Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2022 » Rugsėjo » 24

Pūslelinės sukėlėjai organizme apsigyvena ilgam. Ką daryti?

Medicinoje žinoma apie šimtą pūslelinės virusų, tačiau tik 8 iš jų pavojingi žmogui. Ši infekcija geba ilgą laiką išlikti latentinės būsenos ir suaktyvėti tik nusilpus imunitetui.

Įrodyta, kad apie 90 proc. gyventojų yra įvairių pūslelinės tipų nešiotojai, tačiau tik 20 proc. pasireiškia ši liga. Kartą į organizmą patekęs virusas ten lieka amžinai, o imuninė sistema blokuoja jo aktyvumą. Daugelis mano, kad liga nėra rimta ir nesikreipia pagalbos, nors pūslelinė gali sukelti ir sunkių padarinių.

LIGOS SIMPTOMAI

Liga gali išsivystyti įvairiose kūno vietose, tačiau dažniausiai pasitaiko ant lūpų ir lytinių organų. Ligos simptomai nežymiai skiriasi, nelygu pūslelinės lokalizacija. Susidarius palankiai progai, virusas paprastai pasireiškia po 3-10 dienų. Visą šį laiką žmogus, būdamas infekcijos nešiotojas ir pats to nė nežinodamas, kitiems kelia grėsmę. Diskomfortas ir negraži išvaizda verčia ieškoti būdų, kaip kuo greičiau atsikratyti ligos.

LIGOS EIGA IR SIMPTOMAI SKIRSTOMI Į KETURIS ETAPUS

  • Pirmoje stadijoje infekuotas žmogus pradeda jausti dilgčiojimą, o šis palaipsniui pereina į deginimą ir niežulį.
  • Antroje stadijoje ant odos atsiranda pūslelių, pripildytų skaidraus skysčio. Palaipsniui jis tampa drumstas. Gausiai išberia vienoje vietoje.
  • Trečioje ligos fazėje pūslelės ima sproginėti. Jų vietoje atsiranda erozija. Jeigu pūslelių itin daug, susidaro plutelė, paprastai ji labai trukdo. Išbėgantis skystis pavojingas ligoniui ir aplinkiniams, nes jame - didžiulis kiekis virusų.
  • Ketvirtajame etape erozijos gyja. Kai kuriais atvejais pūslelinė, pavyzdžiui, lūpų pūslelinė, gali kartotis iki 10 kartų per metus.

Daugelis žmonių ligą laiko peršalimu ir bando gydytis patys. Tačiau gali kilti tokių komplikacijų kaip akių pažeidimas arba nevaisingumas. Todėl net ir nesunkiais ligos atvejais patariama kreiptis į gydytoją, kad jis profesionaliai įvertintų negalavimo pavojingumą.

PŪSLELINĖS PERDAVIMO BŪDAI:

  • oro lašelinis;
  • buitinis;
  • per motinos kraują;
  • atliekant chirurgines operacijas.

Dažniausias pūslelinės viruso perdavimo būdas - oro lašelinis. Infekciją galima perduoti bučiuojantis (taip pat ir mamai bučiuojant vaiką); nepaisant paprasčiausių asmens higienos taisyklių; lytinių santykių metu.

Buitiniu lygiu pavojus kyla naudojantis tais pačiais daiktais su ligoniu, pavyzdžiui, rankšluosčiu arba dantų šepetėliu. Virusui patekus į vaiko organizmą per mamos kraują, perduodami ir antikūnai, kurie slopina jo aktyvumą pirmuosius 2-3 mėnesius.

LIAUDIŠKOS PRIEMONĖS NUO PŪSLELINĖS

Kol kas medicina negali pasiūlyti radikalaus kovos su virusu metodo: gydymas padeda tik sumažinti herpeso aktyvumą ir pašalinti ligos simptomus. Laikantis pateiktų rekomendacijų, per 5-7 dienas atsikratysite išorinių pūslelinės apraiškų.

Kartu su konservatyvia terapija gali būti taikomi ir liaudiški metodai, tačiau tik pasikonsultavus su gydytoju.

Pūslelinei gydyti patariama naudoti šviežias ugniažolių sultis

Pūslelinei gydyti patariama naudoti šviežias ugniažolių sultis

Medetkos garsėja baktericidiniu poveikiu, jos taip pat malšina uždegim

Medetkos garsėja baktericidiniu poveikiu, jos taip pat malšina uždegimus, gydo žaizdas

ŠTAI ŠIE RECEPTAI.

  • Česnaką sutraiškykite ir suvyniokite į marlę. Palaikykite prie išbertos vietos kelias minutes 4-5 kartus per dieną. Tai gerai padeda nuo pūslelinės ant lūpų.
  • Uždekite lėkštėje popieriaus lapą. Kai jis beveik sudegs, nupurtykite likučius, o ant indo likusiomis apnašomis tepkite iššokusias pūsleles 2-3 dienas.
  • 25 g beržo pumpurų užpilkite 250 ml spirito ir palaikykite 7-10 dienų. Nukoški-te ir tepkite pažeistas vietas kelis kartus per dieną.
  • Pūslelinei gydyti patariama naudoti šviežias ugniažolių sultis. Jomis suvilgytą vatos tamponėlį dėkite ant išbertos vietos.
  • Česnako skiltelės, bulvių, obuolio ir kiečio kompresas. Visus ingredientus sutrinkite į košelę ir užtepkite ant pūslelinės atsiradimo vietos. Ant viršaus uždėkite marlės ir celofano.
  • Stiklinėje karšto vandens ištirpinkite sodos. Gausiai sudrėkinkite tamponą ir pridėkite ant pūslelių. Darykite tai, kol vanduo atvės. Po 15-20 minučių nuvalykite sodos likučius.
  • Pūsleles ir aplink jas esančią odą tepkite citrinos sultimis arba ant pažeistos vietos uždėkite vaisiaus skiltelę.
  • Šaukštą šalavijų užpilkite verdančiu vandeniu ir palikite 30 min., kad pritrauktų. Tada sudrėkinkite vatos diskelį ir dėkite kompresą ant pūslelių arba žaizdelių 3-4 kartus per dieną. Laikykite 20 min.
  • Simptomams malšinti tinka raminamieji lašai su mėtomis. Lūpų pūslelinei nepatinka tirpale esantis mentolis ir alkoholis.
  • Užplikę arbatos pakelių neišmeskite: jie pravers ir gydant lūpų pūslelinę. Pa-
  • laikykite paketėlį ant lūpos 20 min. tris kartus per dieną.
  • Tepkite pūsleles dantų pasta ar skalavimo skysčiu: jie malšina uždegimą, naikina mikrobus.
  • Alavijų, svogūnų, kalankės sultys stabdo pūslelių plitimą. Pirmasis būdas - pridėkite perpjautą lapą arba gabalėlį svogūno ant pažeistos vietos. Antrasis - suvilgykite vatos diskelį vieno iš vaistinių augalų sultimis ir darykite kompresus.
  • Pasigaminkite tepalo iš medetkų sulčių ir vazelino santykiu 1:1. Tepkite lūpas 4-5 kartus per dieną. Tepalas gali būti naudojamas kaip drėkinamieji lūpų dažai. Medetkos garsėja baktericidiniu poveikiu, jos taip pat malšina uždegimus, gydo žaizdas.

KOKIOS DAR PRIEMONĖS GALI PAGELBĖTI PASVEIKTI

Norėdami greitai pasveikti, imkitės šių priemonių:

1. Daugiau ilsėkitės, valgykite visavertį maistą, tada organizmas greičiau pagamins antikūnų ir įveiks infekciją. Išgerkite vitaminų kursą. Įveikti pūslelinę ant lūpų padės C, E, B grupės vitaminai.

2. Imunitetą gerinkite šviežiai spaustomis morkų, burokėlių, petražolių, obuolių sultimis.

3. Nelieskite žaizdelių nešvariomis rankomis, nuo jų gali patekti mikrobų ir pabloginti ligos eigą.

4. Nespauskite, nemėginkite pradurti vandeningų pūslelių ir nelupinėkite žaizdelių. Taip galite pažeisti odą apie pūsleles.

5. Netepkite jokios kosmetikos ant pūslelių, nes uždegimas sustiprės.

P komentaras: tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.

paranormal.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-12-02 laikas 15:10 Receptai Keptuvėje kepta silkė alaus tešloje
Tik jeigu pasirinksite kitą žuvį, tuomet prieš kepdami būtinai jos gabaliukus pabarstykite druska ir paskaninkite savo mėgstamais prieskoniais. Silkė iš savęs turi ganėtinai stiprų skonį ir sūrumą, todėl papildomai druskos ir prie...

Skaityti daugiau

2018-09-20 laikas 07:45 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo

Dantų skausmas liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo dantų skausmo, dantų skausmas, receptai dantims, vaistažolės dantų skausmui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistaž...

Skaityti daugiau

2019-11-15 laikas 20:15 Receptai Mėgstamiausios bandelės prie arbatos! Tešla be kiaušinių
Minkštos, purios ir skanios varškės bandelės! Tešla be kiaušinių. Būtinai pasigaminkite, jums patiks! Net merginos jas valgo su malonumu!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-08 laikas 21:23 Pikti vakcinuoti žmonės teisia nevakcinuotuosius už tai, kad „neįspėjo jų“ apie mirtinus mRNR pavojus

Šiame straipsnyje nagrinėjame šią kontroversišką temą, atskleidžiame naujausius tyrimus apie mRNR vakcinų pavojus ir aptariame, kodėl tikroji atsakomybė slypi kitur.

Skaityti daugiau

2025-07-08 laikas 19:39 Pailsėk. 8 Netikros meilės požymiai: Kaip atpažinti, kad jūsų santykiai nėra tikri?
Šiame straipsnyje aptarsime aštuonis netikros meilės požymius, kurie padės jums suprasti, ar verta tęsti santykius, ar geriau pasirinkti vienatvę. Sužinokite, kaip apsaugoti savo emocinę sveikatą ir išvengti toksiškų santykių....

Skaityti daugiau

2025-07-08 laikas 17:42 Atsipalaiduok. Sunkiausi Zodiako ženklai vyrų santykiuose: Skorpionas, Ožiaragis ir Dvyniai

Šiame straipsnyje aptarsime tris Zodiako ženklus – Skorpioną, Ožiaragį ir Dvynius – ir paaiškinsime, kodėl santykiai su jais gali tapti tikru iššūkiu. Taip pat pateiksime praktinių patarimų, kaip išvengti manipuliacijų ir išlaikyti sav...

Skaityti daugiau

2025-07-07 laikas 15:09 Ukrainos oligarchai karo metu neįtikėtinai praturtėjo, rašo Šveicarijos laikraštis NZZ

Ukraina buvo plačiai pripažinta korumpuočiausia šalimi dar prieš karą Ukrainoje, tačiau nuo karo pradžios ir dešimčių milijardų eurų įplaukimo į šalį korupcija klesti kaip niekada anksčiau. Šveicarijos laikraštis „Neue Züricher Zeitung&ldquo...

Skaityti daugiau

2025-07-07 laikas 11:56 „Gyventi Švedijoje nėra žmogaus teisė“ – naujoji integracijos ministrė ragina atlikti migrantų vertybių tyrimą
Naujoji liberalų lyderė paragino atlikti migrantų vertybių tyrimą, tačiau kritikai teigia, kad toks požiūris yra pernelyg menkas ir pavėluotas.

Skaityti daugiau