Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Pasaulio Įvairenybės » 2022 » Liepos » 31

Argentinos vyriausybė žlunga, žmonės atsisako dirbti dėl didelio subsidijų mažinimo

Per pastarąsias 90 dienų Buenos Airėse kilo protestai, kurie ir toliau tęsiasi sostinėje, gyventojams kovojant su centro kairiųjų vyriausybe dėl didelių socialinių programų pakeitimų.

Argentinos vyriausybė žlunga

2022 m. liepos 20 d. Buenos Airėse protestuojantys socialinių ir profesinių sąjungų organizacijų nariai, reikalaujantys visuotinių bazinių pajamų. Nuskurdusi Pietų Amerikos šalis kovoja, kad galėtų grąžinti 44 mlrd. dolerių skolą Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), vykstant milžiniškai infliacijai ir socialiniams neramumams. (Luis Robayo/AFP via Getty Images)

Birželio mėn. jau pradėtos mažinti subsidijos energetikos sektoriuje, atsižvelgiant į namų ūkių pajamas.

Kitos subsidijos, įskaitant liūdnai pagarsėjusią šalies socialinės paramos programą, taip pat bus apkarpytos, todėl tūkstančiai įpykusių gyventojų išėjo į gatves.

Per pastaruosius 20 metų valstybės remiama pagalba civiliams labai išaugo, todėl 22 mln. argentiniečių yra priklausomi nuo vienokios ar kitokios valstybės paramos.

Vyriausybės duomenimis, 2022 m. pirmąjį ketvirtį užimtumo lygis šalyje buvo 43 proc.

geopolitika, Argentina, ekonomika

Argentinos prezidentas Alberto Fernandezas užfiksuotas per susitikimą Vokietijoje, Elmau pilyje, 2022 m. birželio 27 d. (Markus Schreiber/AFP via Getty Images)

Šalies valstybės finansuojamos programos apima beveik visus ekonomikos aspektus - nuo darbo užmokesčio iki komunalinių paslaugų, švietimo ir sveikatos priežiūros.

Apskaičiuota, kad valstybės pašalpų programoms Argentina jau dabar išleidžia apie 800 mln. pesų per dieną - daugiau nei 6 mln.

Tuo pat metu infliacija šioje Pietų Amerikos šalyje gegužės mėnesį pasiekė 58 proc., o liepos mėnesį viršijo 60 proc. Palyginimui, 2015 m. infliacija šalyje buvo šiek tiek didesnė nei 14 proc.

Bendrovės "Income Based Research" vyriausiasis finansininkas Haris Lorensas (Harry Lorenzo) laikraščiui "The Epoch Times" sakė, kad Argentinos vyriausybės išlaidavimo įpročiai yra didėjančios problemos priežastis.

"Argentinos vyriausybė jau kurį laiką kovoja su žlungančia ekonomika. Pagrindinė to priežastis - netvarios vyriausybės išlaidos, kurios iš dalies buvo finansuojamos iš dosnių gerovės programų", - aiškino Lorenzo.

Dar giliau į ekonominį chaosą

Per liepos 9 d. vykusią šalies nepriklausomybės dienos šventę prie prezidento būstinės "Casa Rosada" susirinkusioje piktoje minioje aidėjo šauksmai, reikalaujantys daugiau valstybės pinigų, laisvės nuo Tarptautinio valiutos fondo (TVF) ir prezidento Alberto Fernandezo (Alberto Fernandez) atsistatydinimo.

Nuo to laiko tęsėsi suplanuotos demonstracijos, kurioms vadovavo profesionalūs protestų organizatoriai arba "piqueteros", reikalaujantys panaikinti siūlomą subsidijų mažinimą ir padidinti darbo užmokestį.

"Tai beprotybė. Tai, ko reikalauja piqueteros, yra beprotybė", - "The Epoch Times" sakė Alvaro Gomezas (Alvaro Gomez).

A. Gomezas daugiau kaip 15 metų gyveno ir dirbo Buenos Airėse, šiuo metu dirba taksi vairuotoju. Bėgant metams jis stebėjo, kaip jo šalis vis labiau grimzta į ekonominį chaosą.

"Per tą laiką mačiau, kaip atėjo ir išėjo penki prezidentai; niekas nepagerėjo. Pusė mūsų šalies gyventojų nenori dirbti, o tie, kurie dirba, nenori mokėti mokesčių už kitus", - sakė jis.

Autorius: Autumn Spreadermann per The Epoch Times (paryškinta mūsų),

Daugiau skaitykite čia..

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
14.08.2022 laikas 21:26 Įrodymai patvirtina, kad lėktuvą TWA 800 numušė JAV kariuomenė, o po to vyko masinis koordinuotas slėpimas
Oficiali 1996 m. liepos 17 d. įvykusios tragiškos oro bendrovės "Trans World Airlines" (TWA) reiso 800 lėktuvo katastrofos versija teigia, kad lėktuvas tiesiog "sprogo" iš niekur ir kad nebuvo jokio teroristinio nusikaltimo....

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 21:04 Tyrimo rezultatai rodo, kad apie 30 % jaunų žmonių, kuriems buvo atlikta COVID injekcija, patiria širdies pažeidimų
Nauji Tailande atlikti tyrimai parodė, kad iš 10 vaikų, "paskiepytų" nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19), trims iš jų dėl to išsivysto širdies problemų.

Skaityti daugiau

14.08.2022 laikas 20:43 Gėjų pedofilų pora įsivaikino berniukus tik tam, kad kurtų vaikų pornografiją
Waltono apygardoje, Ga. valstijoje, netoli Atlantos, gyvenančiai homoseksualų porai pareikšta daugybė kaltinimų lytiniais nusikaltimais prieš vaikus.

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 10:27 Tauta Siūlo „Naisių vasara 2022. ŽOLINĖ“: Atsisakę kiršinti ir skaldyti visuomenę

Šią savaitę pasirodžius galutinei antrojo šiemet festivalio Naisiuose programai, internetas tiesiog ūžia. Į sceną čia lips ne tik Lietuvos muzikos pasaulio legenda Gytis Paškevičius, bet ir puikiai žinomi atlikėjai.

...

Skaityti daugiau

12.08.2022 laikas 08:53 Receptai | Patiekalai Sorų kruopų nauda tavo sveikatai, receptai
Pagal baltymų ir riebalų kiekį sorų kruopos lenkia miežines, perlines, grikių kruopas, o pagal kaloringumą nenusileidžia grikių ir ryžių kruopoms. Iš sorų kruopų ruošiama košė su vandeniu ir pienu, užkepėlės, kotletai, kroketai, s...

Skaityti daugiau

10.08.2022 laikas 17:18 Tauta Siūlo G. Nausėda pasirašė dekretą dėl M. Drobiazko ir P. Vanago išbraukimo iš apdovanotojų sąrašo

Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo išbraukė ledo čiuožėjų porą Margaritą Drobiazko ir Povilą Vanagą iš apdovanotųjų Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordinu sąrašo, pažeminus a...

Skaityti daugiau