelinę po COVID-19 injekcijų įvedimo į rinką, JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA) teigia, kad nenustatė jokio saugumo signalo tarp šių dviejų injekcijų.

"FDA nepastebėjo saugos signalo dėl juostinės pūslelinės (herpes zoster) po patvirtintų ar leidžiamų COVID-19 vakcinų vartojimo", - praėjusį mėnesį elektroniniu paštu laikraščiui "The Epoch Times" sakė FDA atstovė spaudai Abby Capobianco ir pridūrė, kad agentūra "ir toliau atidžiai stebės šių vakcinų saugą".

Ligų kontrolės ir prevencijos centras (CDC) taip pat teigia, kad "šiuo metu nėra jokio ryšio" tarp COVID-19 vakcinų ir vėjaraupių viruso reaktyvacijos.

CDC atstovas spaudai Scottas Pauley teigė, kad bet kokios nepageidaujamos reakcijos, pasireiškusios po COVID-19 skiepo, yra laikinos ir yra teigiamas ženklas, kad vakcina veikia.

"Kai kuriems žmonėms vakcina sukelia šalutinį poveikį, kuris yra normalus ženklas, kad jų organizmas kuria apsaugą", - rašė S. Pauley elektroniniame laiške laikraščiui "The Epoch Times". "Šis šalutinis poveikis gali turėti įtakos jų gebėjimui užsiimti kasdiene veikla, tačiau jis turėtų išnykti per kelias dienas. Kai kuriems žmonėms šalutinio poveikio nebūna, o alerginės reakcijos pasitaiko retai."

Daugiau skaitykite čia...

P komentaras: užsienis rašo, bet Lietuva tikrina ir nusitikrina, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto