Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 12

Kinija užrakino 300 000 gyventojų turintį miestą dėl vieno "Covid" atvejo

Šimtai tūkstančių žmonių antradienį buvo uždaryti nedideliame Kinijos mieste, kai buvo nustatytas tik vienas Covid-19 atvejis, nes Pekino griežta viruso netoleravimo strategija nesiliauja.

Kinija yra paskutinė iš didžiųjų šalių, kurios ekonomikoje laikomasi nulinės Covid viruso kontrolės politikos, ir, nepaisant didėjančio visuomenės nuovargio ir žalos ekonomikai, naujus ligos protrūkius malšina skubiais draudimais, priverstiniais karantinais ir sudėtingais kelionių apribojimais.

Keliuose regionuose valdžios institucijos įvedė įvairius apribojimus, nes stengiasi numalšinti naujus protrūkius, kuriuos sukėlė greitai plintantis Omicron atmaina.

Pranešus apie naują užsikrėtimo atvejį šalies viduje, pirmadienį Henano provincijos Vugango plieno gamybos centras paskelbė, kad, atsižvelgiant į "ligos prevencijos poreikius", bus vykdoma trijų dienų "uždara kontrolė", teigiama oficialiame pranešime.

Pranešime teigiama, kad iki ketvirtadienio vidurdienio nė vienam iš 320 000 miesto gyventojų neleidžiama išeiti iš namų, ir priduriama, kad būtiniausius maisto produktus pristatys vietos valdžios institucijos.

Gyventojams draudžiama naudotis automobiliais be leidimo, o ekstremalių situacijų atveju jie turi gauti oficialų leidimą keliauti "uždaro rato" sąlygomis, sakoma pranešime.

Mieste įsikūrusi viena didžiausių Kinijos plieno įmonių "Wuyang Iron & Steel Co.", kuri eksportuoja produkciją į Jungtines Valstijas, Japoniją ir kitas didžiąsias Vakarų šalis, praneša agentūra "Bloomberg".

- "250 mln. žmonių taikomi apribojimai" -

Netoliese esantis Džumadiano miestas, kuriame gyvena apie septynis milijonus žmonių, antradienį taip pat paskelbė, kad po to, kai dviejų žmonių testų rezultatai buvo teigiami, tris dienas uždarys miesto centrą.

Tačiau apribojimai buvo švelnesni nei Vugango atveju: rajono gyventojams buvo nurodyta neišeiti iš namų, "išskyrus būtiniausius atvejus", o vienam asmeniui iš namų ūkio kas dvi dienas buvo leista išeiti nusipirkti būtiniausių prekių, sakoma miesto valdžios pranešime.

Pranešime priduriama, kad pramogų vietų, tokių kaip barai, kino teatrai, sporto salės ir karaokės salonai, veikla sustabdyta, o restoranams leidžiama maistą siūlyti tik išsinešimui.

Japonijos bankas "Nomura" pirmadienį pranešė, kad beveik 250 mln. žmonių Kinijoje šiuo metu taikomos vienokios ar kitokios viruso kontrolės priemonės - daugiau nei dvigubai daugiau nei praėjusią savaitę.

Nuolatiniai protrūkiai ir griežtos oficialios reakcijos sumažino viltis, kad Pekinas yra pasirengęs atsisakyti drakoniškų apribojimų, kurie buvo taikomi anksčiau šiais metais, kai dešimtys milijonų žmonių buvo uždaryti savo namuose, kartais ištisoms savaitėms.

Nacionalinės sveikatos komisijos duomenimis, antradienį šalyje užregistruoti 347 nauji susirgimo atvejai, iš kurių daugiau kaip 80 proc. neturėjo jokių simptomų.

Šanchajuje, kuris anksčiau šiais metais išgyveno du mėnesius trukusį sunkų uždarymą, per kurį trūko prekių ir vyko pavieniai protestai, padidėjo baimė dėl griežtesnių "Covid" priemonių.

Daugumai iš 25 mln. didmiesčio gyventojų nurodyta nuo antradienio iki ketvirtadienio atlikti du "Covid" tyrimus, nes kasdienių susirgimų skaičius ir toliau svyruoja dviženkliais skaičiais.

Rytinėje Anhui provincijoje, kur praėjusią savaitę 1,7 mln. žmonių buvo uždaryta, vienos apygardos gyventojai antradienį turėjo atlikti 15-ąjį masinio testavimo etapą, teigiama oficialiame pranešime.

AFP

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
10.08.2022 laikas 23:56 Paskutinė santykių riba jau peržengta. Ribos ženklas

Meilės, draugystės, giminystės ir kantrybės riba – tai anaiptol ne abejingumas. Yra dar baisesnė ir galutinė riba, nors tasai žodis laikomas geru, teigiamu.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 23:50 Jei moteris praranda savo moteriškąją energiją

Jeigu taip atsitinka, ji paprasčiausiai pavirsta, atleiskite už išsireiškimą – „boba“. Be to, pati moteris labai retai pastebi šią savo transformaciją. Priešingai, jai atrodo, kad ji tapo kieta ir stipri, taip pat sėkminga ir savarankiška. Tačiau aplinkiniai ją mato visai kitaip...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:43 Naujasis Kosta Rikos prezidentas nutraukia "neteisėtus" Covid vakcinos įpareigojimus

Naujai išrinktas prezidentas Rodrigo Čavesas (Rodrigo Chaves) pareiškė: "Kosta Rikos gyventojai nėra galvijai, kuriuos reikia mušti medžio gabalu, kad jie būtų paskiepyti".

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:28 "Pfizer" pradeda Laimo ligos vakcinos 3 fazės tyrimą
Šią savaitę bendrovė "Pfizer" pranešė pradėjusi paskutinį eksperimentinės vakcinos, skirtos Laimo ligos prevencijai 5 metų ir vyresniems žmonėms, bandymų etapą.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 20:17 Kyla abejonių dėl JK Meteorologijos tarnybos teiginių apie kylančią JK ir pasaulio temperatūrą

Paskelbus kaltinamąją ataskaitą apie JAV meteorologijos stotis, kyla pagrįstų abejonių dėl JK meteorologijos tarnybos deklaruojamo visuotinio atšilimo masto.

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus apdovanotojo vardą.

...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:12 Tauta Siūlo Žmonės dėl civilinės sąjungos nori referendumo
Nors dabartinė Seimo dauguma vis bando prastumti įstatymų projektus, homoseksualias poras prilyginančias šeimoms, panašu, visuomenės perkalbėti nepavyksta. Naujausia apklausa rodo, kad gyventojai nepritaria tokiems siūlymams, o klausimus dėl homoseksualių šeimų įteisinimo norėtų spręsti patys refere...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 16:25 Receptai | Patiekalai Mes su vyru pamėgome šiuos skanėstus – dingsta kaip saulėgrąžos
Kiaušinius suplakame šluotele, pilame kambario temperatūros kefyrą, pabarstome kepimo milteliais ir permaišome. Dedame varškę, sūdome ir permaišome. Beriame smulkiai pjaustytus svogūnų laiškus, petražoles ir permaišome....

Skaityti daugiau

Naujienos iš interneto