Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2022 » Rugpjūčio » 26

Išvalykite inkstus nuo akmenų!

Apie inkstų valymą savo laiku rašė dar didysis gydytojas Avicena: jis kalbėjo apie tris etapus, kuriuos turi praeiti žmogus, norintis išvalyti inkstus nuo akmenų. Pirmas etapas - priežasčių, vedančių prie akmenų susidarymo, pašalinimas. Antras - akmenų suskaldymas ir pavertimas smėliu. Trečias - švelnus akmenų «nuplėšimas» ir jų pašalinimas iš organizmo. Kiekviename etape numatytas organizmo valymas nuo šlakų, tinkamas mitybos režimas ir gėrimo režimo korekcija.

Pradėti inkstų valymą galima tik nustačius juose esančių akmenų pobūdį, kitaip taikomos jų šalinimo priemonės gali tik pabloginti situaciją, sukelti dar sudėtingesnių ir stambesnių akmenų susidarymą. Todėl valymą reikia pradėti nuo inkstų ištyrimo. Ir būtinai pasitarkite su gydytoju dėl toliau pateikiamų liaudiškų inkstų valymo priemonių naudojimo. Gal jūsų atveju geriau būtų naudoti dietą ir augalinius preparatus.

Keičiame vandens gėrimo režimą

Pagrindinis visų inkstų valymo metodikų principas yra tirpių medžiagų koncentracijos mažinimas, didinant šlapimo kiekį. To pasiekti galima, išgeriant didelį skysčių kiekį, ir tam tikru metu, nes būtina nutraukti normalų šlapimo koncentracijos ciklą, kuris intensyvesnis būna miego metu. Rekomenduojama gerti po stiklinę skysčio kas valandą būdravimo laikotarpiu ir 1-2 stiklines prieš miegą, siekiant naktinio šlapinimosi. Rekomenduojama papildomai išgerti stiklinę skysčio po naktinio šlapinimosi ir ryte, dar neišlipus iš lovos. Ypač efektyvus toks sustiprintas gėrimo režimas, sergant uratine nefrolitiaze.

Labai naudinga gerti mineralinį vandenį. Sergant šlapimtakių ligomis, skiriama vartoti mineralinį vandenį šešis kartus per dieną, maždaug 1,2-1,5 l. Mineralinį vandenį reikia gerti lėtai, neskubant, nedideliais gurkšniais, nes toks gėrimo tempas stiprina refleksinę vandens poveikio fazę. Gydymosi gėrimu kurso trukmė - nuo 3-4 iki 5-6 savaičių. Namų sąlygomis gydymo kursams galima naudoti mineralinį vandenį iš butelių 2-3 kartus per metus su 4-6 mėnesių intervalu. Reikia nepamiršti, kad akmenų tirpimą, veikiant cheminiams ar augaliniams preparatams, lydi gausus druskų išsiskyrimas iš viršutinių šlapimkanalių, sustiprėja skausmo pojūčiai, vos ne iki inkstų dieglių. Šiuo laikotarpiu reikia vartoti daugiau skysčių ir priemones, slopinančias lygiųjų raumenų spazmus, kurie atlaisvina šlapimtakius.

Liaudiški inkstų valymo metodai

Valymas su petražolių sėklomis

Petražolių sėklos pasižymi stipriu šlapimo išsiskyrimą skatinančiu poveikiu: 1 arbatinį šaukštelį sėklų užpilti 0,5 l verdančio vandens, termose laikyti per naktį. Vartoti po pusę stiklinės 2-3 kartus per dieną. Vietoje sėklų galima naudoti petražolių šaknis.

 Kartu su petražolių antpilu gerai būtų vartoti razinų antpilą: 2 valgomuosius šaukštus razinų perplauti, užpilti stikline verdančio vandens, laikyti per naktį. Antpilą gerti per dieną, razinas suvalgyti. Valymo kursas - 7 dienos.

Valymas su spygliais

Spyglių nuoviras akmenims ir smėliui iš inkstų šalinti: paimti 15 g pušų, eglių, kėnių arba kedrų spyglių, užpilti 0,5 l pieno. Dėti ant ugnies, užvirinti, nukelti ir nukošti. Gerti po 0,5 stiklinės 2-3 kartus per dieną.

Inkstus ir šlapimo pūslę efektyviai valo kėnių aliejus. Vaistinėje nusipirkti bet kokį šlapimo išsiskyrimą skatinantį mišinį, paruošti nuovirą pagal receptą ant pakuotės. Į nuovirą įdėti valgomąjį šaukštą medaus. Gerti po 0,5 stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį. Po savaitės į paruoštą šlapimo išsiskyrimą skatinantį nuovirą įlašinti 5 lašus kėnių aliejaus, gerai išmaišyti. Vartoti po 0,5 stiklinės prieš valgį. Gydymo kursas - 5 dienos. Rezultatai pastebimi po 3-4 dienų. Po dviejų savaičių valymą galima pakartoti.

Valymas erškėčių šaknų nuoviru

Šis metodas geras tuo, kad, jei net turite nedidelių, rūpesčių nekeliančių akmenėlių, apie kuriuos dažniausiai neįtariate, jie nesukels jums nepatogumų, atliekant valymą, nes pradės lėtai ir ramiai tirpti iki smėlio būklės, vadinasi, nesmulkinti grubiai «nesibraus» per šlapimtakius.

2 valgomuosius šaukštus smulkiai supjaustytų erškėčių šaknų užpilti 1 stikline verdančio vandens. Ant mažos ugnies virti 15 minučių, paskui nukošti. Gerti šiltą po trečdalį stiklinės 3 kartus per dieną 1-2 savaites.

Valymas pagal Ščadilovo metodiką

Šis metodas geriausiai tinka tiems, kurie turi savo sodybą, nes valymui prireiks petražolių, krapų, salierų - stiprių šlapimo išsiskyrimą skatinančių priemonių. Valymo trukmė - vos para, bet pasiruošti valymui reikia iš anksto. Likus 2 dienoms iki valymo atsisakyti aštrių ir sūrių patiekalų. Valymui rekomenduojama pasirinkti dieną, kai žmogus gali ilgiau pabūti gryname ore, pasivaikščioti ir aktyviai judėti,
bet nedirbti sunkaus fizinio darbo. Ryte, maždaug pusę devynių, tuščiu skrandžiu ir geriau vienu mauku arba dideliais gurkšniais išgerti stiklinę virinto, kambario temperatūros vandens.

Dabar pradėti ruošti daržovių sultis. Už pagrindą paimti agurkų, aguročių ar moliūgų sultis, priklausomai nuo to, kas užderėjo darže. Daržoves sutarkuoti su tarka arba sumalti su mėsmale, paskui išspausti sultis. Galima naudoti ir sulčiaspaudę. Tokių sulčių turi būti maždaug pusė stiklinės. Paskui iki pilnos stiklinės dar pripilti bet kokių daržovių ir vaisių sulčių - burokėlių, pomidorų, morkų, kopūstų, obuolių, slyvų ir kt. arba jų mišinio. Praėjus 15 minučių po vandens išgėrimo, padaryti kelis fizinius pratimus ir būtinai atlikti 10 pritūpimų. Po to pabūti pritūpus 10-15 sekundžių, atsikelti, ištiesti kojas. Taip padaryti 3 kartus. Labai gerai, jei žarnynas atsilieps į tai noru tuštintis. Tai turėtų nutikti maždaug po pusvalandžio po išgerto vandens, t.y. 9 valandą ryto. Po žarnyno išsituštinimo (jei jis įvyks) galima valgyti pusryčius iš paruoštų žalumynų ir sulčių. Suvalgyti ryšelį žalumynų be duonos ir be druskos, lėtai sukramtyti ir užgerti stikline sulčių. Ryšelį gali sudaryti petražolių, krapų, salierų, svogūnų, gelsvių žolė, žali česnakų ir salotų lapai. Galimi įvairūs variantai, bet petražolės turi būti būtinai.

Lygiai po valandos, 10 valandą, 

dideliais gurkšniais išgerti stiklinę kambario temperatūros vandens. Dar po valandos, 11 valandą, išgerti dar stiklinę vandens. 12 valandą paruošti dar vieną ryšelį žalumynų, panašų į tą, kuris jau buvo suvalgytas, ir naują stiklinę šviežiai spaustų sulčių, kurių pagrindą vėl sudaro agurkų, aguročių ar moliūgų sultys, o papildymą galima rinktis savo nuožiūra. 12 valandą vėl suvalgyti ryšelį žalumynų be druskos ir duonos, užgerti sultimis, gerti dideliais gurkšniais. 13 ir 14 valandą vėl išgerti po stiklinę vandens. 15 vai. vėl suvalgyti žalumynų su sultimis, 16 ir 17 val. - vėl vanduo, 18 val. -žalumynai su sultimis, 19 ir 20 val. - vanduo, 21 val. - žalumynai su sultimis, 22 ir 23 val. - vanduo. Jei toks skysčio kiekis pasirodys per didelis, galima gerti ne po stiklinę vandens, o po 2/3 stiklinės. Rekomenduojama tą dieną daugiau nieko nevalgyti. Bet jei alkis bus didelis, galima suvalgyti truputį daržovių ir vaisių be duonos, druskos ir kitų priedų.

Žinoma, po tokios dienos naktį teks ne kartą keltis nusišlapinti. Todėl valymą geriau daryti prieš išeigines dienas ar per atostogas. Maždaug 2-3 vai. nakties išgerti dar stiklinę vandens. Kitą dieną ryte vėl tuščiu skrandžiu išgerti kambario temperatūros vandens, padaryti kelis pritūpimus, kad palengvėtų žarnyno išsituštinimas. Tokį valymą pakanka daryti tik 1-2 kartus per metus.

Valymas su morkomis

Yra kelios metodikos, kaip valyti inkstus su morkomis. Beje, naudojamos visos šių puikių augalų dalys.

- 1 valgomąjį šaukštą morkų sėklų užpilti stikline verdančio vandens. Ryte antpilą pavirti 3 minutes, atvėsinti ir nukošti. Vartoti po 2 valgomuosius šaukštus 3 kartus per dieną.

- 2 valgomuosius šaukštus džiovintų ir smulkintų morkų lapų užpilti 0,5 l verdančio vandens, laikyti per naktį. Vartoti šiltą (antpilą truputį pašildyti, bet neužvirinti). Gerti po trečdalį stiklinės 4 kartus per dieną prieš valgį. Valymo kursas yra gana ilgas - daugiau kaip pusę metų, bet užtat rezultatai būna stabilūs.

- Morką nuplauti, nuvalyti, sutarkuoti su smulkia tarka. 3 valgomuosius šaukštus tarkuotos košelės užpilti stikline verdančio vandens, palaikyti per naktį. Antpilą išgerti per kelis kartus per dieną, kaskart 

truputį pašildžius. Valymo kursas -1 mėnuo.

- Naudingos ir morkų sulys. Gerti po stiklinę 3 kartus per dieną pusę metų. Bet svarbu nepersistengti -inkstams valyti su morkomis reikia pasirinkti tik vieną iš keturių pateiktų receptų.

Valymas su svogūnais

Yra du metodai, kaip valyti inkstus su svogūnais.

Pirmas metodas: pusės litro butelį iki pusės pridėti pripjaustyto svogūno (galvučių), iki viršaus užpilti degtine, šiltoje vietoje laikyti 10 dienų, nukošti. Vartoti po 1-2 valgomuosius šaukštus 2 kartus per dieną prieš valgį.

Antras metodas: 1 valgomąjį šaukštą svogūno sėklų užpilti 1,5 stiklinė verdančio vandens, uždengtame inde verdančio vandens
vonelėje laikyti pusę valandos, atvėsinti, nukošti. Vartoti po 0,5 stiklinės 3 kartus per dieną, likus pusvalandžiui iki valgio.

Valymas draudžiamas

Kartais kategoriškai negalima savarankiškai daryti inkstų valymo. Pavyzdžiui, negalima naudoti jokių inkstų valymo metodų šiais atvejais:

-  Jei nustatyti į koralus panašūs akmenys.

-  Jei nustatyti labai stambūs akmenys.

-  Jei nustatyti šlapimo sistemos navikiniai procesai.

- Sergant ūminiu ir lėtiniu inkstų nepakankamumu.

- Sergant širdies nepakankamumu, III stadijos hipertonine liga, neseniai patyrus insultą ar infarktą, taip pat po operacijų.
 

*Straipsniai Paranormal.lt yra tik informacinio ir mokomojo pobūdžio ir nepakeičia profesionalaus gydytojo patarimo, diagnozės ar gydymo. Visada kreipkitės į gydytoją visais klausimais, susijusiais su jūsų sveikatos būkle.

paranormal.lt

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...


Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau