Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Archeologija » 2022 » Spalio » 5

Archeologai nustatė, kad senovės Britanijoje turtingieji puotavo dirbtinėse salose

Norvegijos Arkties universiteto archeologai nustatė, kad dirbtines salas Britanijos pakrantėje turtingieji naudojo puotoms ir kaip vertingų išteklių saugyklas. Tyrimas paskelbtas žurnale "Antiquity".

Skandinavai taip vadina dirbtines salas ežeruose, pelkėse ar kituose vandens telkiniuose. Nuo 4000 m. pr. m. e. iki XVI a. po Kr. šimtai krannogų atsirado ne tik Skandinavijoje, bet ir Škotijoje, Velse ir Airijoje. Šiam tikslui seklumoje iš bet kokios turimos natūralios medžiagos - akmens, medžio ar durpių - buvo pastatytas specialus paaukštinimas.

Iš pradžių jie buvo statomi siekiant apsisaugoti nuo ateivių iš žemyno, tačiau palaipsniui krannogai tapo elito puotos vietomis. Galbūt jie buvo naudojami turtams demonstruoti. Mokslininkų darbai parodė, kad salose maistas buvo ne tik valgomas, bet ir saugomas.

Mokslininkai ištyrė krannogenezinius radinius naudodami nuosėdų DNR analizę (sedaDNA). Autoriai nustatė, kad salose buvo skerdžiami galvijai - karvės, avys, kiaulės ir ožkos. Juose taip pat buvo saugomi vertingi ištekliai, o elitas juos naudojo puotoms. Apie pastarąjį buvo sprendžiama iš keramikos liekanų ir kitų archeologinių įrodymų. Jie taip pat rado DNR iš nuodingo paparčio Pteridium, kuris tikriausiai buvo atvežtas į salas kaip stogo danga ar substratas.

SedaDNA metodas gali tapti įprastu metodu tiriant krannogus, nes kiti įrodymai apie žmonių gyvenimą šiose salose neišliko dėl nepalankių sąlygų.

P komentaras: užsienis rašo, todėl tiesos ieškokite "duonos trupiniais"... atsirinkite faktus. Patiko pasidalinkite.

paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas. Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
04.12.2022 laikas 21:09 CDC: 1,1 milijono amerikiečių mirė dėl COVID vakcinų" - stulbinantis pripažinimas
Naujoje stulbinančioje CDC ataskaitoje teigiama, kad mažiausiai 1,1 mln. amerikiečių mirė dėl to, kad gavo eksperimentines mRNA vakcinas "Covid-19".

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:38 Trudeau režimas įsakė "EUTANIZUOTI" neįgalią veteranę, nes ji valstybei kainavo ‘per daug pinigų’
Neįgali veteranė Kanadoje atskleidė, kad Trudeau režimas spaudė ją eutanazuoti, nes ji neturėjo pakankamai pinigų, kad savo namuose galėtų įsirengti keltuvą neįgaliojo vežimėliui.

Skaityti daugiau

04.12.2022 laikas 20:06 "Aš ateinu pas tave": Džeimsas Vudsas žada paduoti DNC į teismą dėl neteisėtos amerikiečių cenzūros

Aktorius Jamesas Vudsas (James Woods) pažadėjo paduoti į teismą Demokratų nacionalinį komitetą (DNC) už tai, kad šis bando sužlugdyti jo karjerą ir paminti amerikiečių žodžio laisvę.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:29 Receptai | Patiekalai Ši mišrainė ant Kūčių stalo yra tiesiog privaloma!
Šiandien noriu su Jumis pasidalinti labai skania burokėlių mišraine Kūčioms, kurią ruošiu su obuoliais ir konservuotais žirneliais. Pavyksta ji labai gerai ir visada būna pirma "nušluojama" nuo stalo.

Skaityti daugiau

03.12.2022 laikas 23:14 Receptai | Patiekalai Tokie pyragėliai su grybais yra iš fantastiškos srities. Pavyksta fantastiškai gerai!

Seniau mano šeimai tokie sluoksniuotos tešlos pyragėliai su grybais patikdavo tik virti aliejuje, o aš asmeniškai tokius labai retai norėdavau gaminti. Įdarui gamindama tik miško grybus.

Skaityti daugiau

01.12.2022 laikas 22:31 Receptai | Patiekalai Pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške, kaparėliais, česnaku ir saulėje džiovintais pomidorais

Labai greitai pagaminami, paprasti, bet tuo pačiu pikantiški sluoksniuotos tešlos pyragėliai su varške ir džiovintais pomidorais, prie alaus, vyno arba arbatos.

Skaityti daugiau